Hrajeme.cz

Arkham Horror

Originální název:
Arkham Horror
Rok vydání:
2005
Počet hráčů:
1 až 8
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Doporučení rodiny:
Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 11983 Kategorie:

Popis

Město Arkham zachvátila panika – děsivé věci se tu začínají dít čím dál častěji. Zdá se, že vše směřuje k události, která bude znamenat pro všechny zkázu. Pouze malá skupinka vyšetřovatelů může město zachránit. Jedná se o přepracovanou hru Chaosium Inc. s novou grafikou a vylepšenými pravidly.

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

,

Odkazy:

Recenze

 1. Frankie

  Zatim hodnotim tremi hvezdami, nicmene odehrana pouze jedna hra. Slozitost pravidel me odrazovala, a stale odrazuje. Dam ji jeste sanci

 2. fazul

  Skvělá kooperativní hra s hutnou hororovou atmosférou. Díky množství Prastarých, nestvůr a karet, se jen tak neohraje. Bohužel náročná na čas a velikost stolu, ale když už si na ni najdete čas a správnou partu, odmění se vám skvělým zážitkem.

 3. TondaJ

  Skvělá kooperativní hra, která je docela náročná na čas. Už jen příprava hry, díky hromadě komponent, zabere dost času. A dokud nejste opravdu zkušenými hráči, hraní samotné se neobejde bez nahlížení do rozsáhlých pravidel (i přesto občas na něco zapomenete nebo něco spletete :-). Pokud však najdete dostatek spoluhráčů s dostatkem času, hru, její atmosféru a její herní mechanismy si určitě užijete. Je k nezaplacení vidět výrazy hráčů, když v zásadní bitvě s monstrem nepadne hráči z deseti kostek ani jeden úspěch i přesto, že si mohl hod všemi kostkami zopakovat. Nebo se těšíte, jaký skvělý bonus vás při setkání potká a jako na potvoru potřebujete k jeho získání schopnost, kterou jste si na začátku kola snížili na nulu. A naopak, chvíle vítězství (většinou dočasného) jsou neopakovatelné (bohužel dost často:-) Ať budete hrát hru jakkoliv dlouho, rozhodně to není ztracený čas.

 4. Svob

  Hra plně vystihuje Lovecraftovský svět, jak graficky, tak příběhově, atmosférou. U této hry opravdu platí hodně muziky za málo peněz. Obsah je opravdu skvostný jen bohužel pro hraní této hry potřebujete opravdu velký stůl. Hra je složitejší starší brácha Eldrich horroru.

  Mínusy:
  složitá pravidla – pořád potřeba je něco hledat i když už jste hru několikrát hráli
  Velká náhoda ve hře.
  Při větším počtu hráčů (nad 6) příliš dlouhé (4-5 hodin – když hru všichni znají)
  Časem začnou hráči hrát stereotypně.
  Příliš dlouhé prozkoumávání jiných světů – hráč tři kola prakticky nic moc nedělá, ale je to potřeba pro vyhrání hry

  Plusy:
  Velké množství hrdinů, bossů i monster.
  Zajímavý systém střetnutí v Arkhamu.
  Ve správné sortě lidí i skvělá atmosféra
  Velká variabilita.
  Když už si myslíte že to horší nemůže být, hra vás překvapí.
  Čeština

 5. Wolvik

  Arkham Horror je pro mě taková zvláštní hra, ma jednu stranu krásné zpracování a tématika, na druhou velké množství herních komponent, čili peklo na přípravu a ještě vetší při uklízení. Pravidly se také budete prokousávat pěkně dlouho a pravděpodobně i několikrát, než pochopíte vše a budete schopni odemknout celý potenciál hry. Bohužel jak tu již někdo psal, výše uvedené nevýhody plus těžké shánění spoluhráčů, protože pokud člověk nezná pravidla, hra se protáhne na X hodin a poté jsou už všichni maximálně otrávení. Čili rozhodně ne dobrá hra pro casual hraní. Za mě hodnocení mezi 2 a 3 hvězdami. Rád si zahraju, ale na 95% nebude s kým.

 6. vendulala

  Hrozně mě lákalo lovecraftovské téma, navíc hra vypadá krásně. Super je i to, že jde o kooperativu. Ale popravdě – nemám moc šanci někoho přemluvit, aby ji se mnou hrál. Dokonce jsem to jednou ze zoufalství hrála sama (se dvěma postavami), což hru protáhlo opravdu na dlouho. Pravidla taky nejsou úplně jednoduchá, ale na druhou stranu, pokud se jimi člověk prokouše a pochopí systém, dá se to. Masakr je i množství nejrůznějších žetonků, které okupují desku stolu a ještě víc znepřehledňují hru – naprosto souhlasím s autory, kteří přidávají varování, že hrát v přítomnosti dětí a zvířat se zásadně nedoporučuje. Znám několik lidí, kteří tuhle hru milují a pár, který ji považují za omyl. Moje hodnocení je někde uprostřed – hra se mi zdá moc dobrá, ale vytvořit ideální podmínky ke hře (nabrífovat hráče, vyčlenit si ten čas a prostor, atd) je trochu oříšek. Ideální do skupinky 3 až 4 stabilních hráčů, kteří mají rádi komplikovanější hru.

 7. majci

  Tahle hra mě moc nebavila, ale možná to bude tím, že celkově nemám ráda kooperačky.
  Těžké pravidla a časová náročnost mě odradily. A hodně se hází kostkami, což se mi také moc nelíbí – a hlavně se u toho dá tedy dost podvádět 😀 (i když hráči hrají spolu proti hře)

 8. Lebda

  + atmosféra Lovecrafova světa
  + krásné grafické zpracování
  + variabilita (hodně hrdinů i bossů)
  + obtížnost (prostě nebudete vyhrávat ve 100% případů)

  +/- složitost pravidel
  +/- herní doba

  – hodně úkonů nutných dělat „za nepřítele“
  – u české verze se fonty u rozšíření neshodují se základní sadou

  Phtangh Rlyeh Cthulhu Ftangh
  Je jedno, zda vás do tohoto zapomenutého koutu Nové Anglie zavál osud, náhoda, a nebo jste sem došli záměrně. Je jedno, jestli jste jeptiška, novinář, vysloužilý voják či gangster, teď na vašich bedrech leží budoucnost lidstva. Z temnoty se probouzí zlo z dob, kdy slunce bylo ještě mladé, zlo nepředstavitelných rozměrů. Musíte čelit nebezpečím, která se příčí lidskému chápání, navštívit místa, která by neměla existovat. Pravděpodobně přijdete o zdravou mysl a možná i o život…
  Hra sama o sobě je poměrně složitá, při přidání rozšíření je pak boj hráčů proti ní velice nerovný. V tom však tkví její kouzlo, společná snaha a modlení se za každý hod kostkou, přičemž každé kolo může přinést pohromu.

 9. Kantry

  Pro mě jedna z nejlepších deskovek vůbec. Výborná atmosféra a skvělá hratelnost. Nejvíckrát hráno ve čtyřech lidech a úspěšnost tak 30%. Obtížnost se hodně liší podle hlavního bosse, čímž se hodně mění i celkový průběh hry. Skvělá kooperativní deskovka.

 10. slipka

  Arkham horror jsme hráli už aspoň 20 krát z čehož jsme vyhráli třeba jenom čtyřikrát.Obtížnost je na hře to co mě u ní drží a přitahuje.Je potřeba aby alespoň jeden hráč byl velice dobře znalý pravidel a je také dobré znát názory na pravidla z různých fór na internetu.Ačkoliv jsou pravidla celkem dost rozsáhlá tak ve hře nastává hodně situací o kterých se nezmiňují.Hra má potom skvělé tempo a atmosféru.Ve třech či čtyřech lidech je podle mě ideální a hrací doba je 2,5 až 3 hodiny.Ačkoliv se může zdát že ve hře hraje velkou roli náhoda tak to tak podle mě není.Člověk si může hrát s větší či menší pravděpodobností na úspěch a dělá to tak po celou hru.Pár špatných rozhodnutí vás pošle do pekel :).Přeju hodně zábavy.

 11. cSf.Loser

  Arkham Horror je tématická mega hra. Pravidla nejsou jednoduchá, ale hra dává pokaždé super zážitek a úžasnou ponurou atmosféru plnou beznaděje. Vše je krásně doprovázeno tématickými texty na kartách. Soubojové systémy a testy jsou skvělé. Nevýhody jsou, že i když se hra tváří, že je až pro 8 lidí tak více než v 5 bych ji rozhodně nikomu nedoporučil a nehrál bych ji v tak vysokém počtu. V základu se mohou karty začít opakovat. A sice je hra kooperativní, ale hráči si moc pomáhat navzájem nemohou například v souboji. Podle mě by si každý hráč měl tuto hru zkusit.

 12. Domado

  Arkham Horror patří k mým nejoblíbenějším hrám. Líbí se mi na něm uplně vše. Pro mě tam není slabší článek. Může být pravda, že pravidla nejsou zrovna z jednoduchých, ale jde to zvládnout. Hra se výborně hraje i v jednom hráči, nejčastěji jsme hráli ve 3 – 4. Hra má výbornou atmosféru, je skvěle zpracovaná a není jednoduché ji uhrát. Hra obsahuje obrovské množství karet, kde jsou atmosférické texty, které výborně doplňují příběh. Pozor na jazyk, pokud budete chtít hru v originále, texty vyžadují pokročilejší znalost anglického jazyka. Hra u nás vyšla i v českém jazyce. Pro mě jedna z nejlepších her, co máme.

 13. matrosh

  Arkham Horror byla moje první deskovka. Hodnocení je samozřejmě trochu nostalgické, protože hra rozhodně není dokonalá. Občas se hraje strašně dlouho, příprava hrací plochy vam může zabrat i pul hodiny, vysvětlení pravidel zrovna tak, s rozšířením potřebujete obří stůl a pokud nemáte dobře naleděné spoluhráče, může vás i znechutit. Na druhou stranu, pokud jsou spoluhráči na stejné vlně jako vy, venku je hnusně a vy máte volný den, dokáže být tato hra dokonalá. A hlavně pokaždé jiná a nepředvídatelná. Mám jí několik let a ačkoliv je to spíš volba na šedivé podzimní dny, nestalo se nám nikdy, že bychom hráli stejnou hru a že by nás nudila. Toto je hra po hráče, kteří nespechají k cíli, ale spiš si užívají každý moment v strašidelném městečku. 4,5 *

 14. jana.maruska

  Jsem k této hře trochu skeptická. Máme doma totiž Eldritch horor a ten odsejpá mnohem lépe a je malinko lehčí. Velmi mi vadí, že pokud u Arkhamu spadnete do „jiných světů“, tak tam taky můžete kejsnout skoro celou hru a pak Vás ta hra vůbec nebaví, jelikož si vůbec nezahrajete. U hry házíte kostkami, což je taky dosti o náhodě. Jinak ale moc pěkný design hry na motivy Lovecrafta. Dobrá hra pro milovníky fantasy.

 15. Desdi

  Pro mě srdcová záležitost – kombinace Lovecratfa, jeho mýtu prastarých bohů a tvůrčích nápadů autorů této deskové hry vytvořila úžasnou atmosférickou záležitost. Hra je velice dobrodružná, napínavá…jedná se o kooperativní hru, kdy během hraní musíte držet za jeden provaz s ostatními hráči, aby jste dokázali zvítězit nad hrou. Hra vám nedá nic zadarmo a často při hraní jsem měl pocit bezmoci. Nicméně nic nebrání ostatním hráčům dělat si co chtějí. Dodnes vzpomínám na jednu hru, kdy jeden z hráčů strávil celou hru ve Stříbrné soumračné lóži, jelikož se chtěl stát členem této lóže. Pravidla můžou někomu připadat na první pohled těžká, ale po prvním či druhém zahrání určitě zjistíte, že pravidla jsou vlastně jednoduchá. Jenom jich je na začátek možná hodně, ale to je dáno tím, že se chodí po městě, kde prožíváte různá střetnutí, stejně tak můžete jít (musíte) do vnějších světů, kde se také střetáváte s různými úkoly. Dále se bojuje, nestvůrám můžete utéct, můžou vás vystrašit atd. Je toho na začátek prostě hodně. Ale jde maximálně o první dvě hry. Určitě počítejte s delší dobou hraní. Minimálně tři hodiny. Hru jsem hrál ve dvou, třech i více lidech. Když jsme to hráli v pěti a více, tak se nám hra nepodařila nikdy dohrát. Ale to bylo dáno tím, že jsme začali hrát pozdě. Nakonec jsme všichni odpadli do postele, kde se nám zdálo o hrozivých příšerách, konci světa a velkém Cthulhu. Hru doporučuju všem!

 16. motycond

  Město Arkham zaplavilo zlo, které je potřeba společně zapudit. Jedná se o propracovanou komplexní kooperativní hru. Po prostudování celkem složitých pravidel násluduje velká porce zábavy a napětí. Díky velkému množství postav, nepřátel a prastarých, lze vítězství dosáhnout mnoha způsoby a hra jentak neomrzí. Je třeba se připravit na delší herní dobu.

 17. mauser22

  Docela slozite na pochopeni..

 18. hotereg

  Město Arkham bylo zaplaveno zlem a Vy jej musíte zachránit. Vězte však, že to nebude nic snadného. Cílem této kooperativní hry je nenechat probudit prastaré zlo, které se snaží prodrat na tento svět. Takže Vy v roli detektivů běháte po hracím plánu a snažíte se pozavírat co nejvíce dimenzionálních bran. Přitom navštěvujete zajímavé lokace kde se Vám může přihodit něco co Vám pomůže, ale třeba i pěkně zavaří. Pokud se však Prastarý probudí příchází na řadu poslední pokus o výhru a to je jeho poražení v souboji.

  Tohle je jedna z mých prvních her a nedám na ní dopustit. Je to super zaléžitost v téměř jakémkoliv počtu hráčů. Takže za mě jednoznačně doporučuji. I herní doba záleží na počtu hráčů, ale i na tom proti jakému Prastarému budete bojovat. Jen pozor aby jste měli kde hrát. Rozložená hra zabere poměrně velký prostor, navíc pokud dokoupíte i rozšíření.

  + velká variabilita
  + hodně obsahu
  + dobré jak solo, ve dvou tak i ve větším počtu lidí
  + velmi tématické
  + navíc vyšlo i v češtině

  – žádné jsem nenašel

 19. zdenekstefan@gmail.com

  Arkham horror je týmová hra přibližně na 4 hodiny, ale díky skvělé atmosféře tvořené velkým množstvím příběhů na kartách setkání, doba hraní velmi příjemně ubíhá. Hru jsem hrál již hodněkrát a díky velkému počtu detektivů, příšer, předmětů a kouzel se hra brzy jen tak neohraje a stále má co nabídnout. Hra je až pro osm hráčů, ideální počet je však 4 – 5.
  Jedná se o hru, kde veškeré události jsou rozhodnuty kostkama (hráči hážou na testy dovedností svého detektiva, kterého si vylepšují). Pravidla hry nejsou složitá na pochopení, ale pro nové hráče je jich hodně na vysvětlení. Po pár kolech hry jsou ovšem zřejmé všem.
  + pěkně zpracovaná grafika, hororová atmosféra hry
  + velké množství komponent (karty, žetony, detektivové, …)
  + až pro 8 lidí

 20. Orel91

  Jakožto milovníkovi kooperativních her, ani Arkham Horror neunikl mé pozornosti. Městečko Arkham bylo zaplaveno přívalem nestvůr a na různých místech se začaly otevírat brány do jiných světů, hrozba, že některý z mocných Prastarých procitne je větší než kdy dříve a je jen a pouze na vás, abyste tuto takřka jistou zkázu, zastavili.
  Jakožto skupinka výstředních dobrodruhů, z nichž je každý odborník na něco jiného, se musíte vydat do ulic a s tímto zlem bojovat. Je třeba získat to správné množství stop, aby se vám podařilo zapečetit brány, ale zároveň si musíte dávat pozor na téměř všudypřítomné nestvůry. V různých lokalitách narazíte na různé problémy, za jejichž vyřešení můžete získat lepší vybavení či pomocníky, kteří vám pomohou ve vašem úsilí.
  Samotná hra je založená na vcelku jednoduchém herním systému, který pochopí i mladší hráči, případně jim mohou ti starší a zkušenější pomáhat, přece jen se jedná o kooperativní hru. Celkem velké množství postav, předmětů a dostatečné množství Prastarých činí hru variabilní a jen tak rychle si ji neohrajete.
  Malinkatým zádrhelem může pro některé hráče být prvek náhody u hodu kostkami, ale ten není zas až tak příliš markantní, vzhledem k poměrně velkým možnostem jak hody ovlivňovat.
  Co činilo největší trn v patě pro mne byla až přílišná jednoduchost. V základní variantě bez volitelných rozšiřujících pravidel a při dostatečném počtu hráčů, je hra až příliš snadná a takřka nejde prohrát. Ovšem poté, co jsme uplatnili všechna volitelná pravidla, plus přidali jedno vlastní (ze startovního plánu jsme odstranili všechny počáteční stopy), dostala hra tu správnou šťávu a už to není taková procházka růžovým sadem jako předtím.

