Hrajeme.cz
Chystá se

Dobrodružná hra Robinson Crusoe vyjde v češtině

Dnes pro vás máme exkluzivní zprávu, která potěší všechny milovníky náročnějších dobrodružných her s jedinečnou atmosférou. Albi pro tento rok chystá vydání kooperativní hry Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island, která zaujala již při svém představení na veletrhu her v Essenu v roce 2012 a postupně získala řadu herních ocenění (Golden Geek, hru roku v Polsku a Švýcarsku, nominaci na cenu IGA). Hra je určena pro 1–4 hráče. Jejím autorem je Ignacy Trzewiczek, který mimo jiné vytvořil hru Stronghold.

Robinson_Crusoe-hra12
Herní materiál.

Hra Robinson Crusoe je založena na literární předloze, ale k příběhu přistupuje velmi volně. Také vás ale zavede na opuštěný ostrov a zažijete různá dobrodružství a boj o přežití. Budete se muset potýkat s divokými zvířaty i nepřízní počasí, budovat přístřeší, hledat potravu, získávat zbraně, nástroje pro každodenní život, ale také plnit různé úkoly podle zvoleného scénáře.

Před hrou si vyberete jeden ze sedmi scénářů (k dispozici bude o jeden více než v původním vydání) a každý hráč si zvolí jednu ze čtyř postav (voják, průzkumník, kuchař, truhlář). Každý scénář má jiný cíl a klade před vás jiné úkoly. Stanete se například lovci pokladů nebo budete zachraňovat mladou dámu uvězněnou vysoko na skále. Díky tomu se můžete těšit na řadu neopakovatelných herních partií. Hra využívá mnoho karet a také kostek, které do hry vnášení náhodný prvek a podtrhují atmosféru hry.

Robinson_Crusoe-hra07
Ukázka hry.

Vydání v češtině je výborná zpráva, protože tato hra si to určitě zaslouží a zahrajete si ji s kýmkoliv bez ohledu na jazykovou vybavenost. Díky tomu bude přístupná daleko širšímu okruhu zájemců. Dobrodružství Robinsona Crusoe je u nás dobře známé a oblíbené (nejen jako povinná školní četba), takže může oslovit o ty, kdo se jinak o hraní tolik nezajímají. Musíte ale počítat s náročnější a delší hrou, ve které má náhoda své nezastupitelné místo.

Těšíte se na hru Robinson Crusoe? K dispozici by mohla být na podzim.

Aktualizace 4. 3. 2016: Po několika posunech termínu by se české vydání hry mohlo objevit začátkem dubna.

 

 Ukázky hry z původního anglického vydání:

 

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Jaké novinky připravuje Albi pro rok 2016 – 1. část | Hrajeme.cz 29.1.2016 at 0:03

[…] Zatím vám představíme některé z připravovaných novinek. Nejvíce hráčů se těší na Robinsona, který měl vyjít již před Vánoci, ale zdržení ve výrobě zapříčinilo přesun na únor […]

Videosehrávka Robinsona Crusoe hráče Kubrta | Hrajeme.cz 10.4.2015 at 21:57

[…] rok Albi pod názvem Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově (viz článek Dobrodružná hra Robinson Crusoe vyjde v češtině). Hráč Kubrt pro Deskofobii zaznamenal solitérního hraní Robinson Crusoe: Adventure on the […]

Připojte svůj komentář