Hrajeme.cz
Herní akce

Co přinesl veletrh Toy Fair v Norimberku

Na přelomu ledna a února proběhl v Norimberku jubilejní 70. veletrh hraček a her, který je určený především odborné veřejnosti. Firmy a vydavatelé zde prezentují své nové i připravované produkty, nejsou ale určeny na prodej. Především se zde schází obchodní partneři. Mezi vystavovateli a návštěvníky nechyběly ani české firmy, takže se můžeme těšit na to, jaké novinky zde dojednaly. Oznámení na sebe jistě nedají čekat.

Vzhledem k rozsahu veletrhu a krátkosti naší návštěvy jsme nestihli vidět a vyzkoušet vše. Zde je alespoň několik postřehů a fotek toho, na co jsme natrefili.

Především nás zaujala novinka Comanauts od Plaid Hat Games, která zde byla v anglické verzi. Je založena na stejném systému jako Plyšová hlídka s knihou dobrodružství, ale má dospělý příběh. Úkolem hráčů je vstoupit do mysli doktora Strobala a osvobodit ho od démonů, kteří ho drží v kómatu. Jen on totiž může opravit svůj vynález Mobius Ring, zdroj čisté energie, který se porouchal a světu hrozí zkáza. Je to kooperativní hra pro 2–4 hráče od 14 let.

Pozoruhodně také vypadá další hra od Plaid Hat Games s názven Gen7: A Crossroads Game, která spatřila světlo světa loni, ale u nás se zatím neobjevila. Je to tematická kooperativní hra pro 3–4 hráče. Země je vyčerpaná, a lidé se rozhodli vyslat loď s kolonisty ke vzdálené planětě v systému Epsilon Eridani. Loď má letět po 13 generací. Vy ve hře představujete sedmou generaci a máte zjistit, co tuto misi ohrožuje.

Pestrou prezentaci svých novinek má v Norimberku tradičně Kosmos. Mezi novinkami byla například hra Krimi Puzzle, která kombinuje skládání puzzle a hry. Nejprve musíte složit rozsáhlejší puzzle, a potom může začít vlastní hra a hledání skrytých informací v obrázku. Osadníci z Katanu se dočkají nového scénáře pro rozšíření Města a rytíři. K Německu by mělo být dispozici v červnu. A nových scénářů se dočkají i příznivci Andoru. Je škoda, že u nás hra neuspěla a češtině nevyjdou. Zato bychom se díky Dinu měli dočkat nových Exitů, velmi vydařené řady únokových her.

Potkali jsme se také s vydavatelem z Izraele, který nám představil svou hru The Witches´Annual Race. Je to jednoduchá a vtipně udělaná dovednostní hra, ve které hráči závodí v tom, kdo jako první projede celou trať pomocí nepřerušované čáry fixou na své herní desce. Hru oživují speciální karty, které v průběhu hry získáváte, mohou vám pomoci i vás závod ztížit. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 6 let.

V Norimberku již tradičně potkáte celou řadu českých firem, které zde prezentují své produkty, a především hledají nové partnery. Brzy se tak můžeme dočkat nových oznámení. Albi zde například představovalo Karak, Dino své hry a další produkty, nechyběl Piatnik. Nepřehlédnutelný stánek zde měla hra Scratch Wars.

K vidění toho bylo samozřejmě daleko více. Nechyběla ukázka německého vydání nového Pána prstenů, her Gizmos či Orbis, nové hry od Stonemaier Games Wingspan, ale i velké hry od CMON s krásnými figurkami Cthulhu Death may die, Munchkin Dungeon. Hans im Glück zde představoval svou novinku Hadara.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář