Hrajeme.cz

Vikingové

Originální název:
Wikinger
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12298 Kategorie: , Štítek:

Popis

Veďte kmen statečných Vikingů k neznámým ostrovům. Objevujte nové ostrovy a osidlujte je svými rybáři, zvědy a dalšími lidmi ze svého kmene. Důležitou roli hrají vaši bojovníci, kteří brání vaše ostrovy před útoky nepřátelských lodí, a také námořníci, kteří převážejí ostatní Vikingy na ostrovy, nebo rybáři, kteří musí ostatním zajistit zásoby jídla. Veďte svůj kmen k prosperitě.
Hra má dvě varianty – základní a rozšířenou.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

Recenze

 1. mulgrew

  Vikingové byli jedna z prvních moderních her,které jsem si pořídila.Chtěla jsem něco na podobném principu jako Carcassonne,něco,co snadno vysvětíte ostatním,má jednoduchou přípravu a netrvá déle než hodinu.Tohle všechno Vikingové splnili na jednicku.Herní plán je menší,než je obvyklé,ale vejde se tam vse,co je potřeba a navíc spoustu místa zabere u každého hráče jeho místo pro ostrovy.Otočné kolo je dobrý nápad a dává prostor pro taktizování.Po osvojení pravidel doporučuji přejít ke hře pro pokročilé hráče.Hra je tak zajímavější.Dnes už ji nehrajeme moc často,máme radši na strategii náročnější kousky,ale jako oddychovka není špatná a navíc je dobře hratelná jak ve dvou tak ve čtyřech hráčích.

 2. Tindo

  Chcete se ujmout role krvežíznivého severského mořeplavce a válečníka, který putuje světem a dobývá cizokrajné přístavy? Pokud ano, v této hře to bohužel nenalezete. Vikingové jsou tu takřka mírumilovní. Vašim cílem je osidlovat nové ostrovy.

  Jediným střetem se spoluhráči je získávání nových ostrovů a osadníků a je to střet velmi zajímavý. Hlavní roli v něm nehrají meče sekery, ale bohatství, chytrost a předvídavost. Hráči se střídají v nákupu osadníků a dílků s částmi ostrovů. Cena tak trochu nevypočitatelně klesá podle toho, kdo co nakoupil. Úspěch tkví v tom, získat to co chcete dříve, než to koupí váš soupeř, ale také co nejpozději, aby to stálo co nejméně peněz. Kolem tohoto se točí celá hra a to doslova, protože jednotlivé ceny jsou vyjádřeny na otáčejícím se kruhu.

  Druhou velmi zajímavou částí hry je skládání získaných dílků s ostrovy tak, aby to přineslo co nejvíce zlata a také hlavně vítězných bodů. Vaši snahu narušují lodě s nájezdníky, které nepatří soupeři, ale přicházejí do vašeho souostroví stejně jako dílky mapy. Nájezdníci vám mohou přinést řadu problémů, ale pokud se jim dokážete ubránit, získáte další zlato a nebo vítězné body.

  Hra Vikingové je jednoduchá a velmi dobrá. Zahrát si jí mohou jak sváteční hráči, tak velcí stratégové. I grafické zpracování je velmi povedené.

 3. hromadalidi

  Pro mě velmi oblíbená desková hra. S pravidly jednoduchými takže i pokud někoho přiberete ke hře jako nováčka, tak do dvaceti minut chápe zcela jasně všechna úskalí hry. Zajímavý mi přijde i otáčecí kruh, který je umístěn na hrací desce a který určuje ceny dílků a vikingů. Samozřejmě zarytí stratégové a šachoví hráči vymyslí celou řadu postupů co kdy brát a tím hrací dobu značně prodlouží. Pokud se, ale sejde rozumná parta s chutí odpočinout si u nějaké deskovky jsou Vikingové suprovou volbou. Do hodiny máte odehráno a možností jak dojít vítězství je celá řada. Doporučuji nepodcenit závěrečné hodnocení, v naší partě velmi často právě ono rozhoduje.

 4. Kentril

  Hru jsem si koupil „naslepo“ a neprohloupil jsem. Hra ma par zvlastnich prvku, ktere jinde nenajdete. Jedna se o strategickou hru o osidlovani ostruvku v severskych zemich. Kazdy druh figurek hraje dulezitou volbu – jestli jidlo, obranu, nebo osidlovani. Uz ve dvou hracich je hra fantasticka. pokazde se generuje nove dilky mapy s figurkami na otocnem systemu. Zalezi na vas, kterou si vyberete a kam se umisti. Hra je dobra a urcite ji ve 4 otestujeme znova.

 5. XiQiX

  Hrála jsem ji pouze jednou, ale hra mi nepřipadla špatná. Líbil se mi otočný mechanismus, který hru ovlivňoval. Ráda si jí opět někdy zahraji.

 6. cinan

  tak tahle mně teda hodně nebavila

 7. vojtapr

 8. ZIPaaK

 9. MK2

 10. Dandy

 11. Lachvos

 12. Mič

 13. MiW

 14. gutalin

 15. Gabebara

 16. anupinka


  Tuto hru jsem hrála již s několika lidmi a každý, kdo ji viděl, říkal: „Jé, to je něco jako Carcassonne“. Myslím ale, že když jsme hru dohráli, všichni změnili názor.

  V krabici s vyobrazeným Vikingem se nachází 62 kartiček ostrovů a 14 kartiček lodí (opravdu podobných jako v Carcassonne), 78 krásných figurek Vikingů, 4 pevniny, 8 kostiček, 45 peněz a herní plán s kolem, kterým se v průběhu hry otáčí. (Já osobně jsem tuto hru kupovala právě kvůli tomuto otočnému kolu :D.) Každý jistě ale ocení, že v ceně hry je už zahrnuto i rozšíření = 25 speciálních kartiček.

  V průběhu hry si za peníze kupujete kartičky spolu s figurkami Vikingů a umisťujete je ke své pevnině, čímž vznikají jednotlivé ostrovy. Na ostrovy umisťujete Vikingy, za které dostáváte body, neohrožují-li je lodě. Ale jako v každé hře i těmto odporným lodím se dá bránit a pokud se ubráníte, nakonec vám ještě přinesou užitek.

  Hra obsahuje určitý prvek náhody. Ten však není dán otočným kolem, jak by se mohlo zdát, tím se otáčí podle přesně daných pravidel. Záleží spíše na tom, jaké kombinace kartiček a figurek zrovna přijdou do hry. Toto ale zároveň dělá každou hru jinou a zajímavou, takže nemyslím, že v tomhle směru je prvek náhody špatný.

  Dá se dobře hrát jak ve 2 tak ve 4 hráčích, ale ač je na krabici uvedeno, že je vhodná pro hráče od osmi let, já bych ji doporučila spíše pro větší děti (tak od deseti), protože pravidla, ač jsou dobře srozumitelná, jsou poněkud složitější na vysvětlení i pochopení a je u hry nutné dopředu promýšlet strategii.

  Určitě je to ale skvělá hra, a pokud by ji někdo přeci jen chtěl srovnávat s Carcassonne, tak pro mě tato hra vítězí.

 17. 4listek

 18. Aratinga

 19. Pavel

 20. morgouse

 21. Patrikhm


  Tuto hru jsme dostali darem, aniž bychom o ní dopředu cokoli věděli. Hned na první pohled nás zaujala krabice, která má povedený design a je středně velká. Vnitřek krabice je uzpůsobený uložení součástek hry, takže nemusíte většinu materiálu cpát do plastových sáčků. Co se týče celkové grafiky hry, je rovněž hezká, dobře propracovaná a herní součástky jsou stylové.
  Doba přípravy je zhruba 3 minuty (pokud si po odehrání hru hezky uklidíte do krabice a rozmícháte destičky na příští použití). Hra není nijak extra náročná na prostor.
  Hra obsahuje i variantu pro pokročilé hráče, cena je tedy přiměřená, včetně rozšíření.
  Doba hry ve dvou hráčích je přibližně půl hodiny (pokud už hráči ovládají hru).
  Materiál je kvalitní, jen tak se neopotřebí. Figurky jsou dřevěné. Hra obsahuje přiměřené množství materiálu – hrací destičky, dřevěné figurky, žetony peněz, hrací desku a hrací záhlaví pro čtyři hráče.
  Hru hrajeme nejčastěji ve dvou a v tomto počtu hráčů je výborně hratelná. Rovněž jsme ji zkoušeli i ve třech a čtyřech hráčích. Zde pak připadá na jednoho hráče podstatně méně hracího materiálu (figurek a destiček) a je proto nutné si lépe promýšlet svou strategii.
  Pravidla jsou přiměřeně dlouhá, snadno pochopitelná, srozumitelně napsaná a vhodně doplněná grafickým znázorněním.
  Složitost hry je střední, je nutné po celou dobu hry rozmýšlet svůj herní postup, nahlížet k protihráčům a neudělat chybu.
  Skvělým nápadem je zabudované otáčecí kolo na herním plánu, které je originální a nevšední.
  Dobrým principem je losování barevných figurek z textilního pytlíku před každým kolem, dále náhodné rozmístění destiček (s krajinou nebo loděmi) a otáčení kolem na herním plánu při nákupu těchto figurek a destiček.
  Náhoda zde hraje střední roli, především při tom, jaká barva figurek bude vylosována a v jakém množství, dále zda bude v daném kole převaha lodí či krajiny na destičkách a také jaké budou typy krajiny (počátek, střed nebo konec ostrova).
  Co se týče herní strategie, tak máte možnost škodit soupeři, sledovat jeho hrací plánek a například mu „vyfouknout“ figurku či destičku, která by se mu ideálně hodila, nebo zaujmout strategii investování, kdy si pořídíte potřebnou destičku či figurku i přesto, že jejich cena je vysoká.
  Velmi oceňujeme, že je každá herní partie jiná. Hru hrajeme velmi často a jen tak se nám neomrzí.

 22. Raptor

 23. Pavel Kosík

 24. Vojta38

 25. Edwin

 26. HudsonStan

 27. nazy

 28. Tereza

 29. Imunat

 30. RTMyšák

 31. abekara

Přidat recenzi