Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

V kooperativní hře Jeníček a Mařenka sbíráte s dětmi perníčky

Mezi novinkami pro děti by vám neměla uniknout hra Jeníček a Mařenka od Granny, kterou k nám v červnu přineslo Pygmalino. Je to kooperativní hra pro 2–4 hráče od 6 let. Jednu partii zvládnete do 20 minut. Téma hry odpovídá předloze, Jeníček s Mařenkou měli hlad, a proto si chtěli nasbírat perníček z chaloupky, ke které zabloudili, ale zlá ježibaba je chce chytit.

Podobně jako je tomu v populární dětské hře Příšerky ze skříně, i v Jeníčkovi a Mařence je do hry zapojena krabice. Dětem se bude líbit, jak se promění v perníkovou chaloupku. Hráči během hry skládají z kartiček sladkosti. Vždy, když poskládají kompletní obrázek určité sladkosti, získají perníček, který jim dá nějaký bonus.

Figurky běhají kolem chaloupky. Hýbou se podle toho, kolik barevných teček napočítáte na konci kola na vnějším okraji sestavených kartiček. Zelené udávají počet pro Jeníčka, červené pro Mařenku a fialové pro ježibabu. Hra skončí prohrou hráčů, pokud ježibaba někoho z nich chytí nebo pokud některé z dětí je příliš rychlé a dohoní ježibabu. Hráči zvítězí, když se jim podaří shromáždit 5 žetonů perníčků.

Jeníček a Mařenka je krásně provedená hra, která je atraktivní pro děti svým tématem i tím, že hrajete společně proti hře – ježibabě. Při výběru a přikládání nové kartičky musíte zvažovat, jak to na konci kola ovlivní pohyb. Děti se tak jednoduše učí počítat.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář