Hrajeme.cz
DomůKatalog herStrategická hraAgricola: Rozšíření

Agricola: Rozšíření

Originální název:
Agricola: Rozšíření
Rok vydání:
2008
Počet hráčů:
1 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut
Doporučení rodiny:
Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12457 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Rozšíření pro základní hru Agricola, specifické pro české vydání této hry. Obsahuje 134 karet profesí a 104 karet vybavení, které přinášejí do hry další možnosti. V originální verzi hry jsou tyto karty součástí základní hry. Proto aby se základní hra mohla v ČR prodávat za příznivou cenu, jsou tyto karty odděleny. Začínající hráči tak navíc mají možnost koupit si základní hru samostatně, pokročilejší hráči mohou dát přednost nákupu základní hry společně s rozšířením.


Související hry:

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Odkazy:

Recenze

 1. Frankie

  Vyborne rozsireni, ktere pridava hre na znovuopakovatelnosti. Interaktivni balicek mi prijde trochu nepasujici do myslenky Agricoly, schopnosti ci vybaveni, ktera benefitovala z akci jinych hracu, se mi moc nelibila. Kazdopadne doporucuji.

 2. plecniak

  Jedna z naj hier !

 3. klapinka

  Rozšíření ke hře zvyšuje znovuhratelnost hry. Často hrajeme pouze ve dvou tak už byla základní sada karet profesí dost ohraná a toto rozšíření zvětšilo její rozmanitost.

 4. spartik

  Má smysl o něm uvažovat pokud máte dost nahráno.

 5. Sidus

  Bez správné strategie využívání karet profesí a vybavení nemáte šanci vyhrát. Karty jsou velmi silné, umožní vám rozvinout farmu víc než v základní verzi. Naší oblíbenou částí hry je si z 20 rozdaných karet vybrat 14, se kterými budeme hrát a pak se snažíme rozluštit hádanku, jaká kombinace karet je nejefektivnější a jaký bude náš dlouhodobý cíl – pěstování obilí nebo zeleniny, chov ovcí nebo prasat?
  V zahraničí je toto rozšíření pevnou součástí základní hry. Pokud hrajete Agricolu bez tohoto rozšíření, není zážitek ze hry zdaleka takový a je možná i důvodem, proč někteří lidé nepochopili, v čem je Agricola tak úžasná. Tím, že se tyto karty prodávají zvlášť, je základní hra levnější a přístupnější více lidem. Pokud se vám Agricola líbí už v základní verzi, neváhejte a rozšíření si určitě pořiďte.

 6. Boulderman

  Herní klasika s poněkud přebujelým rozšířením

 7. konrad

  Ak kupujete Agricolu, určite investujte minimálne do tohto rozšírenia. Stojí to za to.

 8. Dave

 9. Fargo

 10. Axle

 11. Gabebara

 12. hrazda

 13. Pamir


  Toto rozšíření nesmí chybět.

  Po několika hrách základní agricoly, jsme přidali i toto rozšíření. Rozhodně to stojí za to, protože v základní hře není zas až tolik karet . Rozdělily jsme karty podle variant E (základní), I (interaktivní) a K (komplexní). Karty E jsme přidaly do základní hry a I a K jsme zatím nechali bokem. Postupně jsme hrály jednotlivé varianty. Prvně E, pak I a nakonec K. Je dobré varianty mezi sebou nemíchat, protože každá varianta je zaměřená určitým směrem a karty malého vybavení a profesí se navzájem dobře podporují, pokud zachováte balíčky. Když se to smíchalo dohromady tak už to nebylo ono, protože většinou karta profese co podporuje vybavení nesetkala. Což je opravdu škoda. Také nemá smysl karty míchat dohromady, protože jsou tam obdobné karty ale upravené právě buď pro Interakci nebo pro komplexnost.
  V balíčku I se mí líbí profese Správce dvora – Jakmile máte jílovou chýši, můžete si dát potomka bez volné místnosti. Zemědělec zase osívá pole o 2 obilí a nebo 2 zeleniny více. Řezník mění zvířata i bez karty velkého vybavení. Zajímavé jsou i vybavení. Tak třeba jíloviště, kdy za jedno jídlo dostanete 5 jílů ze společné zásoby (3 vyložené profese). Pluh drnořez zase zorá místo jednoho 2 pole. Atd……..
  V balíčku K je zase zajímavá profese Hajný, protože když dáváte akci zasít, dáte si tam 3 dřeva a pak je sklízíte stejně jako obilí. Když máte Krotitele můžete chovat zvíře v každé místnosti. S palírníkem máte za 1 zeleninu 5 jídel. Taky dost dobrá karta.V malém vybavení jsou zde kamna (funguje stejně jako ve velkém vybavení). Podmínkou je vrátit ohniště. Další zajímavá karta je Kára na kameny, kdy si na začátku sudých kol sbíráte Vámi umístěné kameny. Atd……
  Na závěr snad jenom mohu dodat, že s tímto rozšířením dostane hra úplně jiné obrátky. Naskytne se mnohem více možností a kombinací. Hra je dynamičtější a o hodně zajímavější. Jste pořádně pod tlakem, stejně jako to je v základu. Mozek je ještě ve větším varu a to je prostě ono. Rozšířením neztratíte neustálý tlak na uživení a budování, ale dostanete více možností jak všechny uživit a vybudovat pořádnou farmu.

 14. anupinka


  Někdo by mohl říct: „Je to jen pár kartiček za hodně peněz.“ Měl by sice pravdu, ale ty „kartičky“ rozhodně stojí za to. Mě často při Agricole rozčilovalo, že je tolik věcí, které bych ještě chtěla udělat, ale do konce hry jsem prostě neměla šanci je stihnout. S tímto rozšířením se vám ale může podařit spoustu činností urychlit a zjednodušit, takže budete mít větší prostor pro rozvoj své farmy. Jestliže tedy už hrajete Agricolu delší dobu a Malá vybavení a Profese ze základní hry máte již důkladně prozkoumané, pak určitě neváhejte a toto rozšíření si pořiďte.

 15. Martin

 16. ton

 17. vaseklu

 18. Jacob

 19. radohu

 20. Patrikhm

 21. Jan

 22. Vojta

 23. abekara

 24. Davides9

 25. bacil

 26. Veroslavka

 27. Davides

 28. Jiří Vorel

 29. dubis

 30. kokrdal

 31. colonel

 32. Akinorew

 33. mysik

 34. Tom

 35. Neila

 36. rulen

 37. acedrac

 38. tony

Přidat recenzi