Hrajeme.cz
Soutěže

Soutěž o dobrodružnou hru Cestou necestou

AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY  Soutěžit o hru Cestou necestou můžete do 11. května 2021. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Cestou necestou je příběhová hra, ve které se stanete dobrodruhy. Budete pátrat po bájném městě, které má podle legend ukrývat vzácný artefakt. Čeká na vás mnoho úskalí a nepřátel, ale také jedinečný příběh, který budete rozkrývat díky knize dobrodružství. Je součástí hry a bude vás stavět před rozličná rozhodnutí, která mají vliv na vaše další směřování. Hra se vyznačuje originálními ilustracemi a jedinečnou atmosférou. Netradičně propojuje mechanismus umisťování dělníků na akce a silného příběhu. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 13 let.

Termín soutěže: 29. dubna–11. května 2021 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Cestou necestou, kterou do soutěže věnovaly REXhry, získává Daniel T. z Nižní Lhoty.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

  1. Hra Cestou necestou u nás vyšla v rozšířeném vydání. Jak se jmenuje rozšíření, které obsahuje?
  2. Autorem hry je Ryan Laukat, který ji i ilustroval. Na které univerzitě potkal svou budoucí ženu, se kterou založil vydavatelství Red Raven Games?
  3. Jakou moc má artefakt, který ve hře Cestou necestou dobrodruzi hledají?
  4. Anketa: Patříte k hráčům, kteří novou hru zahrají správně a bez chyb hned napoprvé, nebo po první hře zjišťujete, co všechno jste nezahráli podle pravidel? Jaké jsou vaše zkušenosti? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Cestou necestou v katalogu Hrajeme.cz

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

  1. Jantarové doly.
  2. Setkali se ve školním orchestru na střední škole (Jordan High School), viz rozhovor.
  3. Dokáže vyplnit ty nejhlubší tužby.

Mohlo by vás také zajímat

79 komentáře

rohlous 11.5.2021 at 19:24

Je to tak 50:50. Pravidla cteme predem, ale obcas nejakou dulezitou malickost predhledneme. Behem prvnich partii, pak nahlizime do pravidel. I tak narazime na nejakou nejasnost a to pak patrame na internetu, prochazime videa a cteme diskuze.

Eventful 11.5.2021 at 16:05

Záleží o jakou hru se jedná, např. hry typu Azul, Sagrada apod. si myslím, že jsme hráli správně už od začátku. Pak jsou tu samozřejmě hry jako Caverna, kde jsou pravidla na 30 stran a tam jsme určitě v první hře nějak chybovali. Ale vždy se snažíme první pravidla pořádně nastudovat, abychom se chyybám vyvarovali.

dalik 11.5.2021 at 10:43

Jsem typ hráče, který si nejprve detailně nastuduje pravidla, ať jsou jakkoliv složitá (a to často i vícekrát před první hrou). Stává se však, že některé pravidla mi v mozku zapadnou do správných kolonek (mi do docvakne) až při první partii. Nera se učím za běhu, spíše jsem rád „připraven“. Pak na sebe beru i roli edukativce dalších spoluhráčů, kteří si naopak pravidla studují dopředu neradi 🙂

Rajcak 11.5.2021 at 10:30

Většinou se nám povede zahrát nová hra s několika chybami. 🙂 Někdy ta chyba je i větší, ale zážitek ze hry většinou nezkazí. Bezchybně hrajeme až po několika odehraných partiích.

JohnyHrb 11.5.2021 at 7:03

U nás ve skupině je to takový evergreen, zjistit že nwco hrajeme špatně, nebo jsme na něco zapomněli. Největší extrém je, když to zjistíme až po několika měsících hraní, protože na to pravidlo narazíme náhodou. A stejně u některých her už jsme zůstali u našeho pravidla, protože kolikrát je to lépe hratelné.

Mikees 10.5.2021 at 23:47

Snažíme se číst pravidla poctivě a tak, aby bylo možné zahrát bez chyb na první zahrání, bohužel se to ale (hlavně u složitějších a komplexnějších her) často nepovede a někdy se prostě hraje něco špatně :). Při první hře se také snažíme nahlížet do pravidel, když si nejsem úplně jistí.

nency 10.5.2021 at 20:25

Na poprvé nezahrajeme dobře nikdy nic:-) Někdy na nesrovnalosti přijdeme hned, někdy za pár let:)

Maky23 10.5.2021 at 19:40

Snažíme se zahrát vše správně na poprvé, dost často u první hry koukáme do pravidel i během hry několikrát. Občas samozřejmě něco uteče, ale většinou to jsou drobnosti, které celkovou hru až tak moc neovlivní.

orcsus 10.5.2021 at 15:42

Obvykle se podaří zahrát to na první dobrou správně. Občas se ale u komplexnějších her podaří něco minout.

Kubak 10.5.2021 at 15:24

Po první hře většinou zjistím, že jsme hráli něco špatně.

dejwidatko 10.5.2021 at 15:16

Začínáme vždy přečtením kompletních pravidel a poté v nich u první hry ještě některé věci dohledáváme. Vždy záleží na složitosti konkrétní hry, ale nebývá výjimkou, když v první hře uděláme pár kiksů a až na konci zjistíme, že jsme třeba hráli něco špatně. Ale o to spíš si to alespoň zapamatujeme do další hry. 🙂

shtiipeq 10.5.2021 at 14:48

Snažím se pravidla vždy poctivě nastudovat (i když poslední dobou stále častěji využívám spíše různá How to play videa na YT, než tištěný manuál), ale samozřejmě se často stane, že nějaké pravidlo přehlédneme, špatně pochopíme, či v průběhu hry zapomeneme. Pokud je to rychle dohledatelné, nebo to výrazně ovlivňuje průběh hry, tak nejasnosti/pochybnosti řešíme ihned, pokud ne, tak po první hře (kterou často bereme jako výukovou).

Luka77 10.5.2021 at 12:16

U nás je velká snaha o to, aby se vše hrálo přesně, jak je uvedeno v pravidlech. Občas se nám ale stejně povede, že zpětně zjistíme, že jsme si něco poupravili, resp. pochopili jinak, než jak to autor zamýšlel. 🙂 🙂

vojtechrydl@gmail.com 10.5.2021 at 12:16

Ve většině případů (a pokud je čas) nejdřív pořádně nastudujeme pravidla. V průběhu první hry pak už jenom dohledáváme a řešíme drobnosti.

akatunka 10.5.2021 at 9:56

Pravidla se snažím důkladně nastudovat předem. Pomáhá mi i sledování vysvětlujících videí. Ale snad u každé napoprvé tápu. Nejlepší je, když mě pravidla naučí někdo, kdo už hru zná.

Kitabatake270 9.5.2021 at 23:02

Většinou beru první průchod hrou jako možnost „udělat chyby a poučit se z nich“ (v případě, že jsou pravidla složitá). Pokud ale narazíme s přáteli na hru s od pohledu jednoduchými pravidly, snažíme se jimi řídit již od začátku. Takže asi tak 🙂

tmarsal 9.5.2021 at 22:24

Snažím se hrát podle pravidel 🙂 ale stane se, že občas na nějakou drobnost po prvním přečtení zapomenu nebo mi nedojde. Hlavně u složitějších (delších) pravidel. Ze čtení není vždy úplně 100% jasné, jak hra probíhá do všech detailů. Proto si občas pravidla po prvních pár hrách ještě projdu.

duncanon 7.5.2021 at 10:18

Je snaha vždy hrát hru dle pravidel, nicméně u některých her se to napoprvé nepodaří. Nejvíce chyb v první hře se mi podařilo asi u „Aliens, another glorious day in a corps“.

maneek 7.5.2021 at 8:58

Ještě jsem nikdy nezahrál první hru správně Ale snažím se to předtím co nejvíc nastudovat, abych se nemusel zdržovat listováním při hře… ale zatím to nikdy nevyšlo.

bggx 7.5.2021 at 7:31

Pravidla dam tak 2-3x dopredu, cize vacsinou to staci na spravne zahranie, ale samozrejme vynimky sa uz stali

Mice 7.5.2021 at 1:03

Záleží od komplexnosti dané hry. Snažím se sledovat How to play videa, nakouknout do pravidel v případě nejasností. I tak se stane, že při první hře vyplynou herní situace, a opět dojde na konzultaci s pravidly i případné další pátrání na internetu.

karolisi 6.5.2021 at 21:07

Myslím, že většinu her hrajeme správně. Kdybych pravidla četla já, bylo by to jinak. 😀

jazaj 6.5.2021 at 21:06

Pravidla pročítám, ale někdy mi některé věci nejsou hned jasné, ladíme to až u prvního hraní, to bývá vždy takové zkušební. Někdy se stane, že se dovídám chyby po delším hraní. Dost mi pomáhají videa.

radim 6.5.2021 at 19:53

Pravidla mám vždy načtená a snažím se hru zahrát čistě napoprvé, ale málokdy se to podaří:). Detaily a sporné momenty ladíme hned během hry za pomoci pravidel.

Artholl 6.5.2021 at 16:29

Záleží na hře. Občas se povede, občas ne. Občas na chyby přijdeme třeba až po půlruce, když si někdo znovu přečte pravidla 😀

Dorina27 6.5.2021 at 11:44

Nové pravidla sa nerada učím, najradšej som, keď sa ich možem učiť za pochodu.

Liight 6.5.2021 at 9:00

Snažím se hrát dobře vždy napoprvé, aby zážitek ze hry byl stoprocentní ihned.

1 2

Připojte svůj komentář