Hrajeme.cz
Herní akce

Essen 2017: Veletrh SPIEL je v plném proudu

Největší evropský veletrh zaměřený na společenské hry se již přehoupne do druhé poloviny. Potvrzuje se, že je veletrh opět větší, a to prostorem, počtem her i nedočkavých návštěvníků. Má to jeden efekt: přestože je zde více lidí,  je více i míst, takže je možné leccos vyzkoušet.

Letos zde máme také širší zastoupení. Kromě tradičních stánků CGE a CBG najdete na výstavišti také stánky karetních her Scavengers a Space Race nebo abstraktní hry Hypergrid. K vyzkoušení  je zde i karetní hra Sorcerer, kterou od 7. listopadu můžete podpořit na Kickstarteru. Ani letos nechybí Notre Game se svou hrou Scratch Wars.

Přestože je zde novinek nepřeberné množství, her, které by něčím vyčnívaly a výrazně zaujaly, je pomálu, ale na celkovést hodnocení je zatím brzy. Kdo má rád hry od Ferda,  neměl by minout hru Merlin, Martin Wallace zde má hru Arrival, Uwe Rosenberg zas připravil několik nových her a také úprav, například Cavernu pro 2, Indian Summer.

Mezi novinkami je celá řada těch, které u nás  již vyšly nebo brzy vyjdou, např. Krycí  jména: Duet, Když sním, rozšíření Města ke Splendoru.

Na obrázky z veletrhu se prozatím můžete podívat na FB a Instagramu Hrajeme.

 

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Redakce 30.10.2017 at 13:59

No, zmiňované hry stojí za pozornost, jako hity bychom je ale neoznačili. Určitě ne během prvních dvou dnů veletrhu, kdy příspěvek vznikl. Bude potřeba více zahrání a aby je vyzkoušelo více hráčů.

Matej matewr Čaščevoj 29.10.2017 at 7:20

Já bych opravil zmínku o tom, že na veletrhu se letos neobjevují hity. Co takový Charterstone, Clans of Caledonia, Alien Artifacts nebo Keyper? A dalo by se toho vypíchnout víc 😉

Připojte svůj komentář