Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

18Lilliput je přístupnější hra z řady vláčkových 18XX

Malé české vydavatelství Fox in the Box se pustilo již do řady jedinečných projektů. Jednou z aktuálních novinek je karetní verze vláčkové strategie z rodiny 18XX, která se jmenuje 18Lilliput od Leonharda Orglera, který stojí například i za hrou 18CZ. Záměrem bylo vytvořit jednodušší verzi „osmnáctkové“ hry, která bude rychlejší, ale zároveň zachová atmosféru z velkých strategií. První dojmy jsou takové, že se to podařilo na výbornou. Hra je určena pro 1–4 hráče od 10 let. Ocení ji především náročnější hráči.

Ve hře se podařilo zachovat zajímavé prvky velkých her 18XX. Nechybí stavění tratí, akciový trh a provozování tratí. Díky úspěšnému Kickstarteru najdete v krabici lepší karty, dřevěné žetony společností a scénáře s kartami terénů. Celkově je hra velmi pěkně grafiky a produkčně připravena. Skalní příznivci 18XX her mohou ve hře použít druhou stranu karet, které mají schematickou grafiku původních her.

Hraje se na 8 kol. Vyhraje ten hráč, který po skončení hry má nejvyšší obnos v hotovosti. Peníze v pokladnách společností se nepočítají jako majetek hráčů. Během hry proto usilujete o to, abyste přesunuli co nejvíce peněz z pokladen společností k sobě. Ve hře je 8 společností, které můžete ovládat nákupem akcií. Budete je rozvíjet nebo potápět.

Pokud jste pokukovali po velké 18XX hře, ale zatím jste se zatím neodhodlali, pak hru 18Lilliput určitě vyzkoušejte. Zahrajete si ji za hodinu až dvě.


Související články:

18Lilliput v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář