Hrajeme.cz
Nové hry

Nové síly přináší do karetní hry RONE iniciativu a pomalý efekt

RONE: Races of New Era je původní česká karetní hra od Štěpána Štefaníka, která opakovaně uspěla na Kickstarteru. U nás ji vydaly REXhry. Aktuálně je k dispozici již druhé rozšíření, které má název Nové síly. Přináší 99 nových karet, které obohatí hru. Mezi nimi je 5 hrdinů, 4 technologie, ostatní jsou nové jednotky a taktiky, některé z nich přináší nové vlastnosti: Iniciativa a Pomalý efekt.

Iniciativa umožňuje provést dodatečný efekt karty, musí však zaplatit aktivační cenu karty. Pomalý efekt je klíčové slovo na některých taktikách, které tak ponižuje z rychlého efektu na pomalý.

S tímto rozšířením také získáte velkou, pevnou krabici, do které se vejdou všechny karty, jak ze základní hry, tak z obou rozšíření, i když je máte zabalené. Přiložena jsou také revidovaná pravidla, která obsahují specifická pravidla pro hru ve 3 hráčích. Najdete zde také opravené karty, hrdinu Olege, Těžké tanky či Přízrak.

V módu pro tři hráče má každý balíček 28 karet. V zásadě se aplikují standardní pravidla. Pravidla však určují, kdo je primární a kdo sekundární cíl.  Primárním cílem je hráče po levici a sekundárním hráč po pravici. Útok tedy vždy deklarujete na primární cíl. V případě, že útočící jednotka přežije, může následný útok deklarovat na sekundární cíl.

Pokud jste si hru RONE oblíbili, pak je rozšíření Nové síly jasná volba.


Související články:

RONE v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář