Hrajeme.cz

6 bere!

Originální název:
6 nimmt!
Rok vydání:
1994
Počet hráčů:
2 až 10
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Popis

Cílem hry je zbavit se všech očíslovaných karet v ruce. Hráči začínají s deseti kartami a zbavují se jich pečlivým vykládáním do řad. Ale pozor! Šestá karta v řadě bere celou řadu. Vítězem se stává hráč, který na konci hry posbírá nejméně byčích hlav.

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

– Funagain Gameweb
– 6 bere!
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.
– Pravidla hry 6 bere!

Recenze

 1. Duhamuz

  Už dlouho mně tak nic mile Nepřekvapilo jako tato oddechovka…Jednoduchá pravidla,rychlá partie, variabilita partií, balíček karet do kapsy..nic víc, nic míň

 2. Jiří Bauma

  jedna z nejlepších oddechových her, co znám, takže pokud člověk hledá zrovna tohle, tak je hlavně pro 4-5 hráčů ideální, svižná situačně zábavná hra

 3. Frankie

  Jedna z nasich nejobliobnejesich her na zabiti casu, s vice lidmi opravdu zabava!

 4. KarelZendulka

  Zábavná hra bez potřeby příliš přemýšlet i pro vyšší počet hráčů.

 5. Cermakov1

  Rychlá, svižná, jednoduchá, zvládnou i děti.

 6. pavel t

  milá hra s jednoduchými pravidly. Vhodná především pro rodiny a na cesty

 7. TondaJ

  Bezva party hra, v jakémkoliv stavu 🙂 Není to sice hra na časté hraní, ale hrál jsme ji s různými skupinami lidí (třeba i v pěveckém sboru) a nikdy nezklamala. Kdo hledá jednoduchou hru na pobavení (a umí skládat řady čísel), určitě si s krávami užije.

 8. Chubbop

  Fajn hra pro více hráčů. Rychlá hra vhodná i na párty. Hráli jsme ji i v šesti lidech i s malými dětmi a vždycky fungovala skvěle. Pravidla jsou jednoduchá, na kartách žádné texty jen roztomilé obrázky.

 9. Adam Walder

  Příjemná kombinančí hra s čísly, pravidla krátká, baví skoro každého.

 10. spartik

  Klasika, kombinační hra s čísly.

 11. Matesack

  Rychlá a svižná karetní hra, kterou hrajeme jako odpočinkovku mezi velkými hrami. Vždycky se hodně nasmějeme (škodolibě) a zoufáme si když nechodí karty 🙂 Hru bychom doporučili všem, pravidla jsou rychle vysvětlená, pobaví se hráči i nehráči. Za nás spolehlivá oddechovka.

 12. dirgesinger

  Malá krabička, spousta zábavy. 6 bere! je jednoduchá, rychlá karetní hra s čísly. Zabaví a neurazí. Skvěle se hodí jako filler.

 13. Slado42

  6 bere je jako stvořená na cesty, když jedete s větší partou. Má jednoduchá pravidla, je svižná a dokáže dobře zabavit. Bereme ji proto s sebou téměř vždy a dost často se na ni dostane. Baví mě již několik let.

 14. majci

  moje velmi oblíbená „party“ hra.
  jednoduchá i pro nezasvěcené, levná, rychlá a dá se u ní hodně nasmát 😀

 15. Plastík

  Skvělá, protože se dá lehce vysvětlit i nehráčům. Levná, jako dárek na návštěvu a zároveň je postaráno o zábavu.

 16. matrosh

  Svižný filler, dobry na výlety a pro větší skupinku hráčů. Nicméně po čase se dost obehraje. Takže pořad jen filler. Osobně dávám přednost naročnějším hrám.

 17. Betty

  Rychlé, pro hodně hráčů, skvělá na dovči s více lidma, u nás slaví úspěch pravidelně.

 18. Spud.Murphy

  Rychlá, zábavná, jednoduchá, levná a je až pro deset hráčů.

 19. Uranman

  Velmi jednoducha hra, ktora zabavi na kratku dobu, idealna pre rozohratie pred prichodom vsetkych ludi na party. Pripadne dobra ako taky „vyklus“ po narocnom veceri plnom hier.
  Jednoduche a lahko pochopitelne pravidla, spolu s kratkou hernou dobou, su zakladom uspechu tejto hry. Ak hladate nieco, cim by ste zabavili maly pocet ludi na kratku dobu, je tato hra idealna.
  Nevyhodou je nustnost zapisovat vysledky, ale v sucasnej dobe smartfonov nie je problem nahradit papier a pero akymkolvek textovym editorom v telefone. V takom pripade je hra vhodna aj do krcmy/hospody ako prijemne spestrenie.

