Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Drop it je 3D dovednostní hra pro celou rodinu

Nová hra Drop it je určena pro celou rodinu, kterou u nás právě vydalo Albi. Nemá klasickou herní desku, ale stojánek, do kterého hráči vhazují dílky různých tvarů. Tuto dovednostně-taktickou hru si zahrajete ve 2–4 hráčích nebo ve 2 týmech, s dětmi od 8 let, ale zvládnout ji mohou i mladší děti. Jednu partii zvládnete do 30 minut.

Pravidla hry jsou jednoduchá. Hráč, který je na řadě, si vybere jeden ze svých dílků a vloží/vhodí ho do stojánku. Pokud vhozený dílek neporušuje žádné pravidlo, započítá si body a hraje další hráč. Snažíte přitom o to, aby váš dílek protínal co nejvyšší linii na stojánku. Dílky mají různý tvar: čtverec, trojúhelník, kosočtverec, kolečko. Podmínkou pro bodování je, aby se nově vložený dílek nedotýkal jiného dílku stejné barvy nebo tvaru, nesmí se také dotýkat části strany, která zobrazuje stejný tvar.

V každém tahu proto musíte dobře vybírat, jaký dílek použijete. Pak si vyberete správné místo, chce to trochu šikovnosti a štěstí. Hráči mají k dispozici také dva žolíky, které mohou zrušit porušení pravidla. Pokud je nepoužijete, obdržíte na konci hry 3 body. Hra končí, když všichni použijí své dílky. Zvítězí hráč, který nasbírá nejvíce bodů.

Hra je velmi pěkně a kvalitně vyrobená. Stojánek je plastový, dílky dřevěné, počítadlo a žetony jsou ze silného plastu. Můžete také vyzkoušet různé varianty, například v týmech nebo obměnit postranní lišty za barevné (místo tvarů dílků). Pokud hrajete s mladšími dětmi můžete postranní díly zcela vynechat, a tím hru zjednodušit.


Drop it v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář