Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Amazonky dobývají svět Settlerů

Pokud jste si oblíbili karetní budovatelskou hru Settlers: Zrod impéria, pak by vám nemělo uniknout nejnovější velké rozšíření s názvem Amazonky. Jak název napovídá, přináší novou frakci Amazonek. Dostanete nový frakční balíček a frakční desku. Nechybí ani karty, které doplní ostatní frakční balíčky. Stejně jako ostatní frakce, i Amazonky mají své specifické schopnosti. Umí pracovat s frakčním balíčkem, přidávat do něj nové karty či je během hry odstraňovat. Do hry tak přichází nový mechanismus: deckbuilding, vytváření balíčku během hry.

Pro ty, co hru neznají, připomenu, že Settlers: Zrod impéria jsou karetní hrou, ve které každý hráč ovládá vlastní národ, a ten postupně rozvíjí. Je to tedy asymetrická a hodně kombinační hra, ve které získáváte suroviny, abyste mohli stavět budovy, a když vám vše bude klapat, získáte víc vítězných bodů a předčíte ostatní národy. Amazonky jsou po Atlantidě a Aztécích třetím velkým rozšířením. Díky novým národům a přidaným kartám je velmi variabilní. Můžete zkoušet různá rozšíření, ale nedoporučuje se hrát ve více než 4 hráčích.

S Amazonkami přichází nový typ dohody – základy. Když vyprodukujete základy, doberete si jednu kartu z balíčku běžných karet a položíte si ji do svého impéria lícem dolů. Můžete je použít k postavení frakční lokace nebo k zaplacení akce na některých akčních kartách. Speciální schopností Amazonek je, že při odhazování frakční karty v rámci nákladů za postavení jiné frakční karty, kartu neodhodíte, ale zamícháte ji zpět do svého frakčního balíčku.


Související články:

Settlers: Zrod impéria v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář