Hrajeme.cz

Poštovní kurýr

Originální název:
Thurn und Taxis
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11952 Kategorie:

Popis

Vaším cílem je postavit úspěšnou poštovní síť. Ale v čem vlastně spočívá to tajemství? Máte talent spojovat ta správná města, pořizovat poštovní vozy, když je potřeba a zřizovat poštovní stanice? Můžete se také pokusit proniknout do nových zemí. Vše závisí jen na vaší strategii. Na herním plánu najdete i dvě města z České republiky – Plzeň a České Budějovice.

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

,

– Pravidla hry Poštovní kurýr
– Funagain Gameweb
– BoardGameGeek
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

Recenze

 1. Frankie

  Postovniho kuryra jsem hral asi dvakrat, ale z nejakeho duvodu me prilis nezaujal.
  Doporucit bych to nedokazal.

 2. mousimo

  Nenáročná hra, která není moc na párty, vyžaduje soustředění. Pěkně zpracovaná, pravidla jsou jednoduché.

 3. Gelf

  Poštovní kurýr je hezky zpracovaná a vcelku zábavná hra. Vhodná je spíše pro dlouhé zimní večery nebo deštivé dny (na párty určitě ne :)). Dá se hrát ve dvou až čtyřech hráčích, osobně jsem ji hrál ve dvou a myslím, že hratelnost tím (oproti hře ve více hráčích) nijak netrpěla.

  Pravidla jsou jasná a srozumitelná a jejich přečtení nezabere víc než pár minut. Vysvětlit je ostatním hráčům také zabere jen chvilku.

  Hrací plán představuje mapu s německými, švýcarskými, rakouskými a českými městy, které jsou barevně odlišeny podle zemí, ve kterých leží, a mezi sebou různě propojeny cestami. Vaším hlavním cílem je mezi těmito městy budovat síť poštovních tras a to tím, že si berete kartičky s názvy měst a skládáte je za sebe. Podmínkou je, aby města šla za sebou tak, jak spolu sousedí na mapě (musí mezi nimi vést cesta). Když si myslíte, že máte dostatečně dlouhou trasu, do měst umístíte domečky (poštovní stanice), kartičky vrátíte a začínáte budovat trasu novou. Čím je delší, tím více je za ni bodů. Ty získáváte i za další věci, např. pokud máte domečky ve všech městech dané země nebo alespoň jeden domeček v každé zemi, či za dostavníky (ty představují další speciální kartičky, které sbíráte) a také za ukončení hry. V celém tomto vašem počínání vám navíc ještě pomáhají čtyři pomocníci z řad poštovních úředníků, z nichž si můžete během svého tahu jednoho zvolit a využít jeho speciálních dovedností.

  Hra končí v momentě, kdy buď jeden z hráčů má domečky ve všech městech na mapě, a nebo vlastní dostavník nejvyšší hodnoty. Nestává se však automaticky vítězem, vítězí ten hráč, který má po sečtení nejvíce bodů.

  Celkově tuto hru hodnotím jako velmi povedenou, nenáročnou, jen mírně taktickou ale spíše oddychovou, vhodnou i pro děti školního věku. Rozhodně se po prvním hraní neomrzí.

 4. hromadalidi

  Povedená deskovka z poštovního světa, kdy křížem krážem brázdily svět kočáry naložené dopisy, balíky a podobně. Hra je graficky velmi příjemná a nabízí vcelku jednoduchý koncept, vytváření v podstatě poštovních tras po jednotlivých městech herního plánu. Najdeme zde i města česká, takže i domácí fanoušek zaplesá. Co se týká pravidel tak patří do kategorie jednoduchá a pochopí je i menší caparti. Hratelnost je vyvážená jak ve 2, 3 nebo 4 hráčích a zároveň hrací doba nepřesahuje jednu hodinu. Náruživý deskovkář by možná chtěl více taktických možností, ale na to jsou hry jiné s mnohem těžší krabicí.

 5. Kentril

  Jedna z mych prvnich her na doporuceni od znamych. Ma pomerne hezke graficke zpracovani. Pravidla jsou uplne jednoducha, takze hru muzete hrat i s malymi detmi. Sestavujete ruzne dlouhe trasy pomoci karet. Mate na vyber vyuzit jednoho ze ctyr uredniku – coz je v podstate volitelna akce – rozadni novych karet, vzit si dve karty, vylozit dve karty, vzit si vyssi kartu hodnotici kartu za sestavenou trasu. Rekl bych, ze ma i malinko podtext uceni mest na mape. Doporucuju jako oddychovku pro kazdeho.

 6. XiQiX

  Další varianta na Kamionem po Evropě. Hra je vhodná pro děti, ale opravdové hráče nenadchne. Je to prostě taková nouzovka, když příjdou na návštěvu lidi, kteří si chtějí zahrát něco nenáročného.

 7. skyfire

  Jedna s mých nejstarších her ve sbírce, která i za ty roky neomrzela. Parádní ve všech počtech hráčů, rychlá na nachystání, jednoduchá na pochopení, pěkně vypadá, zkrátka fajnovka.

 8. SASAN_KING

 9. nelus

 10. kapibedrunka


  Jedná se o hezkou a jednoduchou hru dobře hratelnou ve dvou, třech i čtyřech. Některé recenze tvrdí, že hra není vůbec záškodnická. Jestliže ale hrajete ve dvou, máte trochu paměť a sledujete, co sbírá protihráč, dá se docela slušně škodit i v této hře. Dost často se stává, že čekáte na určitou katičku a když vidíte, co má Váš soupeř vyloženo a kde má již na mapě obsazeno, dá se velice dobře určit jeho záměr už někde v polovině hry.
  Hra je moc hezky zpracována a cestovat po historické mapě je prostě radost, která se dá ještě znásobit sbíráním bonusových bodů.

 11. Zeppe

 12. Mala

 13. ZIPaaK

 14. Kubusz

 15. Martin Choděra

 16. MK2

 17. Agrael

 18. ladcu

 19. Lachvos

 20. mlcuchj

 21. MiW

 22. Vašek

 23. Bek

 24. Gabebara

 25. rokoko73

 26. anupinka

 27. JayTea

 28. Aratinga

 29. Pavel

 30. Aulus

 31. vaseklu


  Tato hra je založena na principu propojování měst pomocí imaginární nepřetržité cesty, za kterou pak dostáváte body. Záleží tu jak na její délce, tak na jejím umístění, protože na mapě jsou různé regiony po 1 a více městech, za jejichž kompletní obsložnost pak získáváte body navíc.

  Tuto hru jsme mnohokrát hráli ve dvou i třech hráčích a je skvěle hratelná i ve dvou(takové hry si vybíráme především), ale přijde mi, že při větším počtu je u ní o malinko větší zábava.

  Hra má jeden z jednodušších návodů, dále obsahuje barevně odlišené domečky, karty s nápisy měst, herní plán, kartičky spřežení a body v podobě čtverečků z tvrdého papíru s různými body, které v průběhu hry sbíráte.

  Cena hry je řekl bych odpovídající obsahu a jistě mile překvapí, že jsou k dostání i její rozšíření, které hru dělají ještě zajímavější o tom však zas jindy. Samostatná základní hra je také velice dobře hratelná a určitě ji doporučujeme!:)

  PS: Celkem nás udivilo, že v CZ i GER vydání hry jsou stejné názvy měst, tzn. GER, určitě by nebylo na škodu lokalizovat hru kompletně do CZ, ale to je asi jediná výtka, kterou bychom měli..

 32. Raiden

 33. Atik-Dick

 34. morgouse

 35. ivetacek

 36. Patrikhm

 37. ZaPa

 38. Vojta

Přidat recenzi