 20. RockPhill33

  Jednoduchá a rychlá afterparty hra 🙂

 21. Geba

  Tak toto je svižná, velmi zábavná hra, kterou mohu doporučit, první kolo pro nové hráče ukázkové, po té se může začít na ostro a děti hru po chvíli zvládnou také a navíc si pěkně vyzkouší různé strategie, pro dospělé na párty vhodná, nám vydrežela velmi dlouho a stále se k ní rádi vracíme, ale je to také za přžedpokladu, že si rádi započítáte 🙂

 22. pettaa

  Hra patří k mým oblíbeným na party, kde se rychle zabaví hodně lidí najednou a užijí si u toho spoustu srandy. Nejlépe hratelná od třech do šesti hráčů- tam ještě lze zkoušet uplatňovat jakous strategii, vyšší počet hráčů už je jenom velká sranda.
  Velmi jednoduchá pravidla, možnosti obměň- přikládat i z druhé strany, atd..
  Graficky zpracovaná geniálně- z čísel a krav už nevíte, kde vám hlava stojí- navíc pokud vyfasujute ty extra barevné – máte o zábavu postaráno, co nejrychleji se jich zbavit, ale ne k sobě… Jelikož ten sedlák s nejvyšším počtem krav – Prohrál! 🙂

 23. Patrix

  Jednoduchá, rychlá a zábavná hra. Ideální když se sejde např. na párty více lidí a nikomu se nechce zdlouhavě studovat zbytečně složitá pravidla.

 24. karelik

  Šestka je taktická karetní hra, kde se snažíte zbavit se karet v ruce přikládáním do řad a žádné karty si nevzít zpátky. Je velice univerzální, protože ji může hrát 2 – 10 hráčů, takže ji tahám s sebou. Je to zábava, ale dáváme vždycky jen pár her, protože pak dáme přednost větším hrám. Její nevýhodou je, že je hodně jiná v různých počtech hráčů. Hodně hráčů – větší chaos, obtížná taktika. Také je hodně abstraktní, takže se do ní hráči nevžijí. Výhodou je jednoduchost, spousta variant, rychlost. Jde si ji zahrát i na internetu. Existuje rozšíření, které jsem neměl šanci vyzkoušet a nyní jde koupit také jubilejní edice této hry. Šestku si zkrátka občas rád zahraju a rád ji ukazuji nehráčům, protože ji lehce zvládnou.

 25. ladyarcher

  Já osobně tuto hru nemohu ani vystát, ale je to zalozeno asi na tom že nemám ráda hry s velkým podílem náhody.
  hrála jsem jí v pěti až osmi hráčích, pokaždé když jsem se snažila dávat karty s nějakou strategií tak jsem prohrála, pak už jsem rezignovala a karty jsem brala náhodně z karet otočených rubem vzhůru a ejhle – vyhrávala jsem, nebo alespoň neprohrála.
  Takže kdo má rád jednoduchou hru s velkým podílem náhody – doporučuji, kdo má radši vytvořit si zdroje a strategii tak nedoporučuji.

 26. matewr

  Na oko jednoduchá karetní hra s toliko oblíbeným tajným plánováním. Zpočátku hra pěkně odsýpá a jen se „mrskají“ karty. Ke konci kola, ale začíná ta pravá zábava, kdy každý hráč má neuvěřitelné dilemata, co zahrát za kartu a kterou kartu zahrají protihráči. Hra chytne svojí jednoduchostí a nutností dedukovat a plánovat. V každém případě se jedná o hru naprosto bez tématu, takže hráč neodchází tak naplněn zážitky jako tomu může být u jiných her. Pro děti do 12 let je 6 bere moc složitá a ve větších skupinách hráčů je to pořádný a nudný zmatek. Proto doporučuji 4 až 5 hráčů.

 27. Pepogn

  Rychlá karetní hra, kterou při první hře naučíte děti či nehráče. Ideálně je vždy si zahrát pár hr, protože pak už kravičky lítají před očima a člověku už to nemyslí. Člověka občas přepadá bezmoc, protože každá z pěti karet, které mu zbývají na ruce způsobí katastrofu. Nicméně se jedná o pěknou, svižnou zábavu, která se dá vzít i do hospody (s většími stoly), která neurazí, ale ani nezaujme na příliš dlouho.

 28. veronika pemlová

  jedna z našich nejoblíbenějších karetních her, rychlá, svižná hra

 29. cicam

 30. SASAN_KING

 31. Zeppe

 32. diamanttka

 33. Mič

 34. Vašek

 35. Gabebara

 36. Aulus

 37. Laala

 38. Jacob

 39. Silnar

 40. RTMyšák

 41. abekara

 42. ho-le

 43. Shane

 44. Morta

 45. KacaMaca

 46. Mazec

 47. Kyra

 48. little

 49. karelik

 50. Frutis

 51. Piestany

 52. Zdenek_

 53. ZdenT27

 54. Wohma

 55. Pavluša

 56. peta.nek

 57. tgrosser

 58. potapnik

 59. jirikone

 60. Wotton

 61. Mafian

 62. ftoh

 63. yeetik

 64. trichopterka

 65. aksile

 66. Terw

 67. wami

 68. saver

 69. beny

 70. Tari

 71. skyfire

 72. Kalibulus

 73. Lada

 74. zuzanka

 75. Kendar05

 76. mysula

 77. BuBen

 78. PJ_HB

 79. Betty

 80. Matt

 81. ZdenaK

 82. neline

 83. tenista


  Balenie hry obsahuje 104 kariet(karty s číslami od 1-104). Rozdiel kariet je len v tom, že niektoré sú za 1, iné za 2, 3, 5, 7 zlých bodov(kráv).

  Cieľom hry je mať na konci hry, čo najmenej kráv(nezbierať resp. nebrať kravy).

  Každému hráčovi sa na začiatku hry rozdá 10 kariet. Na stôl sa vyložia 4 karty, ktoré tvoria základy radov. Hráči pred seba vždy vyložia skryte jednu kartu. Karty sa následne pridávajú do 4 radov podľa nasledovných pravidiel:
  a) karty v radoch číselne narastajú
  b) karty sa pridávajú v poradí od najmenšieho čísla, ktoré hráči vyložili
  c) karta sa pridá do radu, v ktorom je posledná karta, ktorá je k danej karte najbližšie

  Získavanie zlých bodov(kráv):
  a) ak hráčova karta sa nedá priložiť do žiadneho radu(je nižšia ako posledná karta vo všetkých radoch), hráč, ktorý vyložil túto kartu si vyberie rad podľa vlastného uváženia, ktorý celý zoberie(karty v ňom znamenajú pre neho zlé body)
  b) ak hráčova karta podľa vyššie uvedených pravidiel patrí do radu, kde už je 5 kariet, ako 6.karta berie celý tento rad a tvorí základ nového radu

  Hra končí v okamihu ako jeden z hráčov nazbieral 66 zlých bodov(kráv).

  Hru hralo so mnou asi dokopy 20 rôznych ľudí a nikto nepovedal, že ho hra vyslovene nebaví. Hra je hrateľná pre 2-10 hráčov. Kúzlo hry je v tom, že pri každom počte hráčov sa mení spôsob, akým treba hrať.

  Hra sa nezunuje, pretože môžete hrať mnoho iných variantov, ktoré sú už spomínané v pravidlách alebo na internete, prípadne si môžete vymyslieť vlastné(spôsob dokladania kariet, počet kariet, ktoré sa rozdávajú atď.)

  Náhoda v hre je obrovská, ale dobrou a rozumnou hrou môžete dosahovať dlhodobo dobré výsledky. Trebárs v jednej hre vám neprídu karty, ale pri spočítaní skóre po 10 hrách sa ukáže, kto je dobrý hráč(pre zjednodušenie si predstavte dobrého hráča v pokri).

  Klady hry:
  a) výborná cena
  b) znovuhrateľnosť
  c) ohromná zábava
  d) výborná hrateľnosť pri akomkoľvek počte hráčov
  e) banálne pravidlá
  f) hru si zahráte s kýmkoľvek(bez rozdielu veku, pohlavia, nárokov na hru)
  g) hru odohráte za cca. 10 minút
  h) hra má veľmi rýchly spád(nikto sa ale nikdy nenudí)

  Slabšie stránky hry:
  a) grafika kariet(ten obrázok na kartách naozaj nevyzerá ako krava)
  b) čakanie na spomalencov, kým vyložia kartu(to nie je chyba hry)

  Ide o výbornú kartovú hru, pri ktorej sa všetci výborne zabavia. Pocit, keď vyložíte kartu a modlíte sa, prežívate muky a keď sa už zdá, že ste z toho vonku stratíte všetku nádej(zoberiete pekne celý rad plný tých najbohatších kariet na kravy) zažijete každú hru. Ak máte radi Bang táto hra je pre vás jasnou voľbou.

  Porovnanie s Bangom:
  a) Bang trvá dlhšie
  b) Bang je viac o komunikácii
  c) Bang obsahuje viac druhov kariet
  d) 6bere má jednoduchšie pravidlá
  e) 6bere má rýchlejší spád(hráte stále, nemusíte čakať aj 10 min ako v Bangu)
  f) 6bere trvá kratšie
  g) dovolím si tvrdiť, že pri väčšom počte hráčov je 6bere zábavnejšia

 84. Semiš

 85. Rybka

 86. Filmator

 87. Jindřich „“Desgenais““ Cinka

 88. Dj miláno

 89. Pavluschka

 90. Zajda

 91. filipes

 92. Jeane

 93. lcl

 94. Ajeenka007

 95. Filip

 96. luciáš

 97. Last_Elf

 98. nio34

 99. Pepsonka

 100. Tom a Maca

 101. Bajn

 102. tondakolik

 103. VasekVydra

 104. Ross

 105. Viktor

 106. Kubajs

 107. Danuška

 108. Kraky

 109. Salamandr

 110. Sagapo

 111. Tom

 112. P.

 113. TazDevil

 114. slonik

 115. aneken

 116. Zedka

 117. nency

 118. krejcuk

 119. Rio


  Je zaujímavé, že tak jednoduché pravidlá dokážu urobiť skvelú zábavu. Pre dvoch hráčov doporučujem hrať iba s dvoma stĺpcami alebo s 20 kartami.

  Zaujímavá je aj varianta, kde sa použije len potrebný počet kariet. Napríklad pre 4 hráčov by sa použili karty 1-44. Vtedy sa musí naozaj dobre premýšlať.

 120. ZUZKA

 121. Mat


  Hru hrajeme v rodině poměrně často. Je rychlá, zábavná, pravidla jsou jednoduchá. Ačkoliv je hra uváděna pro děti od 10 let, můj 8-letý syn jí bez problémů hraje a je jeho oblíbená. Nesouhlasím s tím, že ve dvou je nudná. Ve dvou se dá více taktizovat. Samozřejmě víc lidí = větší sranda. Mám jedinou výtku a to je grafické zpracování. Moc se mi nelíbí, příliš schématické, strohé, nenápadité. Za to je jsem dal půl hvězdičky dolu. A zkuste se zeptat lidí, kteří tu hru neznají, co je to za zvíře na krabičce 🙂

 122. dajo

 123. zuzka

 124. xkon

 125. maros

 126. Lorus

 127. Lucie Dudková

 128. ghoston

 129. Annie

 130. Mirek

 131. Dita

 132. azzinello

 133. H.O.N.Z.I.K

 134. Žokej

 135. misho

 136. budkin

 137. CzechCloud

 138. zbjesila

 139. Clon

 140. Hapina

 141. konpok

 142. Ajfel


  Zahrál jsem si sice jen několik partií, napřed několik ve čtyřech lidech a pak ve dvou. Musím říct, že ani ve dvou není hra zas tak špatná nebo nudná. Akorát jsme si místo deseti karet na začátek rozdali karet dvacet, aby se tvořilo více řad a bylo zároveň více trestních bodů:) Samozřejmě platí, čím více hráčů, tím je hra zábavnější a napínavější. Karty jsou vyrobeny z kvalitního materiálu. Pravidla jsou napsána přehledně a jejich výklad zabere jen pár minut. Jedna partie se hraje několik minut, a tak se střídá jedna hra za druhou a člověk mnohdy ztrácí pojem o čase. Každá z karet má kromě čísla od 1 do 104 také hlavy krav, které představují trestné body. Počet krav na jedné kartě může být 1 až 7. Cílem je tedy mít nejméně trestných bodů. Kdo má jako první 66 trestných bodů, prohrál. Hra je vcelku za přijatelnou cenu a doporučuji ji všem, kteří chtějí příjemně strávit volné chvíle.

 143. Warfery

 144. qcpx

 145. Lukas

 146. fojtik

 147. MM

 148. Pavla

 149. MeanAngel

 150. benny

 151. jakub

 152. Krapnik

 153. ond

 154. amstutz.s

 155. Jekor

 156. iwka

 157. manloth

 158. jaroslavas

 159. Nicholas

 160. deeDee

 161. eklp fistronek

 162. Arvi

 163. elenistar

 164. sulzik

 165. paladin91

 166. rix

 167. Lenny

 168. Linhard

 169. Ranca

 170. Esc

 171. Milan

 172. chrobak

 173. exnapady

 174. GK_voyger

 175. Vlastislav Dohnal

 176. plema

 177. Pepan37

 178. Papo Shimitz

 179. ewuchka

 180. Markéta

 181. Petr Holub

 182. Shako

 183. Macho

 184. zopl

 185. DK

 186. Mirka

 187. dilli

 188. Flamberg


  Tuto hru bych zařadil do skupiny her vhodných do party lidí, kteří se chtějí bavit, trošku taktizovat a popadat se za břicho. Podle počtu hráčů se totiž výrazně mění průběh a styl hry:

  Ve dvou je tahle hra naprosto nudná a o ničem, ve třech až pěti je to taktická bitva plná blafování a odhadování šancí soupeře, no a ve více je to prostě mazec a hrozná prča vhodná zvláště pro skupinky ovíněné a jinak veselé…

  6 bere! můžu vřele doporučit pokud máte rádi hry typu Bang!, Citadela nebo Coloretto…

 189. nfo

 190. Adam

 191. Merlin

 192. Stanley

 193. Bobr

 194. Tarenor

 195. Irbis

 196. BFM

 197. lotr

 198. riku

 199. Standa Hrnčíř

 200. tučňák

 201. Mišel

 202. Marsha

 203. Droll

 204. Prófa

 205. Michal

 206. Anna

 207. Bluefish

 208. xdavid

 209. káča

 210. Perry

 211. V.S.


  6 nimmt – šestá bere – je malá karetní hra. Pravidla jsou jednoduchá. Na stůl se vyloží čtyři karty a k nim se do řady doplňují další. Každý hráč dostane 10 karet. Hráči se poté tajně rozhodují a před sebe postupně vykládají skrytě karty, které chtějí zahrát. Po odkrytí se všechny karty rozdělí do jednotlivých řad dle daného systému – tj. vždy dle čísla od největší do nejmenší, jak je hráči vyloží a na stůl vždy za nejbližší nižší. Hráči je postupně vkládají dle velikosti. Naplní -li se nějaká řada, tj. hráč přiloží šestou kartu, vezme tento hráč celou řadu dosavadních pěti karet a založí novou řadu poslední kartou. Karty které vzal jsou jeho minusové body – různé karty mají různou trestnou hodnotu. Tak proběhne deset kol, než se vyloží všechny karty a po té se každému sečtou minusové body. Když někdo první překročí stanovenou (domluvenou) mez trestných bodů hra skončí.
  Hra je velmi jednoduchá. Pravidla vysvětlíte za pár minut. Má kouzlo v tom, že se neustále rozhodujete o správném postupu a jste napjati co udělají ostatní. Ve hře je i místo na taktiku, i když hlavní je asi odhadnout co udělají ostatní.
  Přestože je určena pro 2 až 10 hráčů. Nejzajímavější je hra asi ve 4-5 hráčích. Směrem k menšímu počtu hráčů ubývá napínavosti (příliš pomalu se naplňují řady) směrem nahoru je to příliš o náhodě.
  Hra okamžitě zaujme i nehráče. Je mnohokrát hratelná a ani po roce hraní se nemusí omrzet. Další výhodou je i cena. V běžném supermarketu v Německu je v k dostání do 6 euro. U nás jsem ji zatím neviděl. O kvalitách a zajímavosti svědčí i to, že v r. 1994 byla hra zvolena jako hra německé veřejnosti a podle stránek vydavatele jí bylo již prodáno 1 mil. kusů. Hru lze jen doporučit pro náročnější i méně náročné, na dovolenou i na jiné volné chvilky.
  Překlad pravidel na požádání mohu poslat.

 212. tonal

 213. vod5ka

 214. Rubic(k)

 215. MasterII

 216. Luko

 217. golmon

 218. Odoren

 219. Aja_Drakopes

 220. beghem

 221. marcel

 222. pogo

 223. Agáta

 224. Kolík Aťsepicnu

 225. Jersey

 226. Láďa Smejkal

 227. Matěj Baťha

 228. Jaromír Kovařík

Přidat recenzi