Hrajeme.cz

Dobble

Originální název:
Dobble
Rok vydání:
2009
Počet hráčů:
2 až 8
Věk:
Hra je určena hlavně pro děti. Mohou jí hrát ale také dospělí mezi sebou a přitom se dobře pobavit.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut

Katalogové číslo: 12807 Kategorie: , , Štítek:

Popis

Plechová krabička obsahuje 55 kulatých karet. Na každé kartě je osm odlišných a různě velikých obrázků. Každé dvě karty mají jeden z obrázků stejný (velikost neuvažujeme). Základním principem hry Dobble je co nejrychleji tento obrázek najít.

Související hry:

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Recenze

 1. sirrka

  Jednoduchá pravidla, rychlá hra, skladné balení. Velmi povedená postřehová hra, pobaví děti i dospělé. Na cesty, nebo když není moc času, tak sáhneme po této hře.

 2. Frankie

  Nejlepsi postrehovka, co znam a mam. Beru ji takrka vzdy na dovolenou / akce.

 3. KarelZendulka

  Primitivní hra pro každého, která pobaví.

 4. pavel t

  postřehovka, která je na pravidla tak jednoduchá, že se začala prodávat i ve vlacích RegioJet. Koupíte si sushi, pivko a Dobble.
  A právě na cesty je opravdu ideální, protože s ní strávíte pěkné, vtipné chvilky a navíc vám ukrátí čas. A může ji hrát kdkoliv – od dětí, přes rodiče až po hráče

 5. stepanstocek

  Ze všech těch drobných miniher rozvíjejících pozornost je Dobble podle mě nejlepší. Je to hra skladná, jednoduchá a variabilní. Některé symboly jsou možná podivné (samotné Dobble, zelená skvrna apod.), ale to vůbec nevadí. Některé varianty jsou opravdu agresivní a v lidech probudí vášně. Někdo v těchto případech jde až za hranu slušnosti, ale i to k hraní patří. Hru mohu doporučit.

 6. Svob

  Rychlá postřehová hra na ukrácení chvíle, na párty nebo na cesty. Hra se lehce vysvětli a během 15 minut stihnete 14-15 her. Hra může dělat problém lidem i s lehkou barvoslepostí. Asi jinak nemám výhrady, splňuje vše co se od tohoto typu her dá očekávat

 7. klapinka

  Jednoduchá postřehovka pro každého. Pravidla jsou rychle k pochopení. Oblíbí si ji i příležitostní hráči. Hledání stejných obrázků vypadá jednoduše, ale taky se stane, že čtyři lidi čučí na jednu kartu a nemohou najít, žádnou schodu. V některých minihrách si občas hráči stíní karty rukama.

 8. ladysi

  Souhlasím, že je to velice zábavná hra pro kohokoliv, jak pro děti, tak pro dospělé, na zkrácení dlouhé chvíle, na odreagování, velice kontaktní, chytají se u toho záchvaty smíchu a ty hlášky, co z hráčů padají, když zírají do karet a nemohou nic najít, co je opravdu k popukání.

 9. Shaman

  Dobble je jednoduchá postřehová party hra, s jednoduchým pravidlem – najít na dvou kartách stejný symbol dříve než protihráči a co nejrychleji jej nahlas pojmenovat. Pokud jste první, zahodíte kartu z ruky. Kdo je první bez karet vyhrává. Aktuálně lze hru pořídit ve vícero modifikací např. Star Wars Dobble , zvířata aj. (jedná se pouze o reskin, ne o novou hru)
  Hra je opravdu jednoduchá a pochopí ji opravdu každý. Bohužel z mé zkušenosti zábava přímo úměrně stoupá s tím, jak klesá věk hráčů v případě mladší populace a u starších tím, jak stoupá hladina alkoholu v krvi.
  Na poli party her naleznete dle mého názoru zajímavější kousky, to samé platí o dětských hrách. Jako „hráčská“ hra pak ani fungovat nemůže. Pokud sháníte spíš rozumnější filler doporučuji se poohlédnout jinde. Rozhodně si ho vyzkoušejte, než ho koupíte.
  Klady
  -jednoduché, rychlé
  -existuje reálná šance, že Vás bude bavit

  Zápory
  -pokud Vás tenhle typ her nebaví Doble Vás o opaku nepřesvědčí

 10. Samhoov

  Super hra pro dospěle i děti. Super hra do vlaku nebo na krácení jakéhokoli čekání. Zkouším to hrát i s tříletými dcerami a baví je to čím dál víc. Není lepší pocit než když za vámi dcera přijde a řekne že chce hrát obrázky. 🙂 Vřele všem doporučuji.

 11. Drahomira Zalubska

  vyborna hra pro děti i 6 leta vnučka ma vyborny postřech nosim ji v kabeli na navštěvy všech 10 vnoučat

 12. vendulala

  Ideální hra pro rodiny s dětmi do vlaku nebo na výlet. Kdybychom ji nedostali od tchyně, asi bych si ji nepořídila, mám ráda, když má hra aspoň elementární příběh, nebo zajímavý setting ale musím uznat, že na procvičení postřehu je fajn a děti ji celkem dost vyžadují (a prožívají). Hlavně variantu otrávený dáreček. Ideální počet jsou podle mne tak 4 hráči.

 13. eMdzeJ

  Jednoduchá rychlá hra, která se pochopí během minuty. Několik herních módů, co víc si přát. Doporučuji.

 14. Slado42

  Skvělé na této postřehovce je, že má několik hreních módů, což je velmi sympatické. Princip hry je jednoduchý a přitom skvěle dává smysl. Škoda, že nejsem ten správný typ na postřehové hry, ale i tak si Dobble vždycky rád zahraji, i když většinou končím poslední.

 15. Miaou Driver

  Ahoj. Pěkná postřehová hra, vhodná k pořádání dětských turnajů na školách jako alternativa k pexesu. Pravidla vysvětlíte jednou větou. Do teď je pro mne záhada, jak je možné, že na všech těch kartičkách je právě jeden společný symbol, jehož hledání je právě smyslem hry.

 16. dirgesinger

  Pokud Vás baví postřehovky, nebo máte malé děti a chcete je zabavit, tak Dobble je hra pro Vás.
  Najdi stejný symbol, pojmenuj ho (zakřič název) a pokračuj dále.
  Osobně si raději zahraji Město, jméno, zvíře , ale chápu, že většinu lidí může tahle jednoduchá hra zabavit. No hlavně ty malé děti.

 17. Grantissimo

  Dobble.. Hra nevelkého vzrůstu, ale obrovské zábavy.

  Po otevření sympatické plechové krabičky, vypadne několik desítek kruhových karet se symboly. A to, že Vás má zabavit?…

  …a zabaví! Ať hrajete s mladými či starými, cizinci či domorodci, venku či doma baví to všechny. Cílem hry je skládat k sobě karty s právě jedním totožným symbolem. Jak prosté, že? Opak je pravdou. Když už tři minuty po konci hry zíráte na tu Vaši poslední kartičku, které jste se chtěli zbavit a proklínajíc malíře nadáváte hůř než dlaždič.

  Hra Dobble zabaví nejedu dlouhou či krátkou chvíli. Herních variant je několik a zábavy neomezeně. Po čase se může zdát stereotypní, ale pokaždé se k ní vždy rádi vrátíte. Ač někoho může odradit cena, za kus plechu a pár karet, určitě zainvestujte. Vyplatí se to!

 18. Riwi

  Vynikající postřehovka, která navíc obsahuje několik herních variant. Do toho velice praktické kovové balení, které umožní transport třeba i v kapse bundy. Za ty peníze jasná volba.
  PS: pokud budete hrát s dětmi, tak se nedivte, že vás totálně převálcují.

 19. Plastík

  Skvělá, protože se dá lehce vysvětlit i nehráčům. Levná, jako dárek na návštěvu a zároveň je postaráno o zábavu. Děsně se u ní nasmějeme, protože to překrucuje mozkový závity.

Přidat recenzi