Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Co přináší Honeycombs neboli plástve medu

Jednou posledních novinek, kterou k nám přinesl Piatnik, je také hra Honeycombs (plástve medu). Určena je pro 1–8 hráčů od 7 let. Zaujme vás na první pohled svým zpracováním. Žlutý plátěný pytlík ve tvaru úlu skrývá velké šestiúhelníkové destičky z tvrdého plastu, na nichž je vždy šest různých symbolů. Je to dětská abstraktní hra

Hra má jednoduchá pravidla v několika variantách, takže si můžete zvolit tu nejvhodnější pro vaši aktuální hráčskou skupinku. Úkolem hráčů je poskládat co nejvíce destiček k sobě tak, aby se symboly na obou přiložených stranách shodovaly. Pokud by se symboly na některé straně destičky neshodovaly se sousední, museli byste ji odstranit, a nezískali byste za ni žádné body.

V základní variantě obdrží všichni hráči stejný počet destiček. Každý se pak snaží poskládat své destičky co nejrychleji. Jakmile se to někomu podaří, ukončí hru a spočítají se body. Všichni tedy hrají současně. Body získáváte za středovou destičku, která je obklopena ze všech stran, a potom za každý shodný symbol. Ve druhé variantě skládáte úl společně.

Honeycomb je jednoduchý puzzle, který si každý může skládat sám nebo společně ve skupině (kooperativní varianta). Jakmile přidáte prvek času a soutěže mezi hráči, napětí se ve hře zvyšuje. A zjišťujete, že to není zas tak triviální, jak by se mohlo zdát. Destičky jsou kvalitně zpracované, takže se s nimi dobře hraje, a pytlík je praktický pro jejich uložení a transport. Při hře si procvičíte postřeh, rychlost i kombinační schopnosti.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář