Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Břink! je tu pro odvážné dobrodruhy každého věku

Na hru Břink! jsme si museli počkat o něco déle, než jsme očekávali. Už je ale dostupná v českém vydání, které připravily REXhry, takže si ji můžete vyzkoušet. Je to deck-buildingová hra, takže si v jejím průběhu vytváříte jedinečný balíček, která je doplněna o herní plán. Podtitulem hy je Velká podzemní loupež. Představujete lupiče nebo chcete-li dobrodruhy, kteří se pouští do podzemí, aby nabrali poklady. Musí však našlapovat velmi opatrně, abyste se nedostali do spárů draka, kterého vaše návštěva pěkně rozpálí do ruda. Břink! si zahrajete ve 2–4 hráčích od 12 let. Jedna partie vám zabere okolo hodinky.

Než začnete hrát, musíte nachystat herní plán (je oboustranný) a připravit na něj žetony pokladů a artefakty. Vedle hracího plánu pak karty zálohy se základními kartami žoldák, průzkum, tajemná kniha a karta skřeta, dále pak nabídku 6 karet podzemí, které mají různou cenu a efekty. Pak už zbývá jen to, abyste si vzali svůj základní balíček 10 karet a kostičky hluku. Ve svém tahu máte vždy k dispozici 5 karet. Všechny je vyložíte a provedete jejich efekty. Body zručnosti vám umožní získávat nové karty do svého balíčku, pomocí mečů budete bojovat s nestvůrami a pohyb vám umožní přesun mezi jednotlivými místnostmi podzemí.

Některé karty kromě pozitivních efektů jsou zdroje hluku, břinků. Za každý takový břink umístíte svou kostičku hluku na plán. Se zvyšujícím se počtem těchto kostiček roste i pravděpodobnost, že dostanete od draka zranění. Pokud počet zranění přesáhne únosnou mez, vaše postava je omráčena, a vy ve hře končíte. Útoky draka přicházejí s některými kartami podzemí umisťovanými do nabídky. Je to velmi pěkný mechanismus. Kostičky se vytahují náhodně z pytlíku, a je jich stále více, jak je drak naštvanější a naštvanější.

Procházení podzemím vás ztěžují křišťálové jeskyně, které zastaví váš pohyb, obtížné chodby či nestvůry, které vám dokáží dát zranění, pokud nemáte dost mečů. V podzemí můžete nakoupit i nějaké věci za získané zlaťáky, například klíč, který vám odemyká nepřístupné chodby. Je jen na vás, nakolik budete riskovat, a pustíte se do spodních pater pro nejhodnotnější poklady. Nebo zda si vystačíte s méněhodnotným artefaktem a utečete dříve, abyste uspíšili konec hry. Správné načasování může rozhodnout hru.

Břink! výborně využívá propojení deck-buildingu s hraním na herním plánu. Hra přináší kvalitně zpracovaný herní materiál, pěkné karty a řadu možností, jak ji hrát. Vřele doporučuji ji vyzkoušet. Pravidla nejsou složitá, takže je zvládnou i větší děti a příležitostní hráči.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář