Hrajeme.cz

Bang!

Originální název:
Bang!
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
4 až 7
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11389 Kategorie: , , Štítek:

Popis

Hráči berou na sebe různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

Recenze

 1. Frankie

  Pecka. PRed davnymi lety nase party klasika, kam jsme se vybaveni ruznymi prislusenstvimi schazeli na par particek Bangu. Chudak Vepr, vzdycky to odnesl jako prvni..

 2. pavel t

  BANG! je především hra, která je stále ještě unikátní. Existuje už spousty her se skrytými identitami, ale stejně neznám žádnou, která by byla jako Bang. Hlavně má tak snadná pravidla, že ji může hrát opravdu každý

 3. TondaJ

  Bang! mě chytlo už od první hry. Od té doby jsem ji hrál nesčetněkrát ve dvou až v deseti hráčích a jen v minimu případů to za moc nestálo (většinou ve hře tří hráčů nebo kvůli někomu, kdo hru kazil). Bang! budu hrát, dokud budu chápat pravidla.

 4. Effka

  výborná hra pro posezení s přáteli, nikdy nezklame a často se k ní vracíme 🙂

 5. vasek

  Prostě klasika mezi karetními hrami. Větší zábava je hrát ve více hráčích. doporučuji aspoň základní rozšíření, se kterým je hra zajímavější.

 6. mymoslav

  Je pravdou, že tato hra má velmi zajímavý a originální herní systém. Je pravdou, že tato hra má spoustu přívrženců, kteří na ni nedají dopustit. Za mě má však palec dolů a to z následujících důvodů. Abyste si slušně zahráli a mohli blafovat, potřebujete 6-7 hráčů. Ve čtyřech je hra o ničem a ani v 5 to není úplně ono. Potřebujete, aby hráči byli vyrovnaní. Například, stačí, aby jeden hráč byl lehce nechápavý, nebo měl vypito, nebo třeba neměl stejné taktické myšlení jako ostatní, a pokazí vám to celou hru. Velká většina her probíhá tak, že jednoho až dva hráče zabijí hned na začátku, a pokud nehrajete s rozšířením, tak zbytek hry sedí a nudí se. Ostatní hry probíhají tak, že se hráči dohadují, proč ten střelil na toho, když mají spolupracovat atd. Takže abych to shrnul, tato hra má smysl, pokud si k ní koupíte i rozšíření na oživování mrtvol a pokud máte dobrou partu nadšenců do her.

 7. vendulala

  Nechápu ten povyk kolem. Pro mne zklamání. Hrála jsem ji několikrát, ale nebaví mě… Neujíždím na westernovém prostředí a vlastně je ta hra pro mě i trochu nepřehledná – co se popisů na kartách týče. Mnohem uživatelsky příjemnější mi přijde Samurajský meč, který vlastním a tak nějak ty karty lépe „chápu“ i bez luštění textu a jak to vlastně je myšlené. Možná je to proto, že ji doma nemám a nemohla jsem si ji pořádně nastudovat. Možná proto, že ten samurajský svět je pro mne přehlednější a logičtější… Co mě naopak baví, je Kostkový Bang – coby krátká a svižná hra s dětmi na výlety.

 8. spac

  Fajn hra, je na ni potřeba dát dohromady více lidí, kteří si to umí užít:-)

 9. spartik

  Hrajeme jí doma s dětmi, s kamarádi u piva. Co k tomu dodat 🙂

 10. Matesack

  Bang je veliká klasika, která už je dnes nejspíše trochu přežitá. Občas si ji zahrajeme (ale s rozšířeními). Nelíbí se nám eliminace hráčů, pokud se hraje v hodně lidech, tak ten kdo první umře velmi dlouho čeká na další partii. Navíc je složité ji hrát s novými hráči, když neví co a jak. Kdysi oblíbená, dnes spíše šuplíkovka.

 11. Slado42

  Přeci jen už jsem trochu pokročilejší deskovkář a Bang! už jsem dlouho nevytáhl. Za mě už dosti překonaná hra, i když je pravda, že jsem se ji svého času také nahrál vskutku dost. Z toho důvodu už na ni asi nemám příliš chuť. Navíc je mi nesympatické, že hráč může vypadnout ze hry ještě před tím, než vůbec přijde na řadu, to je přesný protiklad toho, co by měla desková hra nabízet.

 12. dirgesinger

  Spalující žár slunce. Kolty proklatě nízko. Přeplněné salóny, kde se ve velkém pije ohnivá voda. Drsní pistolníci, kteří nenechají ani jedno dívčí srdce klidné. Respekt vzbuzující šerif. To je divoký západ, když idylickou iluzi ve vteřině zničí ohlušující BANG!
  Bang! je karetní western hra, kterou si užijete nejvíc ve větším počtu lidí. Nejdříve si vyberete svého pistolníka a pak se náhodně vylosují role – šerif, pomocník šerifa, bandita a odpadlík. Každá role má jiný cíl hry. Šerif se snaží postřílet bandity, ti se naopak snaží zastřelit šerifa, no a odpadlík se pro změnu snaží zastřelit všechny. Pravidla jsou jednoduchá a zábavy je spousta. Hlavně když šerif nechtěně zastřelí svého pomocníka, nebo bandita zastřelí svého kumpána.
  Takže nabít zbraně a BANG! BANG!

 13. valchy

  Bang je karetní hra která se lépe hraje ve více lidech. Buď si dáte plnokrevnou přestřelku ve velké počtu hráčů nebo jen takový malý duel. Se základní hrou si nějakou dobu vystačíte ale pak vás hra přinutí koupit si nějaké to rozšíření. Když už tak rozhodně Město Duchů. Hru naučíte za pár chvil a pochopí ji opravdu každý. mám s tím zkušenost i šestileté dítě se to naučilo za chvíli. Hru bych doporučil opravdu všem. Hru mám už několik let a stále mě neomrzela takže není co vytknout.

 14. Grantissimo

  Kulky létají, sálon otevírá, pivo teče proudem a bandité již spřádají své plány…

  Hra je z prostředí divoké západu kde se ujmete jednoho s pistolníků a jedné z tajných rolí v místním městečku. Bandité střílí po šerifovi a ten je rád pokaždé, když jednoho z nich předá hrobníkovi. Jen místní odpadlík čeká tiše v koutě a hraje kam se mu to hodí. Pomocí karet se snažíte udržovat svoje životy v co největším počtu a naopak soupeřovi úplně vymazat.

  BANG! je svižná karetní hra, která se dá hrát snad v každém kolektivu a neomrzí. Intriky, zvraty, odhalení, emoce. Tím vším hra oplývá. Naopak s čím nesmíte počítat je strategie a občas i dlouhý život. Občas se prostě stane, že aniž byste vyložili jedinou kartu, už jdete z kola ven a čekáte dalších 20 minut. To je prostě ono. Nemilosrdný divoký západ a úskočné město plné těch nejhorších živlů.

 15. Vojta

  Úžasná karetní hra.

 16. Plastík

  Tahle hra je geniální. I ven na deku k vodě. Nebo do hospody. pozor – je třeba mít správnou sestavu člověků a nebát se zaútočit na kohokoli. Bang!

 17. cSf.Loser

  Jedna z mých prvních her. Udělala na mě velký dojem, ale postupem času během asi 4 her mě hrozně omrzela a začala nudit. Spousta lidí neví jak to má hrát a pak to ničí hru. Vypadávání hráčů je hrozné. Koukat na ostatní 30 minut než se dostřílejí fakt není zábava. Když vám nepřijdu karty tak neuděláte nic. Hrát už hru nepotřebuji. Grafika dost hrozná.

 18. Kentaur

  Hru hodnotím naplno a mám proto více důvodů. Super je, že hru může hrát vysoký počet hráčů a přitom neztrácí svižnost. Není nijak složitá na vysvětlení a navíc má, alespoň pro mě chytlavý nádech divokého západu a vracím se s ní zpět do mladých let 🙂
  Hru hrajeme většinou jen ve třech s ženou a desetiletou dcerkou a tím ztrácí glanc v tom, že víme kdo je kdo, ale neleníme a každou chvíli lámeme do hry nové příznivce.

 19. Domado

  Bang! Notoricky známá hra. U nás patří mezi nejhranější věci. Než se ugriluje maso, zvládneme několik her. Nejčastěji hrajeme ve čtyřech hráčích, ale už jsme hráli i v deseti. Tahle hra je mazec. Člověk pořád vymýšlí nové strategie, než se k němu dostane kolo, často už je vše jinak, nebo je mrtvý. Super prvek hratelnosti je, že kromě šerifa jsou všichni skrytí, tudíž nikdo neví, kdo je ten druhý a co má za úkol. Až podle stylu hraní hráči pomalu poznávají, jaké mají ostatní úkoly. Je to rychlá a velice zábavná hra. I nehráče chytne a zabaví. Pravidla jsou jednoduchá, obrázky na kartách názorné a pochopitelné. Super hra.

 20. matrosh

  Bang je perfektní hospodská hra a byli doby, kdy jsme nehráli nic jiného. I když teď dáváme dost přednost Munchkinovi jednak kvuli kratším prostojům mezi tahy a větší možnosti škodit, ale hlavně se bavit nad utrpením soupeře 😀

 21. JamesCross

  Bang! je jedna z mála her, která, dokáže pohltit tolik lidí naráz.Bang se převalilo jako vlna, v jednu dobu se u našeho herního stolu nehrálo snad nic jiného ale teď abych ostatní přemlouval ke hraní. Na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou mě to nechává v natěšenosti na další partie. Na hře samotné se mi líbí hlavně skryté role, hezky ze začátku naťukávat ostatní hráče a poté likvidovat svůj cíl/e. Hru jsme si nejlépe užívali v pěti ale i více hráčů zanmená zaručenou zábavu, v méně hráčích byl Bang! vcelku rychle odehraný a to mi příjde vcelku škoda.Každopádně pro Bang! jasné čtyři hvězdy.

 22. jana.maruska

  Mě osobně hra moc neoslovila, ale hru jsme hráli s cca třináctiletou slečnou a tu to naopak bavilo hodně. Dle mého je hra dobrá spíše pro „náctileté“. Myslím, že dobré třeba na hraní na táboře…Plusem je, že je hra dobře skladná na cesty.

 23. marcopolo41

  Tato herní klasika, kterou jsme jistě všichni hráli na letních táborech, nebo jen s přáteli pod stanem.
  A pokud ne, tak určitě doporučuji pro všechny co mají rádi období Divokého západu (Westernu).
  jde hrát minimálně ve 4 hráčích a maximálně ve 7. Ale když se domluvíte se spoluhráči, tak jde hrát i ve 3 ,nebo i ve 2 hráčích. K této hře jsou dostupné i rozšíření, které spestří váš herní zážitek.
  Vřele doporučuji

 24. Razer

  Fajn hra, u které mi ale vadí, že pokud se na vás někdo zasedne, tak vás během prvních kol vyřadí ze hry a vy pak sedíte klidně hodinu, než zbytek hráčů hru dohraje.

 25. Plastík

  Když se sejdeme, je to moje hra, kterou navrhuji ke hraní. A to her máme k dispozici desítky. A většina hráčů v klidu souhlasí. Je to nádherná hra. Miluju ji. Bang!

 26. Betty

  Hrozně mě to chytlo, takže musím jen doporučit.

 27. RockPhill33

  Rychlá a jednoduchá hra pro více hráčů ideálně do hospody, kde vám tolik nevadí, že vypadnete a musíte dlouho čekat na novou hru… V tomhle ohledu je vyváženější systém v Samurajském meči.

 28. Bjukenen

  Výborná hra jak pro rodinu, tak pro partu přátel třeba do hospody nebo ke grilování. Spousta akce a soubojů a super je takové to, jak šerif vůbec neví, kdo je kdo a odpráskne si vlastního pomocníka:) Touhle hrou se dá zabít spousta času a platí i přímá úměra – čím více alkoholu, tím větší zábava.

 29. misa23

  výborná hra hraju to se svou rodinou a baví to i děti vynikající hra

 30. mauser22

  Luxusni hra.. 🙂

 31. deskovky

  Rychlá, akční hra, má rychlý spád, mohu jen doporučit.

 32. Michal Smid

  Bang je klasika, kterou si ve více lidech rád zahraju.

 33. Kamil Smola

  Tato hra mne bohužel totálně minula.

 34. Durdas

  Poprvé jsem se s touto hrou potkal na sportovním soustředění a od té doby mne nepřestala zajímat. Tehdy jsme to hráli snad v 10 až 15 lidech. 😀
  Princip hry jako karetní hry je dobrá volba, protože se nemusí toho před hrou moc připravovat a během chvíle je možno začít hrát.
  Výtvarné zpracování je podle mne velmi dobré a použití známých jmen pro postavy je super. Navíc každá postava má jiné speciální vlastnosti a tak upravují hráčovu taktiku, se kterou vstupuje do hry. Občas je však k tomu mít i potřebné štěstí na karty, ale to už k tomu patří.
  Musím říct, že čím víc „dobrých“ hráčů, tím je hra zábavnější a lepší. Mě osobně trochu limituje minimální počet hráčů – 4 -, ale to mi nezabrání dát hře 5*, protože co si pamatuji, tak každá hra byla zábava a měla svoje kouzlo. 🙂

 35. Johny.z.Lampy

  Naprostá klasika 😀 😀 super hra 🙂 podle mě ideální počet lidí je 5 může být i víc, ale začátečníci by se mohli ztrácet a zběsile střílet do všech kolem 😀 😀 potřebuje to trošku pozornosti a domýšlivosti proč kdo co zahrál 🙂 takže skvělá hra, když se sejde několik lidí a hrají 😀 Jen počítat s tím že lidi musí udržet pozornost aby to nepřestalo dávat smysl, takže jestli se to bere na nějakou oslavu. Hrál bych ji na začátku a až se lidi společensky unaví přešel bych na něco lehce jednodušího.

 36. jarmuk

  Za mě palermo je mnohem lepší, i vlkodlaci jsou lepšejší

 37. Patrix

  Velmi dobrá hra, hodně interaktivní mezi hráči. Ale je fakt, že moc nechápu to blafování, proč šerif neví, kdo je jeho pomocník a může ho sám zastřelit. Také není dobré při více hráčích, jak člověk musí strašně dlouho čekat, než na něj dojde řada, protože ostatní hráči mají při svých tazích tolik možností k přemejšlení, že jim to zkrátka dlouho trvá a člověka ta hra pak po chvíli přestane bavit. Vrchol všeho je to, když čekám, než odehraje svůj tah 5 hráčů přede mnou a než se na mě vůbec dostane tah, tak mě někdo zabije… Při menším počtu hráčů je ta hra ale dobrá a vždy se v kolektivu ujme.

 38. SarkaB

  K BANG!u jsem se dostala skrze svého přítele a zpočátku jsem v něm celkem tápala. Přece jen měli všechna rozšíření a vyznat se v té spoustě různých karet mi dalo na chvilku zabrat. Ale když jsem se do toho konečně dostala, byla jsem nadšená!
  U hry byla vždy velká legrace, zvláště proto, že díky blafování nikdo nevěděl, kdo je kdo, stále se spekulovalo a „střílelo“ se naslepo. Snahy o jakoukoli strategii eliminoval šílený kolektiv, ale v rozumné společnosti půjde určitě nějaká vymyslet 🙂
  Díky svižnému tempu, spoustě postav, za které šlo hrát a lehkým pravidlům (když jsem se do hry pořádně dostala) jsem se u hry nikdy nenudila a pokaždé, když jedeme na výlet nebo dovolenou bereme BANG! s sebou. I kdyby nebyl čas, tak co kdyby náhodou. Hra je navíc skladná, takže se vleze snadno do každého batohu.
  Osobně mám nejradši hru v pěti lidech, přijde mi nejvíce vyvážená, ale i zde platí, čím víc, tím lépe, minimálně co se zábavy týče.

 39. Spud.Murphy

  Bang!- Kdysi jsem hrál s několika rozšířeními v plném počtu, přičemž to ze sedmi uměli jen tři a já to nebyl. Proto hra byla zdlouhavá a nudná a tudíž jsem ji zavrhl. Když se kamarádi scházeli na Bang!, raději jsem vynechával. Teď jsem hru dostal k vánocům a Bang! nosím a hraju, kde se jen dá. Jsem rád, že jsem mu dal druhou šanci. Když nepočítám tu mou první špatnou zkušenost, tak jsme hráli maximálně v pěti, většinou však ve čtyřech. Když je do hry zapojen i VICE, je to větší legrace. Dá se víc blafovat a docílit toho aby šerif zabil právě svého zástupce. Nevýhody hry: 1) Může se stát, že umřete ze začátku (většinou, proto že si na Vás někdo zasedne) a zbytek hry se jen díváte, což už taková zábava není. 2) Pokud nemáte početnou rodinu, jen tak doma si to nezahrajete, protože minimální počet hráčů je 4.

 40. Peet

  Bang! je jednou ze srdcových záležitostí a přes několik nevýhod (špatně se hraje při 4 a méně hráčích, vyřazený hráč může poměrně dlouho čekat na další zapojení do hry – cože je trochu redukováno rozšířeními) i to, že své hraje do jisté míry náhoda, je to po dlouhá léta jedna z mých nejoblíbenějších her, na kterou nedám dopustit.
  Nejlépe se hraje s lidmi, kteří jsou pro ni podobně zapálení jako vy. (někdy totiž může dělat problémy, pokud se někdo místo své role rozhodne řešit mimoherní sympatie či antipatie 🙂
  Krásně se pak dá kombinovat s jednotlivými rozšířeními.
  Můžu směle doporučit všem, které deskovky baví a kteří mají dostatečně velkou skupinu na hraní 🙂

 41. Orel91

  BANG! Úhyb. Puška na bizony. Vedle. Tak alespoň indiáni! Já jsem Apache Kid. Sakra!
  Pokud rádi jezdíte po výletech nebo na tábory, nudíte se o přestávkách ve škole či si chcete zpříjemnit posezení u piva s přáteli, tohle je přesně jedna z těch her, která dokáže vyplnit volnou chvíli. Skladná (pakliže nemáte všechny rozšíření :-D), rychle nachystaná, nenáročná na pochopení. Za pár minut je vše vysvětleno, nachystáno a už se střílí hlava nehlava. Jednoduchý herní systém, kladné, záporné i polozáporné role, poměrně velké množství herních postav, trocha té náhody (sem tam spíše štěstí, sem tam blafování) a máte tady hru, která vás bude bavit i po stodvacátémosmém hraní. Díky velkému množství rozšíření na trhu máte tu možnost si hru ještě více ozvláštnit.
  Ne každého tato hra baví, ale koho chytí, toho nepustí. Je vhodná i pro děti, takže je ideální i na zpestření rodinného večera.

  + Skladná, nenáročná, rychlá
  + Vhodná pro mladší hráče
  + Velká variabilita postav a různé role zaručují zábavu i po mnoha opakováních
  + Možnost různých rozšíření hry (relativně levně)

  – Občas rozhoduje prvek náhody, což ne každému může vyhovovat
  (-) Záleží na kolektivu (Po mnoha stech partičkách vím, že kolektiv udělá u této hry hodně. Když vás ve hře sedmi hráčů prozíravě zabijí hned v prvním kole, můžete jít rovnou vařit ostatním čaj, budete mít totiž poměrně dost času.)

 42. leech

  Kdysi bych tuto hru doporučil začínajícím hráčům… ale myslím si, že je v podstatě překonaná a ve srovnání s jinými karetními hrami vychází naprázdno. Ve hře pracuje náhoda a co považuji z dnešního hlediska jako jasné minus je, že můžete být vyřazeni a třeba 30 minut čekat na další hru, zatímco sledujete ostatní, jak tahají karty a snaží se vše ukončit.

 43. lenulefazole

  Výborná hra pro celou rodinu i na party. My ji hrajeme s dětmi už od 4 let, v pohodě to pochopili a jsou NAPROSTO nadšení, chodí k nám i sousedovic děti, protože samozřejmě ve více lidech je hra zajímavější. Dokoupili jsme i dvě rozšíření Zlatou horečku a V pravé poledne. Kdybychom mohli dát víc hvězdiček, dáme je. Máme hru moooc rádi.

 44. hromadalidi

  Kdo by nechtěl stát se hrdinou divokého západu. Karetní hra Bang to jednoznačně nabízí. Kombinace velmi jednoduchých pravidel a silné interakce mezi hráči je vskutku zábavná. Hraje zde sice trochu roli náhoda a když Vám nejdou karty nebo si na Vás ostatní zasednout, tak se umírá velmi rychle. To se, ale už mezi bandity a odpadlíky stává. Výhodou jsou opravdu jednoduché herní postupy, které pochopí i druhák, vcelku krátká hrací doba a i poměrně značná rozmanitost jednotlivých her. Pokud se tedy nestane, že například šerifa si tahá pořáda jedna a ta samá osoba. 🙂 Příjemná hra do party.

 45. XiQiX

  Tahle hra je v naší zemi tak populární, až mi z toho jde hlava kolem. Hrála jsem jí několikrát a toto absolutní nadšení nesdílím. Není to špatná hra, ale opravdu žádný zázrak. Hodně záleží na spoluhráčích jakou vytvoří atmosféru, což nemusí vždy dopadnout úplně dobře. Pokud se sejde dobrá parta, poskytne Vám tato hra slušnou kratochvíly. Princip hledání dobrých a špatných rolích není špatný, ale pro men osobně je asi hra až příliš jednoduchá. Grafická stránka hry také není zázrak.
  Určitě je však vhodná pro odrostlé děti na tábory.

 46. matewr

  Hra která si v prvé řadě zakládá na parádní atmosféře divokého západu. Ta je na parádní úrovni, stejně tak jako základní herní princip tajných rolí. Blafování tak hraje ve hře významnou roli a navíc nabízí i rozdílnou hratelnost v každé z partií. Co se týče samotné hratelnosti, tak zde to už trochu skřípe. A to hlavně díky přítomnosti eliminace. Ta může zapříčinit, že ze hry budete vyřazeni v první minutě a poté se budete jen dívat jak se ostatní baví dalších 40 minut. Kromě tohoto neduhu je zde také vysoká nevyáženost, která vede k tomu, že vítězství je většinou otázkou štěstí. Na druhou stranu, to prohlubuje dobrou atmosféru hry a činí ji napínavější a zábavnější. Díky tajným rolím ve hře a specifickému tématu, hodně záleží na spoluhráčích jak hru pojmou. Právě díky nim bývá často hra až nečekaně zábavná a to i díky velkým nevýhodám. Roźšíření však kupovat nedoporučuji, balíček karet je pak zbytečně veliký. Co se týče počtu hráčů, 5 – 6 je ideální.

 47. Benule

  Co napsat ke hře Bang!, aby se člověk neopakoval? Všechno důležité už tu bylo řečeno 🙂
  Kdo by neměl rád kovbojky? My, co jsme vyrostli na Mayovkách, každého Vinettoua s radostí proseděli
  u telky, své děti jako první učili, jak dělá indián a základní povinnou výbavou každého bunkru či tábora byl indiánský totem, my prostě hru Bang! musíme mít doma! Souhlasím, že nejlíp se hraje v počtu 5 a více, a také souhlasím, že bez rozšíření Města duchů je zážitek poloviční. Hra má spád, každá postava má své speciální vlastnosti a je jich fakt hodně, takže je velká pravděpodobnost, že budete každou hru hrát za jinou postavu, samozřejmě si užijete i role šerifa, pomocníka, odpadlíka nebo bandity, za každou má hra své kouzlo… Pravidla jsou lehce vysvětlitelná, srandy kopec a na cestování stejně jednoduché jako kanasta. 100% doporučení, Bang! + Město duchů by měly být jeden ze základních kamenů výbavy každého správného deskovkáře 🙂

 48. Pepogn

  Bang! Kdo ho nehrál, jako by nebyl. Geniální, ale přitom jednoduchý koncept, který už je v dnešní době trochu za zenitem, ale ve své době působil na mnoha místech jako zjevení. Hráli jsme ho ve škole, na chatě, s dětmi v Pionýru, v hospodě, v posilovně a kdo ví, kde ještě. Čím tolik zaujal? Dle mého názoru byl klíčovým aspektem počet hráčů. Her, které zabavily sedm hráčů (s rozšířením i více) stále není mnoho. Dále je to interakce mezi hráči, kteří se musejí vraždit, okrádat či posílat do vězení(zde hrozilo přenesení reálných konfliktů bez ohledu na role), a to, přiznejme si to upřímně, těší všechny. V neposlední řadě jde o moment napětí, který spočívá ve skrytých rolích. To umožnilo mimo jiné i blafování, přemlouvání, podlézání a další oblíbené legrácky. A určitě by se toho našlo víc.
  Bang! mělo bezesporu i spoustu much, které jsme z nedostatku alternativ přehlíželi. Namátkou třeba to, že se člověk třeba ani nemusel dostat na řadu a pak po náhodném zabití čekal půl hodiny než ostatní laskavě dohrajou. Tento nešvar částečně odbouralo rozšíření prav poledne, které umožnilo mrtvým opětovný vstup na scénu a zároveň urychlovalo závěrečnou fázi hry. Dalším byla ona neoddělitelnost hry od skutečnosti či soupeření v minulých hrách. Ne se všemi hráči teda hra měla ideální průběh.
  Nicméně o kvalitách hry svědčí i recyklace mechanismu v dalších hrách (Samurajský meč od stejného autora). Dnes už se na stůl tak často nedostane, přesto je to hra, která stála u mnoha hráčů na počátku kariéry, a to proto, že je vhodná i pro nehráče. V porovnání s jinými hrami by možná zasloužila jen hvězdičky tři, ale za zásluhy přidávám čtvrtou.

 49. jiri.glucksmann

  Hru máme doma a hrajeme ji s těmi, co dům dal. Někdy jsou to zkušenější protihráči, jindy se objevují různé skryté antipatie a hra tím postrádá trochu smysl. Nicméně se jedná o celkem dobře propracovanou zábavnou karetní hru, kdy prvek náhody hraje často ne zrovna malou roli. Pokud ale zvolíte dobrou strategii, dá se vyhrát i proti smůle. Samostatná základní hra je dobrá na naučení, ale čím více odehraných her absolvujete, tím více prostě potřebujete rozšíření, z nichž některá jsou vážně dokonalá. Zprvu celkem jednoznačně vyvíjející se hra se může obrátit o 180 stupňů za pomoci karet jako Duch, či pravé poledne z High Noonu..
  Pokud se sejde čtyři a více lidí, měli by si zahrát Bang!

 50. Kentril

  Tato hra v podstate roztocila muj kolotoc v oblibenosti deskovych her. Pamatuji si, jak jsme ji pri jedne oslave narozenin hrali a byl jsem primo nadseny. Hra nema prilis slozita pravidla, ale na vysvetlovani je lepsi si jednu hru zahrat jako otevrenou hru a hraci ji lehce pochopi. Tato hra je velmi znama a oblibena jako tema divokeho zapadu. Existuje par rozsireni, ktere zmeni malinko herni system a prida do hry neco noveho. Pokazde, kdyz jedeme na nejakou chatu, oslavu, tak tuto hru berou sebou. Jedna je velmi mala a muze ji hrat az 7 lidi. nevyhoda je, ze minimum jsou 4. Nicmene my mame jiny problem – spis nas to chce hrat vice 🙂

 51. veronika pemlová

  geniální karetka, mám jí moc ráda, jen je těžší to naučit další hráče

 52. koly

 53. cicam

 54. Hraničář

 55. SASAN_KING

 56. capto

 57. loko9

 58. krista

 59. koczanska

 60. Pedestrian

 61. dontcallmeandre

 62. jája

 63. Zeppe

 64. Trauma_Zero

 65. HoK

 66. ZIPaaK

 67. Kubusz

 68. Lucienka

 69. Agrael

 70. Lukas

 71. ladcu

 72. vášula

 73. Dandy

 74. Baliend

 75. Lachvos

 76. Venca

 77. Lubiii

 78. marciska

 79. janapo

 80. amek

 81. Jenick

 82. V69

 83. RoMi

 84. Mič

 85. mlcuchj

 86. Blackhex

 87. Vašek

 88. novalu

 89. gutalin

 90. Gabebara

 91. rokoko73

 92. ju64

 93. Mrkew

 94. hrazda

 95. honzula

 96. Today

 97. jonascz

 98. anupinka


  Jedná se skvělou karetní hru, u které si budete skutečně připadat jako někde na Divokém Západě. Hra je skvěle promyšlená, autor snad musel na Divokém Západě opravdu žít. Ale nebojte se, i když se ve hře střílí, rozhodně Bang není nijak morbidní a nemá negativní dopad na psychiku ani smýšlení hráčů ;). Provedení karet je velice kvalitní a pokud je vyloženě neroztrhnete vejpůl (byli byste blázni, kdybyste to dělali :), tak vám něco takového, jako že se osahají a budou nečitelné, rozhodně nehrozí. Pravidla Bangu nejsou složitá, ale je jich poměrně hodně, protože každá karta je jiná. Každý hráč ale může dostat přehledovou kartičku, která vše výrazně ujednodušší a na smysl složitějších karet prostě sem tam nahlédnete do pravidel, kde je vše dobře vysvětlené. Hru je nejlepší hrát v co nejvíce hráčích (min. 5 a více). Zaprvé je tak více srandy, ale zadruhé (a to je hlavní) se teprve v tomto počtu dají pořádně ocenit funkce některých karet. Určitě ke hře doporučuji koupit rozšíření Město duchů. Bez něj jako by hra byla poloviční. A vzhledem k ceně základní hry i ceně rozšíření, myslím, že není problém zakoupit oboje najednou.

 99. evave

 100. JayTea

 101. paulhunter


  Nějakou dobu (tři týdny) jsem trávil čas se svými kamarády na chatě a jelikož jsme tam neměli PC, kamarád doporučil koupit Bang! Z počátku jsme byli všichni skeptičtí, ale vzhledem k nízké ceně hra nabízí hodně muziky.
  Pravidla jsou opravdu jednoduchá a vysvětlení srozumitelná, takže není problém s okamžitým hraním. Akčním hraním – a to doslova. I přesto, že je Bang! založen na náhodě, o výsledku rozhodující samozřejmě hráči, kteří s kartami v ruce musí zvolit správnou taktiku.

  + pěkné zpracování
  + dobrá cena
  + zabaví na dlouhou dobu
  + možnost dokoupení rozšíření

  Hned další den po zakoupení základní „“sady““ jsme zakoupili i rozšíření, které dalo hře další rozměr a přidalo na zábavnosti. Celkově nás Bang! zabavil mnoho večerů.

 102. Gothalgo

 103. Martin

 104. Aulus

 105. pozuk1

 106. vaseklu

 107. Katulinka

 108. Raiden

 109. Jacob

 110. Atik-Dick

 111. morgouse

 112. risssa

 113. ivetacek

 114. James Marlow

 115. ZaPa

 116. Jan

 117. Satsugen

 118. Jirka

 119. Elfovaran

 120. Vale46

 121. Vojta

 122. Darlin

 123. jachym97

 124. Darkman

 125. Elenai

 126. Ptacnik

 127. RTMyšák

 128. abekara

 129. MikZap

 130. Kasparov

 131. blackfighter

 132. Psichi

 133. kutikk

 134. tomeška

 135. Lao Thai

 136. Sai

 137. Shane

 138. KacaMaca

 139. Mazec

 140. Biges

 141. palcice

 142. little

 143. Nefertiti

 144. Loretta

 145. karelik

 146. Čaňa

 147. Veroslavka

 148. Zdenek_

 149. zegoda

 150. Zafi


  Jedinečná, naprosto originální karetní hra, která si zaslouží velkou pochvalu. Autor Emiliano Sciarra se nechal inspirovat westernem, kovbojkami a Divokým západem.
  Hlavní postavou je zde Šerif, na jehož bedrech leží úkol chránit a bránit město a odhalit všechny bandity. Aby na to nebyl sám, má zde svoje Pomocníky, kteří za něho položí i život, protože Bandité mají jediný cíl. A ještě je tady Odpadlík – ten musí šikovně manévrovat, přebíhat ze strany na stranu a pomáhat oběma stranám tak, aby nejdříve vyřadil všechny Pomocníky a Bandity a nakonec se postavil Šerifovi tváří v tvář při finálním duelu.
  Hra má poměrně složitá pravidla, protože zde hrají roli vzdálenosti mezi hráči, dostřel, speciální postavy a modré karty.

  Jak vysvětlit vzdálenosti a dostřely? Dejme tomu, že právě hraje pět lidí. Jakýkoli hráč beze zbraně dostřelí na vzdálenost 1, tedy na první hráče po své pravé a levé ruce. Jakmile má zbraň Schoefield, Remington, Revolver Carabine nebo Winchesterovku, tak se dostřelí na hráče vzdálené až o pět míst. Vzdálenost, na jakou dostřelíte, se nazývá dostřelová vzdálenost. A co když si hráč vedle vás (vzdálenost 1) vyloží Mustanga? Je to, jako kdyby existovali dva imaginární hráči po jeho pravé a levé ruce. Takže pokud nemáte zbraň, nedostřelíte na něho. Mustang platí jen pro jeho osobu, tedy ho vidíte na vzdálenost 2, a hráče vedle něj zase na vzdálenost 2, a toho dalšího na vzdálenost 3.
  Obecná vzdálenost při jejímž používání nelze využít zbraň. Při použítí karty Panika, která vám dovoluje vzít si od hráče, který je na vzdálenost 1, kartu ze stolu nebo z ruky nelze přičítat hodnotu zbraně. A jak tedy dosáhnout na hráče se vzdáleností 1, když má Mustanga? Musíte získat Silvera, kterým dorovnáte vaši vzdálenost.

  Jaký je tedy rozdíl mezi vzdáleností a dostřelem? K dostřelu si můžete přičítat zbraně a koně (Mustanga a Silvera), kdeřte k vzdálenosti pouze koně.

  Každý hráč si na začátku hry vylosuje dvě z 16 karet, která mají na druhé straně pět nábojů. Z nich si jednu vybere a druhou použije jako počitadlo životů. Karta, kterou jsi vybral, je jeho speciální postava oplývající zvláštní schopností, kterou ji nemůže žádný jiný hráč zrušit.

  VÁŠ TAH
  Každý váš tah se skládá ze tří fází:
  1)Vezmete si dvě karty z lízacího balíčku. To je myslím, jasné. Vezmete si dvě karty z balíčku uprostřed stolu a dáte si je do ruky.
  2)Zahrajte libovolný počet karet. Můžete vyložit libovolný počet modrých karet (pozor, nemůžete mít vyloženy dvě stejné modré karty!) a zahrát libovolný počet hnědých, normálních karet.
  3)Odhoďte přebytečné karty. Na konci tahu nemůžete mít v ruce více karet, než máte právě životů. Takže přebytečné karty zahrajte nebo odhoďte. Tímto váš tah končí.

  Design hry je velmi originální a přesně vykresluje prostředí Divokého západu. Grafika se Alexovi Pierangelinimu opravdu povedla.

  Verdikt
  Dávám pět hvězdiček z pěti, protože tohle je skvělá hra. Dalším plusem je, že pokud se vám hra zalíbí, tak si k ní můžete koupit ještě dvě rozšíření Město duchů a Fistful. Navíc je hra v pěkné krabičce, takže se dá snadno přenášet. Celkový obsah je 110 karet. Věřím, že když si ji koupíte, určitě nebudete litovat!

 151. 1a2a3a4

 152. Sudan

 153. ZdenT27

 154. tofis

 155. sully.mich

 156. pastelka

 157. klenicak

 158. honza

 159. helli.k

 160. tootsie

 161. orff

 162. Archos

 163. Martin

 164. EvilGrace

 165. Dan

 166. Tom

 167. Milosh

 168. Knihovník

 169. Bio

 170. Wolfling

 171. littlemole


  Výborná hra pro větší počet lidí. Ale taky s vyskou mírou náhody 🙁

  Průšvih nastane, když je náhoda krutá a někomu vysloveně nepřeje – je vyřazen během prvních kol a naopak přeje posledním dvoum, kteří pak válčí desítky minut.

  Ale i tak ji rozhodně doporučuji si ji vzít na dovolenou, je to fajn odpočinek a odreagování 🙂

  Rozšíření vřele doporučuji, povedlo se 🙂

 172. Pavluša

 173. Forbik

 174. Slunicko

 175. mil

 176. Tomas

 177. smotla

 178. pavlica

 179. Karloss

 180. Libor

 181. Adam Svoboda

 182. Adam Svoboda

 183. technologic

 184. Bumla

 185. giahra

 186. MirR

 187. charin

 188. sirajch

 189. adrian

 190. potapnik

 191. Fanda

 192. Peca

 193. Sionn Latharn

 194. VOVO

 195. Zrno.Zaba

 196. Rillanon

 197. esther.f

 198. ABDCE

 199. lijik

 200. Wotton

 201. McJ


  Bang! je hra, kterou už znám a hraju několik let a ještě stále mě neomrzela. O jejích kvalitách svědčí mimo jiné i to, že je rozšířena prakticky po celém světě. Na internetu jsem potkal hráče ať už z různých evropských zemí, tak třeba z Číny a z Taiwanu.
  Zhruba před dvěma rokama mě napadlo, že by bylo skvělé zahrát si tuto hru online na počítači. Sice hraní přes internet nemůže nahradit onu atmosféru, kdy se lidí domluví a sejdou na partičku Bangu, ale na druhou stranu si tak člověk může zahrát kdykoli má chuť s lidmi z celého světa.
  Krátce nato jsem se pustil do vývoje takového programu a nedávno jsem se dopracoval k použitelné verzi. Můj projekt se jmenuje KBang a je open-source. V současné době je možné hrát pouze základní Bang! bez rozšíření, což se snad v budoucnu změní.
  KBang najdete zde: https://code.google.com/p/kbang/

 202. Mafian

 203. anjuli

 204. Martin

 205. smaza

 206. Zenitos

 207. Korect

 208. Phoenix

 209. ftoh

 210. yeetik

 211. Laadevil

 212. Fruiko

 213. xx?

 214. JardaJaryn

 215. trichopterka

 216. babara

 217. norba

 218. tcdd

 219. Noni

 220. Terw

 221. DEDE

 222. zaglo

 223. Bunny84

 224. Vlad

 225. wami

 226. Joe

 227. fleglis

 228. saver

 229. Stromx

 230. andik007

 231. Alma

 232. radohu

 233. Tari

 234. darwin

 235. TeCZko

 236. mraky

 237. Carcassonnemaniak

 238. skyfire

 239. Duhamuz

 240. Shadow

 241. George

 242. Jan

 243. Dafe

 244. Kalibulus

 245. Lada

 246. edeoroszlany

 247. Zipakna

 248. steka

 249. Deathmers

 250. Filip

 251. uglugf

 252. zvyshok

 253. Alf

 254. Kendar05

 255. rach

 256. Mio

 257. Brisco

 258. Gaspar

 259. tap


  budu se drzet osnovy pro recenze:

  1) myslenka hry: pomerne originalni, karetni RPG z prostredi divokeho zapadu. Tato hra je zalozena na komunikaci a presvedcovani, ze opravdu jste vice a nechcete zabit serifa a ve skutecnosti jen cekate, az nektery z vasich partaku banditu bude dost silny na to,abyste serifa spolecnymi silami obrali o vsechny zivoty.

  2) pravidla: no rozhodne nikterak jednoducha. Kazdy tah ma nekolik fazi a nektere schopnosti vyzaduji vyklad pravidel. Nicmene s pomoci webovyych stranek zamerenych na tuto hru lze vsechny sporne momenty vyresit. Po nekolika hrach prejdou pravidla do krve.

  3) design: velmi pekny, vcelku naivisticky, ale skvele se hodici k takove hre.

  4) vlastni pripominky: tato hra je vyborna, poskytuje mnoho moznosti k vytvareni vlastnich pravidel a modifikaci (o 2 z nich jsem psal v diskusi).

  Jedina opravdu velika chyba je OBROVSKA nevyvazenost charakteru. Je nebetycny rozdil mezi tim, hrat billa noface a brat dve karty a mit 3 zivoty a zadnou dalsi schopnost a byt napriklad Ellena fuente a mit 3 zivoty, brat 2 karty ale mit svoji schopnost! Nebo napriklad charakter, ktery ma jako schopnost modifikaci vzdalenosti a 3 zivoty. To je vysmech. Oproti tomu takovy slab the killer je naprosto imbalanced.. O pixiem petovi a tom chlapikovi co za kazdou discardlou modrou kartu dostane 2 karty ani nemluvim… Ale jinak 5 bodu.

 260. sir beki

 261. BuBen

 262. Akilian

 263. Machííírek

 264. PJ_HB

 265. pepca321

 266. sakul

 267. 2karel2

 268. Elena

 269. Matt

 270. suchm4aa

 271. ZdenaK

 272. medvedmac

 273. ratwin

 274. Eyron

 275. samnung

 276. mzprx

 277. jelda007

 278. Petra

 279. kuboss

 280. neline

 281. kanei

 282. tenista

 283. Krocan

 284. spartik

 285. Marcovan

 286. dudo147

 287. ddt

 288. Erumoico

 289. Pepr

 290. omas

 291. sydo

 292. Lubbo

 293. iff

 294. Semiš

 295. Bebe

 296. WereWolf

 297. Ong-Bak

 298. Martyn

 299. Gospeen

 300. Filmator

 301. Jindřich „“Desgenais““ Cinka

 302. Bibík

 303. cSf.Kostej

 304. Martin

 305. pepek

 306. Loxias

 307. uno

 308. Sparkmage

 309. c00p3er

 310. filipes

 311. ondrasu

 312. zeppelin

 313. jakubko1717

 314. SnurkaBill

 315. jakubko111

 316. lcl

 317. jipa

 318. Eduard Doležal

 319. Krta

 320. Koroiboszelidy

 321. engi

 322. gesslish


  Máme s kamarády herní klub, chodíme hrávat celkem pravidelně a pomalu rozšiřujeme i počet her. Začalo to právě BANG!em, postupně se přidalo Portorico, Citadela, Královské rošády, Poštovní kurýr, Sankt Petersburg, Transamerica a momentálně zkoušíme Caylus. A musím říct, že ze všech těch her hraju BANG! nejméně rád. Za největší mínus považuji vysoký podíl náhody, když člověku nepřijdou karty, je ve druhém kole mrtvý, aniž by měl možnost cokoli ovlivnit. Stačí sedět šerifovi někde po pravé ruce, tím pádem hrajete mezi posledními, a než přijdete na řadu, soupeři vypálí indiány, kulomety, někdo vám sebere kartu, a najednou jste v situaci, ze které se už těžko vyhrabete. Ve druhém kole vás pak někdo dorazí, a další hodinu jen sedíte a pozorujete ostatní, což na náladě taky nepřidá. A Město duchů je jen slabou útěchou. Kladně hodnotím jen design a originalitu hry, to ale k dobrému pocitu ze hry nestačí.
  Na závěr bych dodal, že můj pocit někteří mí kamarádi nesdílí, a tak musím jeden Bang! přetrpět téměř na každé naší seanci, než se vrhneme na něco rozumnějšího ;o)

 323. Machec

 324. Ajeenka007

 325. kika

 326. Lucy

 327. speedy

 328. Mari

 329. XHOSEDA

 330. C@esar

 331. luciáš

 332. Last_Elf

 333. adam9

 334. arik

 335. Radobyhrac

 336. Jendulus

 337. kath

 338. Bajn

 339. Joerg

 340. Evzen.lovec.zen.96

 341. Kaca

 342. tondakolik

 343. VasekVydra

 344. kubiceq

 345. Ross

 346. Honza

 347. Tommy

 348. Sparky

 349. houh

 350. Bruno

 351. Haňulka

 352. AdamosK

 353. Ada

 354. Lucienka

 355. janinko

 356. Jouda

 357. Viktor

 358. Kubajs

 359. The Hammer

 360. Amahuska

 361. Myšák

 362. Nesmrtelny.drakula

 363. Manas

 364. Pouzy

 365. SadamS

 366. Durin

 367. Zik9

 368. Fester

 369. trupik


  Říká vám něco: „“My nehodláme řešit tvý problémy. My mluvíme pistolí.““ A co takové: „“Chybí nám jeden kůň.““ „“Ne, máte dva navíc.““? Pokud vaše dobrodružné srdce u podobných hlášek zaplesá, možná jste ti praví na hru Bang! – a pokud ne, tak možná taky :o). Tato karetní hra z prostředí divokého západu se totiž líbí snad všem.

  Hledáte-li dobrou párty hru, u které je sranda a když k tomu vypijete pár piv, určitě si užijete. Cena je navíc skutečně lidová a hra za těch asi 250 korun skutečně stojí.

  Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: https://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/bang.aspx .

 370. mesicek

 371. Kraky

 372. Salamandr


  Výborná hra, když hrajete se zkušenými a vtipnými hráči, tak má hra spád a je u ní legrace. Bohužel vysvětlování je poněkud složité a první 2 hry s nováčky jsou nudné, ve hře se moc taktizovat nedá, ale pouze o náhodě také není. Když vám nejde karta neuděláte nic a hra tudíž pro vás končí.

 373. Sagapo

 374. Lišák

 375. pav

 376. Wanderer

 377. jakubko

 378. thax


  Tato hra mne ze zacatku velmi chytla. Byla svizna a tak jsem se pravidla naucil behem nekolika kol, coz jiste patri k jejim velkym plusum. Horsi je to vsak tehdy, mate-li vysvetlovat pravidla novackum, kterych je vetsina, v takovem pripade si zahrajete prvni poradnou hru nejdrive po dvou hodinach trpeliveho osvetlovani. Tot k zacatkum!
  Co se tyce hratelnosti, je solidni, po 8 hodinach v kuse se vzdycky nasel nekdo, kdo si rad zahraje dalsi hru. Jedine, co muze trochu kazit pocit z hrani je, kdyz ve 3 hrach po sobe neprezijete prvni kolo, a pak cekat pul hodiny, nez se dohraje. Resenim je rady nastavba High Noon, hodne urychli hlavne zdlouhave konce.
  Vyhodou a zaroven nevyhodou je pocet hracu, kteri ji mohou hrat… je jich az 8, coz je obrovsky pocet, a vsichni si solidne zahraji, pokud uz maji nejake zkusenosti, aby se hralo svizne. Problemem muze by to, ze ne vzdy sezenete potrebne 4 hrace, coz je hratelne minimum a (rekneme si to uprimne) trochu nudne, kdy hned v peti a vice hracich se zvysuje zabavnost exponencialne.
  Takze shrnuti… neni nad to si pribalit male karticky do batohu, kdyz se vydavate na turu se spoustou pratel, vecery budou hodne zabavne, zvlaste po nejakem mensim dopingu nekolika vin a vy budete moci uvolnit vsechny sve city na komunikaci se hraci, o cemz tato hra ostatne je. Ani do hospudky bych si nevzal jinou (snad krome Citadely), nemusite se trapit nejakym velkym hernim planem.
  Po secteni plusu a minusu mi stale vychazi krasnych 4, coz je solidni nadprumer, jářku 🙂

 379. michal

 380. Josh

 381. Tom

 382. Hanzman

 383. Kadaver

 384. Black Jack

 385. Ja_Claudius

 386. P.

 387. TazDevil

 388. NewArya

 389. slonik


  Skvělá hra , ale trošku mi vadí že je jenom pro 4 a více hráčů dal bych jednu úpravu pravidel hráči smí mít v ruce max. 10 karet jinak je hra super.

 390. aneken

 391. blablabla

 392. Zedka

 393. kilgrim

 394. mrbingle

 395. eVik

 396. Peregrinator

 397. Sasa

 398. hrhr2

 399. Tharr

 400. bety girl

 401. Judith

 402. Kubas

 403. krtek

 404. nency

 405. Kentril

 406. sabrinab

 407. alonsanfan

 408. aris

 409. stega

 410. kuncik

 411. Tygr

 412. Lukáš Majer

 413. ZUZKA

 414. Shaddy

 415. Soptík

 416. KALACH

 417. Zepheer

 418. Hiva

 419. Shade

 420. Miroew

 421. kaplanka

 422. Luky

 423. Lucian

 424. Aron

 425. Bibi

 426. werrek


  Musím podpořit hráčku LADY a souhlasit, že hra v pěti je ideálním, nikdo nepřebývá, nikdo nechybí. Hra má spád a lze si i zablafovat, což ve čtyřech jaksi není možné (chybí pomocník šerifa, tudíž se odpadlík za něj nemůže vydávat). Jsem BANGem naprosto nadšen, tahle hra opravdu nemá chybu. Pravidla a taktika se dá vychytat během pár kol a pak už jen stačí ukázat, kdo je tady šéf 🙂

 427. Drebis

 428. deril

 429. lasa_wokurky_cz

 430. gaga

 431. dajo

 432. PJ

 433. Jotunheimák

 434. Gart


  Dnes již klasická hospodská karetní hra z prostředí divokého západu vhodná jak pro začátečníky tak i zkušenější hráče.
  Hráčům jsou na začátku hry náhodně přiděleny role (při maximu hráčů) – šerif (1x), zástupce šerifa (2x), bandita (3x) a odpadlík (1x), tyto role určují, co bude cílem daného hráče, například bandité mají zabít šerifa. Dále si každý hráč vylosuje charakter – postavu z divokého západu – kde každý z nich má nějakou zvláštní schopnost ovlivňující průběh hry. Poté už každý dostane několik karet do začátku a hra může začít. Samotná hra probíhá po směru hodinových ručiček, každý hráč si lízne na začátku svého kola 2 karty a vynese libovolný počet karet z ruky. Jednotlivé karty symbolizují například výstřel, nájezd indiánů, přestřelku (duel), apod. Většina karet má za úkol poškodit nebo ubrat život hráči, na kterého byla zahrána. Ten může účinek karty vyrušit některými svými kartami. Vše probíhá tak dlouho, než je splněn cíl hry některé role.
  Průběh jedné hry bangu má v zásadě dvě části – v první části nikdo neví, kdo hraje jakou roli, jediný odkrytý hráč je šerif. Během několika kol už je ovšem podle chování hráčů jasné, kdo je kdo a začíná nefalšovaná přestřelka. Přijdou si tak na své taktici i akčnější typy.

  Počet hráčů: Hra je určena pro 4 – 7 hráčů. Čím méně hráčů hraje, tím více je hra akčnější. Při 4 hráčích je prakticky hned jasné kdo proti komu stojí. Dle mého názoru je nejlepší hrát v minimálně 5 hráčích, aby byli ve hře zastoupeny všechny 4 role.

  Vysvětlení pravidel nováčkům: Max. 10 minut. Základní princip hry není těžký a nováček většinou hned pochopí, co má dělat. Horší už je to s významem jednotlivých karet – do teď jsem nepochopil, proč není význam uveden přímo na kartách – i když vše nováčkovi vysvětlíte, bude mu trvat pár her, než mu význam karet vejde do krve.
  Doba hry: Hodně záleží na strategii hráčů. Pokud se banditi prozradí hned v prvním kole, může se sehrát jedna partie do několika minut. Při taktizování to může být desítky minut. Samotnou kapitolou je bohužel někdy „závěrečná přestřelka“ mezi posledními dvěma či třemi hráči, která může trvat pekelně dlouho a ostatní jen smutně přihlížejí.

  Podíl náhody: Náhoda hraje v Bangu poměrně velkou roli, zkrátka vám musí přijít karta, přesto se dá dobrým hraním hodně změnit.

  Hratelnost: Bang je prostě ideální hra do hospůdky k pivu. Není potřeba u ní nijak extra přemýšlet, dá se hrát v dost lidech a ještě jsem neviděl nikoho, koho by omrzela po první partii.

  Design: Na karetní hře není moc co zkazit, obrázky na kartách jsou hezké a příjemně dokreslují atmosféru hry.

  Plusy a minusy
  + dostupnost a cena v ČR
  + vhodné pro nováčky i zkušené hráče
  + oddychovka
  – některé partie mohou být šíleně zdlouhavé

  Verdikt:
  Pokud chcete nenáročnou a zábavnou hru do hospůdky k pivu, rozhodně šáhněte po Bangu. Dávám 90%

 435. muffen

 436. Harvey

 437. Lady


  Nedá mi to a musím reagovat na poslední příspěvek k této hře. Nesouhlasím s názorem, že nejlepší je hrát hru v 7 lidech. Mi hrajeme BANG vždy když je příležitost. Už to snámi hraje i několik sousedů :-), ale musim říct, že hra je nejlepší v 5 lidech. 4 jsou málo a 6 už zase moc. 5 je akorát. Hraje-li víc než 5 hráčů, tak hra ztrácí spád a hráči kteří už vypadli jsou hodně dlouho mimo hru. Souhlasím s tím, že rozšíření vnese do hry nový rozměr. BANG je určitě hra pro nadšence. Pro lidi, kteří jí chtějí hrát dravě a nebrání se případným diskuzím. Mě BANG naprosto nadchl. Všem ho jedině doporučuji 🙂

 438. zuzka

 439. p.Lachtan


  Myslím si že Bang! je povedená hra,zvlášť když ji hrajete s více rozšířeními. Já Bang! někdy hraju s kamarády ve škole,kteří jsou na Bangu úplně závislí. Nechápu,že je baví hrát tak často…
  Zde je pár nápadů jak si upravit pravidla:
  1. měnění-každý hráč si v tahu 2 může vyměnit 1 libovolnou kartu ze stolu či ruky za jinou z vrchu balíčku.
  2. nrozdávání postav – na začátku hry rozdejte všem o pár postav víc – není větší zábava být chuck wengam než rose doolan?

 440. mauzik

 441. Lontheo

 442. maros

 443. domi

 444. Ota

 445. Bloodfox

 446. aglaonema

 447. faolin

 448. Kary

 449. Jezura

 450. apy


  Bang! je zábavná karetní hra, ale před zakoupením jsem si myslel, že bude ještě lepší…jak jsem četl ty různé recenze. Jsem vášnivý hráč společenských, sběratelských her. Grafika hry je ze začátku stupidní, ale časem se stává zábavnou a ponoří vás do své atmosféry. Hra má působit lehce humorně…povedlo se. Cena je tak akorát 280Kč až 320Kč. Nesouhlasím s názory, že je to boží hra a vrážejí hodnocení *****. Po týdnech hraní vám Bang! příjde příliš jednoduchá (vše se začne opakovat…známé karty) a koupíte si rozšíření ke hře, které hru velice obohatí. Každopádně ti co dávají pět hvěz Bangu neznají karetní hry jako jsou Magic: The Gathering, tam se dá mluvit o naprosté genialitě. Bang! hrajte v co největším počtu lidí(7)!

 451. Michael

 452. mata

 453. Davmark


  Musím přiznat, že mě Bang uchvátil hned během první hry. Hra zaručně zabaví skupinu lidí. Pamatuji se, jak jsme chtěli tuto hru hrát pořád dokola, někdy to bylo až do zblbnutí. Rozšíření do hry přináší spoustu skvělých nápadů a možností. Nutno podotknout,že výběr postavy ovlivní hru. Ten kdo si vybere „“tříživoťáka““, si moc nezahraje. Největší slast je hrát za Jozefa Delcada.

 454. HomeBoy

 455. Slider


  O hre BANG! som čo to čital a zdalo sa mi to celkom zaujimavé. Preto som to riskol, kupil som si ju a k nej hned aj MĚSTO DUCHŮ. No, oplatilo sa. Je to úplná namotávačka, pravidla sú primitívne lahké, po dvoch odohraných hrách sa vám dostane BANG! do krvy ako uplná samozrejmosť, doniesol som hru do školy a není prestavky kedy by sme nerozpútali jednu partičku. Je jasné, že čím viac hráčov, tým lepšie. Jediné, co hre vytýkám, je malá rôznorodost kariet v lízacom balíku, co ale môže z velkej časti napraviť práve vylepšenie MĚSTO DUCHŮ.

 456. svanicka

 457. martin.hippo

 458. Bufff

 459. ghoston

 460. Annie

 461. Mirek

 462. zdraza

 463. TGa


  Nachází se zde mnoho nadšených recenzí. Ta následující bude kritická. S Bangem i s jeho dvojím rozšířením Dodge City a High Noon mám dost zkušeností. Bang jsem hrál už mnohokrát, z počátku nadšeně, nyní, pokud mohu hrát něco jiného, Bang rád oželím. Co mi na Bangu vadí:
  1. Hráč se může nedožít druhého kola a pak čeká půl hodiny i déle, než si znovu zahraje. V porovnání s jinou karetní hrou – Citadelou v tomto kriteriu Bang prohrává. Radši budu hrát hry, kde mám jistotu, že všichni hráči ji prožijí pospolu od začátku až do konce. Sice mrtvé hráče Město duchů vrací do hry – ale vytažení této karty se nemusí ani dožít.
  2. Velké množství nevyrovnaně silných postav jsme se rozhodli vyřešit tím, že si každý hráč vytáhne místo jedné karty postavy 2 karty a jednu z nich si vybere (tu „“lepší““).
  3. Vysvětlení pravidel Bangu je opravdu velice složité a může zabrat i desítky minut. Každá hra se nejlépe pochopí při hře – to platí i pro Bang. Ale první hry s nováčky vypadají spíše tak, že zkušený hráč hraje za sebe a vysvětluje hru nováčkovi, za kterého rovněž hraje. Nováček pak nemusí mít tak dobrý pocit z první hry. Když se však hráči rozhodnou hrát další hru, pak je jistá pravděpodobnost, že se nováček už bude trošičku chytat.
  4. Pokud si koupíte Bang a nemáte kolem sebe nikoho, kdo by Vám jej vysvětlil, pak několik prvních her budete hrát podle různých pravidel a vždy po hře si znovu radši projděte pravidla, abyste se opět přesvědčili, že nějaké pravidlo jste špatně pochopili, nějakou vlastnost nějaké postavy jste špatně využívaly apod. Výklad pravidel mi připomínal právničinu – pravidla potřebují prostě „“lidskou““ interpretaci.
  5. Poslední výtka se týká Dodge City – karet se zeleným okrajem. Málokdy jsme se odhodlali hrát s těmito kartami. Představují další desetiminutovku vysvětlování pravidel. Při hře samotné vytvážejí velký rozdíl mezi hráčem, který měl štěstí a táhl si zelené karty a díky nim se obrnil a hráčem, který hraje jen z ruky. Rozšíření High noon jsou oproti Dodge City (karty se zeleným okrajem) opravdu zajímavé a hezky ovlivňují hru. Navíc jejich vysvětlení stejně jako aplikace není nijak složitá.

  Bang je určitě zajímavá hra, ale radši ji budu hrát ve 3 nebo ve 4 než ve více hráčích. Čekání mrtvol na zmrtvýchvstání nebo na konec hry opravdu narušuje hezký prožitek ze společně stráveného večera při hře a víně.

 464. lapin

 465. H.O.N.Z.I.K

 466. bulik

 467. Michal

 468. misho

 469. Deyna.x

 470. hrac

 471. zombicka

 472. roneth

 473. CzechCloud

 474. zbjesila

 475. Clon

 476. Don Aqila

 477. Siska

 478. sniffer

 479. Hapina

 480. Aldomoro

 481. jpmce

 482. dr.klidny


  Kdo váháte a nevíte pro co (jakou hru) se rozhodnout, určitě sáhněte po BANG!u.. Tato hra vás určitě pobaví. Jen tak Vás bavit nepřestane. A kdyby náhodou, doporučuji zakoupit rozšíření k této hře – Město duchů. To vnese do hry velmi dobré možnosti, postavy a jejich schopnosti. Navíc se hráč, který již přestal hrát, nemusí dále zabývat srovnáváním odhazovacího balíčku „“žijícím““ hráčům.

 483. Pillock

 484. pixy

 485. abc123

 486. Skywalker

 487. Mick

 488. Kveton.T

 489. makaking

 490. martinecku

 491. Matthew

 492. Martina

 493. slniecko


  4,5 som dala preto, lebo je to výborná hra pri, ktorej sa zabaví celá naša rodina. Bang sme dostali spolu s bratom na vianoce 2005, ale už predtým sme ju poznali od kamaráta a velmi sa nam zapáčila, tak sme boli velmi radi, keď sme ho našli pod stromčekom. Skvelé je aj rozšírenie Město duchů hru to skvelo oživilo. Už sa nevieme dočkat kedy bude preložené dalšie rozšírenie Bang – A fistful of Cards.Jedinú výtku mám k obalom kariet, ktoré su z príliš mäkkého materiálu a lahko sa zničia.

 494. bíneund

 495. simrohlav

 496. Cmroz

 497. michaelrago

 498. JSat

 499. Michus001

 500. adam

 501. PeterPP

 502. pyty

 503. prcek

 504. Evik

 505. kiwina

 506. smirnoffff

 507. yahoo

 508. hurak

 509. Ajfel

 510. Orbit

 511. miti

 512. Vašek

 513. Kolegista

 514. Bengoška

 515. tomas2211

 516. vkatav

 517. Yuri12

 518. fgha

 519. pavel120

 520. Milan Nižnanský

 521. danielraska

  Bang je zabavna hra pro 4 až 7 hráču. Na začatku hry se rozdaji role a pak postavi.
  Su tu 4 role:
  Sherif (šerif), Vice (pomocnik), Fuorilegge (bandita), Rinnegato (odpadlik)
  Jde tu o to aby Sherif odstrelil bandity a odpadlika, banditi zas šerifa, pomocnik nahrava šerifovi a odpadlik čeka na konečný duel zo Sherifom.

  Sú tu aj postavy. Každý hráč diky postave získa nejakou vlastnost a určitý počet životú. Jedine šerif má o jeden život více než jeho náhodne vybraná postava.

  Teras neco ku hre:
  Hráči sedí do kruhu a tak sa medzi nimy vytvorili vzdálenosti. Na začátku má každý hráč imanigárny colt, který dostrelí na vzdálenost 1. Počas hry si hráči berou karty s uprostred stolu. Sú tam karty so hnedým a modrým okrajem. Modré karty väčšinou upravují vzdálenosti (zbrane a kone). Hnedé karty su vystreli, uhyby, karty co doplnují životy …..atď. Tuto hru odporučuji všem hračum, které baví hry na bandity a šerifi.

 522. Luban

 523. TB2

 524. Martin Plesnivý

 525. qcpx

 526. poutník


  Bang hrajeme stále, ačkoliv máme velké množství i jiných her. Neobehrál se za dva roky a stovky partií. Je levný, vejde se do kapsy, pochopí ho i malé děti (i když tam hra tak profesionála neuspokojí) a je velmi komunikativní a zábavná. Nevýhoda je, že pokud někdo zemře na začátku, může se docela načekat, než-li si zase zahraje. Dá se hrát téměř všude. A bez rozšíření má spád. U nás patří mezi nejlepší hry, opravdu doporučuji.

 527. Lukas


  Bang!!!!! Je to prekvapivo veľmi dobre premyslená hra, ktorú si na svojich začiatkov obľúbi každý. Pravidlá pozná každý, ale keď spoznáte Osadníkov z Katanu, radšej vyberete túto druhú hru. Nehovorím, že táto hra je zlá, ale pdľa mňa každý upredňosňuje radšej STOLNÉ HRY ako hry kartové, dávam hodnotenie iba 3, lebo každý, kto spozná ďalšie hry, tak opustí Bang.

 528. Longshanx

 529. burin

 530. Yuri

 531. Martin

 532. Valpurgius

 533. Sandy.czcz

 534. peto

 535. wera

 536. fojtik

 537. Malaria

 538. MM

 539. pupek1

 540. Fíťa

 541. Atrei

 542. upiratko

 543. pipboy47

 544. Lookash

 545. Dr.Wiza

 546. elenorf

 547. Shannar

 548. olo205

 549. Pavla

 550. Temia

 551. MeanAngel

 552. DwarfMan

 553. Martin

 554. mathew


  Výborná hra, jejíš plný potenciál poznáte až při sedmi, osmi hráčích. Dá se v ní výborně bluffovat, taktizovat, ovšem abyste si hru opravdu vychutnali, musíte k sobě najít ty správné lidi, kteří hru nezdržují zbytečně dlouhým přemýšlením a naopak využívají alespoň trochu rozum a nestřílí od pasu kam se zamane, jako střeštěnej kovboj.
  Jakmile si osvojite svou taktiku, hra se stává velice chytlavou a težko se od ní odtrhnete. Jediné mínus vidím v celku vysokém podílu náhody. Když máte smůlu, tak si prostě nezahrajete. A pak čekáte dlouhé minuty než ostatní dohrají…
  Hra se dá hrát i v méně lidech, ale pak už je mnohem jednodušší odhadnout role postav a hra ztrácí sve kouzlo v bluffovaní a na řadu po chvíli přichází hlavně štěstí na kartičky.

 555. Matej

 556. benny

 557. dok

 558. oplprokop

 559. a.r.p.i

 560. Kristýna

 561. mimoo

 562. Gin Dry


  Tuto hru mohu jen doporučit. Souhlasím tu snad se všemi pozitivními ohlasy. S těmi, kteří tvrdí, že se vůbec nejedná o strategicky zajímavou hru souhlasit prostě nemohu. Hrát se dá s jakýmikoliv kartami, jde jen o to, aby si ostatní mysleli, že střílet do vás by prostě neměli. Ty strategicko taktické schopnosti uplatníte nejen moudrým plánovaním, co, kdy a na koho zahrát, co odhodit, co „“sušit““ atd. ale hlavně je to hra o diplomacii a bluffování. Vyhrát se dá s jakýmkoli pistolníkem s jakýmikoli kartami, záleží jen na Vašich vyjednávačských schopnostech. Hrajete-li dobře, vaše příští oběť Vás má za spojence i těsně před tím, než mu pošlete poslední kulku… A jste-li desperado se šerifem v konečném duelu, určitě jste si ho tam nepustili za barelem, na koni s plným počtem životů a hafem zelených karet, že ne?

 563. David

 564. jakub

 565. Krapnik

 566. ond

 567. MUDrSauron

 568. Lucax_cz

 569. Maud


  Bang mám asi čtvrt roku a opravdu tuhle hru zbožňují moji kamarádi i já (museli si zvyknout na mé rozčilování a metání karet:))) ) Brzo po její koupi mě přilákalo rozšíření, které je taky bezva. Při téhle hře se nebudete nudit (pokud nejste mrtví), ale pak přichází možnost to vašemu vrahovi oplatit jako duch. Schrnuto – pokud si chcete pořídit karetní hru, tak jedině tuhle!

 570. Cousin

 571. Marek

 572. pecovarhy

 573. Nick

 574. dworka

 575. Cholerus

 576. running


  hru BANG! můžete hrát, jak dlouho chcete. hrajete kolo, dvě, tři, vždycky si dáte další – a můžete hrát i např. 5 hodin v kuse. Ukrývání Banditů a Renegátů, blafování, postavy a stálé zapojení hráče do hry dělají z hry jednu z nejakčnějších karetních her vůbec a ačkoliv dávám 5*, mám několik výtek.

  Hlavně a především – hra se musí hrát minimálně ve 4 lidech, ale ještě to není ono – 5 až 7 (s Městem Duchů až 8) je optimum. Podle speciálních pravidel sice lze hrát i ve dvou i ve třech, ale to podstatně mění herní systém a hra se stává podivnou, takže pokud jezdíte často na jakékoliv akce, berte BANG! všemi deseti.

  Druhá výtka se týká nutnosti rozšíření „“Město duchů““. Musím říct, že bez něj nemá hra ten správný šmrnc – lidé umřou a pak už nic, kart je poměrně málo typů. Ale s kombinací s rozšířením se ze hry stává teprve ta pravá jízda – prostě se nedá sesednout. Takže když už kupujete BANG!, kupte i Město duchů. Viz zde.

 577. aMPY

 578. gaff


  Pokusím se hru stručně zhodnotit jenom z hlediska počtu hráčů. Hrajeme to ve čtyrech nebo v pěti. Zkoušeli jsme to hrát i v šesti. Podle mě je hra nejlepší v pěti, když je hráčů míň, blbě se blufuje, když víc, potom se hrozně dlouho čeká na vlastní tah. A navíc mě moc nebavilo zemřít hned za začátku a pak čekat než ostatní dohrajou…

  V pěti je hra vyvážená a zábavná, a je to něco jako brambůrky nebo tyčinky – prostě se od toho nedá odejít.. Teda vlastně dá – vždycky nás z hospody vyhodí při zavíračce, hajzlové :).

  Koupil jsem Město duchů, hra získala na rozmanitosti, ale zároveň ztratila na přehlednosti a navíc člověk potřebuje větší stůl :). Ale řekl bych, že až v tom najdeme systém, tak to s rozšířením bude lepší a navíc to bude zábavné už ve čtyrech…

 579. Lord Alfik

 580. Jekor

 581. Víťa

 582. Eva

 583. manloth

 584. Gimli

 585. maroon


  Opravdu NO COMMENT! Takovouto hru už sem si fakt hodně dlouho nezahrál! Ty blafy a speciální schopnosti, říkám fakt síla! A ta detailní propracovanost! Ještě bych chtěl sehnat MĚSTO DUCHŮ, prej je to fakt super!
  Kdyby mohlo byt hodnoceni deset, fakt bych tu desitku (with*) dal! Miluju BANG! a navždy zůstanu vášnivým fandou.
  Skvěle propracované jsou i karty: Barel a Vedle! (Únik náhodně a přímo), BANG! a Kulomet (Výstřel na určenou osobu a na všechny), Pivo a Salón (Přidání života sobě a všem) nebo Panika! a Cat balou (Odebrání karty z ruky a Odebrání karty z ruky a odhození do balíčku). Fascinovali mě i karty postav: Kalamity Jane může používat Bang! místo Vedle! a naopak, Jesse Jones si první líznutou kartu může vzít z ruky některého hráče a třeba Willy the Kid může v jednom tahu hrát více kart Bang!
  Modré karty se vykládají před sebe, a znázorňují většinou zbraně, které umožňují, aby hráč měl větší dostřel.
  Takže: BANGu ZDAR!

 586. Nicholas

 587. deeDee

 588. JohnnyCZ

 589. 2vkjmch

 590. eklp fistronek

 591. Happy

 592. Arvi

 593. Beruška


  Tuhle hru jsem poprvé hrála na Silvestra 2004 a skvěle jsme se u toho pobavili. Hráli jsme ji pořád dokolečka a nemohli jsme přestat ani cestou domů, takže jsme hráli i po cestě vlakem dokud jsme nevystoupili. Vřele doporučuju pro skupiny 4 a více osob, čím víc lidí tím větší je sranda a tím je hra zajímavější.

 594. Frigo

 595. serbam

 596. Mikša

 597. Kenda


  Hru Bang jsem si poprvé zahrál na jarní akci, na kterou jsem byly pozváni. Od té doby ji hraji pořád a to nejen doma. Tuto hru jsem hrál i s dětmi na táboře a ty Bang přijaly a chtěly ji hrát v každou volnou chvili.
  Zkrátka, když to chápou i 8 leté děti, hra se jim líbí a vracejí se k ní, tak je to prostě Supr.

 598. sulzik


  Tato karetní hra mě úplně pohltila, hru dělá skvělou blafování, nečekané zvraty a rány pod pás.
  Dobré je, že veliký podíl má náhoda, proto může hrát začátečník i s (mistrem):) .
  Velice hezké je výtvarné ztvárnění postav, obrázků na kartách a názvy postav jsou povědomé př. Calamity Janet.
  Naopak se mi nelíbí, když je nikdo zabit, že si musí počkat, než se rozdá nová hra a to nikdy trvá až 45 min. Na tuto hru se musí sejít dobrá parta, jinak hra nemá cenu !!!!! HRU DOPORUČUJU

 599. Veena

 600. Míííla

 601. ice_cr3am

 602. Hanika

 603. paladin91

 604. rix

 605. Libor

 606. Lenny

 607. Evule

 608. Žížalka

 609. lenka

 610. Malicka

 611. Linhard

 612. Ranca

 613. Esc

 614. 9thID_Mac

 615. Jarek

 616. Darth Vader

 617. sssejn

 618. ifca

 619. Martin Zeman

 620. Radanka

 621. Tomáš Bílek


  Nečekal jsem, že by mne hra mohla takhle vtáhnout, ale je to tak.. Naprosto super přirovnání k mafii je trefné, akorát eliminujete vypravěče, ale taky to chce lidi co umějí manipulovat… Být odpadlík se spoustou upjatých lidí je hrůzaaa…

 622. Dodo

 623. RiderX

 624. GK_voyger

 625. Vlastislav Dohnal

 626. muf

 627. danissimus

 628. plema

 629. Mirek

 630. borivoj

 631. literaj

 632. Mituliak

 633. Dominik

 634. Blizzard

 635. Pepan37

 636. fusekle-


  O hře bang jsem se dozvěděla až od svého bratrance. Sama už jsem měla doma hru Carcassonne a Citadelu, ale bang se mi líbyl nejvíc. jediné co mi vadí je, že když hrajete s přáteli někdo vypadne a potom nemá co dělat. Ostatní se mi velice líbí. docela se jsem se udivila, že karetní postavy znám a to se mi líbí. Zkrátka je to skvělá hra a určitě se vám bude líbit.

 637. sirio

 638. pospa

 639. Panman

 640. Veronika

 641. MUDrSauron

 642. MilanC

 643. Psenda

 644. Martin

 645. Skymessenger

 646. Piškot

 647. Elwen

 648. kelovjan

 649. Majak

 650. Elvid

 651. Pablíčko

 652. -grizzly-

 653. pavlusha

 654. Papo Shimitz

 655. Pavlína Šelová

 656. oKoTo

 657. Tukan

 658. matys

 659. ewuchka

 660. Pecky

 661. Markéta

 662. Malič

 663. vizard

 664. Maasa

 665. MORT

 666. Petr Holub

 667. MORT

 668. Eliška

 669. Harmon.Rab

 670. Shako

 671. Pelly

 672. Jitulka

 673. Penguin

 674. Friend

 675. Macho

 676. kafer

 677. Kamčatka

 678. Peter Liska

 679. hody

 680. zopl

 681. aja007

 682. rejčl

 683. DK

 684. Raky

 685. Zuzka

 686. Mirka


  Bang je hra, kterou můžete vzít do společnosti. Je zábavná, vcelku rychlá a není tak složitá (i když karet je tam dost). I když nezasvěcence množství karet vyděsí. Stejně tak jako i u ostatních her, ale u Bangu to platí beze zbytku, záleží na lidech, se kterými hrajete. Může to být výborná zábava, nebo také hra může být nekonečná a říkáte si, ať už to skončí. Ale většinou platí první varianta, a pak je to pěkná herní řež. Trochu mi vadí nevyváženost dle počtu hráčů. Hraje-li 5 hráčů, banditi mají jen minimální šanci. Vypadne-li někdo hned na začátku, musí čekat velmi dlouho na to, až hra skončí a kromě rozšíření z Města duchů (vrací se na jedno kolo), nezasahuje do hry. Klady však převažují a Bang si vždycky rádi zahrajeme.

 687. ka3tan

 688. PB

 689. Kuba

 690. Gwin

 691. dilli

 692. jerry

 693. Stajny

 694. XioN

 695. Felix

 696. Asindor

 697. Ferdas

 698. GeniuZ

 699. jerry1989

 700. Emil

 701. Turbomyšák

 702. Janabi

 703. Draken

 704. Centime

 705. Sekac

 706. Dymka

 707. Kaja

 708. Advid

 709. sommi

 710. netop

 711. Deth


  Velmi zábavná hra, ktorá je hlavne o hráčoch a o blufování. Pravidla sú jednoduché a rýchlo prejdu do krvi. Pre úspešné hranie je často „“social skill““ dôležitejší než to, ako chodia karty. Bang je podla mňa ideálna oddychová hra, poslúží dobre aj ako výplň času popri hraní iných (napr. zložitejších, „“serióznejších““) hier.

  Na hre mi vyložene vadí iba jedna vec – aj hra 7 hráčov sice trvá krátko, odhadom asi 30 minút, ktoré pri hre navyše velmi rýchlo utečú – ale ak niekto umrie pomerne rýchlo, musí čakat až do konca hry (na dalšiu rundu) a pre takéhoto hráča môže ostavajúcí čas hry utekat ovela pomalšie, keďže už nemá na hru žiaden vplyv.

 712. Yoreth

 713. valecek

 714. Gally

 715. enia

 716. Miloš


  karetní hra, která dokáže nadchnout hráče jakéhokoli věku, děti již od 8 až 9 let jsou schopny hře kompletně porozumnět. Hra má velikou výhodu ve své variabilitě a neopakovatelnosti, prvé 2 až 3 hry jsou poznávací teprve později hra výrazně nabývá na zajímavosti a dramatičnosti, optimální počet hráčů 5+, hře nemohu nic vytknout, naopak v mnoha aspektech (grafická úprava, spád hry, blafování) převyšuje většinu kompletněji vybavených stolních her (mám na mysli rozpracované herní plány). Snad jedině u dynamitu bych upravil pravidlo tak, aby mohl být položen ke kterémukoli protihráči, protože dle pravidel je to pro toho, kdo dynamit zapálí, příliš veliké riziko a dynamit se příliš nevyužívá. Ideální hra pro pobavení nebo odreagování ( časová náročnost od 15 minut po 1 hodinu).

 717. alatariel

 718. beagutofomor

 719. Adam


  Tuto hru jsem si koupil na základě komentářů a recenze tady na Hrajeme.cz (mimochodem skvělé stránky, 5 z 5!!). První hra dvě, kdy jsme se seznamovali s pravidly, byly ještě rozpačité ale pak už to člověka chytne a nepustí. Hra je velice zábavná, uplatňuje se při ní Einsteinovo pravidlo o časové kompresi – připadá vám že hrajete sotva chvilku a už jsou dvě hodiny pryč, výjimkou není že prostřílíte celý večer ani nevíte jak.

  Hra má dobrý spád, opravdu se vyplatí hrát ji v co nejvíce lidech, 7 ideální, ale i v 5 se hraje docela obstojně. 4 je málo, nedoporučuju, pouze v nouzi. Ikdyž třeba zemřete v přestřelce jako první, hra je tak chytlavá, že je velká zábava potom byť i jen sledovat další vývoj situace. Je fajn mít na Bang! dobré lidi, spíše známé. Do rodiny to moc není, ochudíte se o peprné hlášky a jiné zajímavé situace. Ideální je když je zastoupeno i ženské pohlaví.

  Na závěr dva hinty: pro atmosféru hry je dobré oslovovat se navzájem jen jmény charakterů, za které hráči právě hrají, tzn. ne Michale, Petře, Katko ale Butchi, Gringo nebo Janet. A druhá rada, pro fajnšmekry:o) kdykoli někdo dostane zásah, nestačí, že si sníží lifebar o jednu dolů, ale musí sebou předtím trhnout a zařvat, jako kdyby opravdu dostal kulku. Zkuste a uvidíte!!!

  Neoficální turnajová pravidla počítání bodů přeložena z italského serveru:
  1. Vyhraje li šerif, získává bod a s ním i všichni pomocníci, byť už byli třeba v boji předtím zabiti (protože určitě pomohli svou účastí šerifovi ke konečnému
  vítězství)
  2. Je-li zabit šerif, bod získávají všichni banditi, žijící i už mrtví.
  3. Zůstane-li odpadlík poslední ve hře a vyhraje ji, získává 2 body.
  4. Každý hráč získá 1 bod za každé 3 pistolníky, které zprovodí ze světa (bez ohledu na počet her: např.v první hře zabije jednoho a v druhé dva pistolníky, získá 1 bod), ovšem pokud se nejedná o tzv. friendly fire, zabití postavy bojující na vlastní straně.

 720. stepan

 721. Lemon Dog

 722. Fanda

 723. Matyas Korvin

 724. Paters

 725. Darn

 726. Uzdiser


  Tato hra nemá chybu už jsem jí hrál snad 50 krát a nemohu jí nic vyčíst.Možná může být pro někoho těžké pochopit pravidla této logické hry.Této hře moho vyčíst pouze to, že přiláká i nelogicky myslící hráče. Děkuji tvůrcům za tuto dokonalou hru.

 727. termit

 728. Merlin

 729. Lucinka21CL

 730. yodle

 731. Fragile

 732. jayjay

 733. Bidlo

 734. Aneiron

 735. Honnza

  Pokud máte rádi karetní hry, ale některé vás už nudí nebo nebaví, doporučuji si koupit a zahrát si hru Bang!

  Můžete se vžít do jedné z těchto postav: odpadlík, šerif, bandita nebo pomocník šerifa. Každý má jiný úkol:
  – šerif: Zabít všechny bandity a odpadlíka
  – odpadlík: Zabít všechny postavy a zůstat jako poslední ve hře
  – banditové: Zabít šerifa
  – pomocník šerifa: Ochraňovat šerifa a pomáhat mu odstranit jeho nepřátele.

  Hráči si také vybírají, za jakou známou či neznámou postavu chtějí hrát. Každá má své výhody a nevýhody. Potom dostanou životy.

  A průběh hry? Je poměrně vtipný. Hráči po sobě střílí, uhýbají kulkám, chodí do hospody pro pivo, čímž se vyléčí. Nebo můžou zajít do hokynářství, což si může hráč vybrat, jakou kartu chce. Vítězem je nakonec ten, kdo splní svůj úkol ( viz výše. )

  Tuto hru bych chtěl doporučit všem, kteří se chtějí pobavit a zároveň si zahrát.

 736. Stuka

 737. doriang

 738. Stanley


  Po několika odehraných partiích této karetní hry musím říci, že jí nemohu přijít na chuť. Výklad pravidel nováčkům zabere poměrně dost času (v našem případě to bylo dobrých 20 minut) a i tak se musela pravidla neustále dovysvětlovat v průběhu hry. Trošku za to určitě mohly karty v cizím jazyce.
  Zapomeňte na své schopnosti, protože zde hraje velkou roli náhoda, a tak se klidně může stát, že sebezkušenější hráč vypadne hned v prvním kole. Jedinou schopností, kterou v této hře můžete uplatnit, je blafování. Ale i to vám k vítězství asi moc nepomůže.
  Karty jsou velmi pěkně namalované a cena se mi zdá rozumná.
  Hru mohu doporučit pouze jako zábavnou oddechovku a myslím si, že náročnějšího hráče jen těžko uspokojí.
  Raději se podívám na dobrý western v televizi, než abych hrál BANG.

 739. Bobr

 740. murphy

 741. Dr.Lazarus

 742. Tarenor

  Bang je hra, kterou můžete hrát kdekoli: ve škole, v hospodě, na louce; s kýmkoli: přátelé, rodiče, neznámí lidé; a celou hru schováte kamkoli: do tašky, do kapsy, do ledvinky.

  Po celou dobu, pokud žijete, jste zapojeni do hry. I když nejste na tahu, ostatní mohou po vás střílet, posílat Indiány, zvát do Salónu či do Hokynářství. Při hře máte postavu o kterou se staráte: léčíte ji, sháníte zbraně či koně a zajišťujete dostatek nábojů. Cíl vaší hry je ukryt u ostaních hráčů, tudíž se jim musíte věnovat (nejlépe olovem) a ne si hrabat pod sebe a čekat, že na konci hry vyhrajete. V této hře jsou spojenectví, úskoky a všemožné škodění ostatním hráčům podstatou hry.

  Jediná nevýhoda je pokud zemřete a musíte čekat. Na druhou stranu je velmi napínavé pozorovat hutnou přestřelku, kdy doufáte, že váš téměř mrtvý šerif toho odporného banditu zabije a vy můžete mít radost, že jste mu jako pomocník byli k ruce. Navíc, pokud si seženete rozšíření High Noon, můžete se jako duch vrátit do města a pomstít se. Tím i vyřazení hráči mají, byť krátkou, možnost comebacku. Navíc, vám toto rozšíření odstraní nekonečně dlouhé partie a můžete se zakrátko s chutí pustit do další hry. Druhé rozšíření Dodge City pak hru prohlubuje, redukuje náhodu a tím vám poskytne více místa k taktizování.

  Sporná místa v pravidlech by měla být objasněna v návodu. Naštěstí na oficiálních stránkách výrobce naleznete alespoň v angličtině potřebné odpovědi(FAQ).

  Jedna dobrá rada na závěr: Na začátku hry při rozdávání postav, nerozdávejte jednu postavu, ke které salší kartu budete mít jako ukazatel životů. Místo toho rozdejte rovnou dvě a nechte hráče si vybrat se kterou chce hrát a která bude sloužit jako ukazatel životů. Tím zmenšíte náhodu a přidáte trochu rozmýšlení.

 743. Trauma Zero


  Ke hře Bang! jsem se od Shadowrunu, AD&D, MTG, a MMORPG, sice dostal jako slepý k houslím, nicméně jsem byl hrou docela nadšen, mám rád hry, kde se dá nepřátelům pořádně „“zavařit““ a škodit jiným ve svůj prospěch či vnášet trochu chaosu a zmatku do uvažování ostatních a potom strhnout hru na svou stranu a proměnit ve vítězstvi.

  Ale po týdenním hraní Bangu už si nejsem tak jistý a nadšený a hra má některé mouchy a slabiny. Rozhodně doporučuji větší počet hráčů (5 minimum) nejlépe 7. Hráči si musí uvědomit, že celá hra je maximálně stavěná na nevědomosti druhých, a pokud je mezi hráči ten, který příliš přesvědčivě již od začátku hraje svou roli, a záhy v návaznosti jsou role ostatních vydedukovány, hra se strhává v řež, ve které není moc času na extra taktiku a hodně je dílem náhody (karty jdou ve většině případů za kolo 2, navíc moc variabilních karet není). Hra má hlavně slabinu v tom, že po 10 hodinách průměrného hrani vám začne vadit, že ve hře není obsažena ta a ta karta, různorodost karet není příliš velká a tak se tato hra stává v rukou zkušených stává nudnou a nekombinační.

  Rozhodně doporučuji zainvestovat do rozšířujícího card-packu HIGH NOON, hra aspon dostane trochu štávu, sice podíl náhody se ještě zvýší, ale např se mohou do hry alespoň zapojit na jedno kolo hráči dříve vypadlí !!!!!!

  Celkově je to docela dobrá hra do hospody….

 744. D@no

 745. Monty


  Na Festivalu Fantazie v Chotěboři se mi do ruky dostaly karty z této hry. Naprosto mně uchvátila myšlenka této hry. Kombinace zlých, hodných a černobíláka je perfektní a umožňuje maximální strategické možnosti, blufování a samozřejmá je „“sranda““ při hraní. Moc jsem se pobavil. Díky za ni. Hra umožňuje bavit protihráče uhýbnými manévry. Černobílá postava má za úkol chránit šerifa a nakonec ho skolit ve svůj prospěch, geniální. Pomocník šerifa „“Vice““ má za úkol chránit šerifa za každou cenu, ale stalo se, že se nechtěl prozradit a sám na šerifa zaútočil a narevanš. Nebo šerif neznaje úlohy svých spoluhráčů balancuje na špičce jehly, koho má sejmout a koho ne „“co když je to Vice““. Černí mají svoji úlohu jasnější, ale zase na začátku taky nevědí, kdo je bílý a kdo černý….
  Zkuste si to zahrát. Já děkuji skupince ALBI, která působila na FF a umožnila nám si tuto hru zahrát. Ještě jednou díky.
  Pavel

 746. Brontik

 747. Nata

 748. Darmy

 749. Basic

 750. gurma

 751. Mr Krtek

 752. thomas

 753. Albrecht von Endrau

 754. Irbis