  + Jednoduchý herní mechanizmus, který zvládnou i mladší hráči (vhodné i pro rodinné hraní)
  + Velké množství postav, za které lze hrát
  + Dostatečné množství předmětů, společníků a potvor, aby se hra jen tak neokoukala
  + Může se do ni zapojit velký počet hráčů (1-8)
  + Krasné grafické zpracování

  – Pro ostřílené hráče může být příliš snadná

 21. dagul

  Arkham je výborná kooperativní hra,velice příběhová.Pravidla nejsou těžká jen je tam dost věcí na které se musí myslet-je to vlastně jen pohybování detektivem a lízání a čtení karet daných lokací a tím vytváření skvělého příběhu.K plusu je samozřejmě česká lokalizace základu i zatím dvou rozšíření.Vřele doporučuji hlavně hráčům kteří dávají přednost atmosféře hry před počítáním a hraním na body..nutnost pro fandy H.P.Lovecrafta

 22. cake007

  Hodně dlouhá hra, pravidla jsou složitější, ale stojí za to si tuhle hru pořídit. Trvá delší dobu, než se prokoušete pravidly a je pravda, že do nich nahlížíme ještě i po roce hraní.

  Hodně nás baví, že hra hraje proti vám, když už si konečně vybudujete slušnou základnu zbraní a různých vylepšeních, které si buď můžete koupit, nebo je „vyhrajete“ nebo směníte se spoluhráči, vždy se objeví něco, co vás donutí změnit plány a rychle jednat.

  Je to parádní záležitost, určitě doporučuju si na hru vyčlenit více času, klidně i 3 hodiny.

 23. XiQiX

  Hra se zajímavým herním mechanisme. Všichni hráči bojují proti temným silám, aby zabránili temným silám ovládnout náš svět.
  Pěkné výtvarné zvárnění dodává hře skvělou atmosféru.
  Pravidla jsou dosti složitá, takže hru rozhodně nedoporučuji začátečníkům.
  Velkou nevýhodu hry vidím v tom, že je velmi důležitá sestava lidí v které se hra bude hrát.
  Pokud společníci nedokáží jednat rychle a vpít se doslova do atmosféry Lowecraftova světa, bude pro ně tato hra dosti nudná. Což je škoda, neb to je hra opravdu dobře zpracovaná.
  Osobně mě z těchto důvodů hra až tolik nepolapila a to asi i díky velké časové náročnosti.

 24. Kentril

  Tuhle hru jsem si zamiloval jen podle grafiky a rozhodl jsem se ji poridit. Myslim si, ze ma nejslozitejsi pravidla vsech her, ktere mam, nicmene tuto hru mam moc rad, prestoze dobra hrani je opravdu dlouha. Obsahuje spoustu karet a ostatnich komponent. Kazda hra je jina, ponevadz mate moznost volby postavy, predmetu, prastareho. Libi si mi tam vyvoj postav a spoluprace s ostatnimi hraci. Jedna se o kooperativni hru. Ke hre vychazi spoustu rozsireni, ktere hru jeste zeslozituji, ale zase ji davaji jiny nadech. Proste super.

 25. matewr

  Atmosferická kooperativní záležitost, která hlavně zaujme svým pojetím tématu a úžasně propracovanou komplexností, kdy všechno na sebe krásně navazuje. Ačkoli je hra složitější na pravidla a komplexnost, její samotné hraní už takové není. Většinu času nebudete mít ve svých rukou naprosto nic a to, jestli uspějete nebo ne, je dílem náhody. To ale u této hry vůbec nevadí, ba naopak se ze hry stává nepředvídatelná a akční zábava, která je mnohdy příběhově hluboká až až. Trochu více puzzle prvků, by však hře neuškodilo, takto vám ani porážka nevadí, což je u kooperativní hry trochu divné. Nejčastěji hráno ve dvou, doporučuji však čtyři hráče, ani více ani méně.

 26. Haar

 27. koczanska

 28. silenypavel

 29. twix

 30. vaseklu

 31. Patrikhm

 32. Tereza

 33. Ptacnik

 34. bacil

 35. Veroslavka

 36. Piestany

 37. Zdenek_

 38. kokrdal

 39. Richies

 40. Teferi

 41. ZdenT27

 42. tootsie

 43. Payavon

 44. Martin

 45. Wolfling

Přidat recenzi