Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Hra Lorenzo il Magnifico vás zavede do renesanční Florencie

V letní nabídce novinek, které připravilo Albi, je také hra Lorenzo il Magnifico. Ocení ji především náročnější hráči, protože se jedná o komplexní, strategickou hru s minimálním vlivem náhody. Hra vás zavede do renesanční Itálie. Budete představovat hlavy mocných florentských rodin a vaším cílem bude získat co nejlepší společenské postavení a prestiž. K tomu budete využívat členy své rodiny, snažit se co nejlépe hospodařit se svými zdroji a udržovat dobré vztahy s církví a papežem.

Hra je rozdělena do tří etap po dvou kolech. Celkem tedy odehrajete šest kol. K dispozici máte čtyři členy rodiny, které v každém kole posíláte vykonávat různé akce. Záleží na jejich hodnotě, kterou určí pro každé kolo kostky, takže se bude průběžně proměňovat. Kostkami hodí vždy začínající hráč a jejich hodnoty platí pro všechny hráče. Hodnotu člena rodiny můžete navýšit pomocí sloužících, kteří ve hře fungují jako jeden ze zdrojů.

V průběhu hry získáváte akční karty čtyř typů a umisťovat je na svou hráčskou desku. Postupně tak budete dobývat nová území, která vám budou poskytovat nezbytné zdroje, budete sponzorovat stavby velkolepých budov, abyste získali užitečné efekty, budete se pouštět do dobrodružných činů a obklopíte se schopnými služebníky, abyste například mohli realizovat bonusovou akci navíc. Navíc můžete do svých služeb získat věhlasné renesanční osobnosti z celé Itálie a využívat jejich schopnosti.

Hra umožňuje celou řadu strategií a cest k vítězství. Musíte efektivně využívat zdroje, ale i sledovat záměry ostatních hráčů. Především vám ale půjde o získávání vítězných bodů. Zajímavým prvkem hry, který není radno podcenit, je papežská přízeň. Pokud nemáte dostatek bodů víry na konci každého sudého kola, budete do konce hry dostávat postih podle dané fáze, a to může být velmi nepříjemné.

Krabice hry má krásnou grafiku s jemným ornamentem a stylizovaným portrétem renesančního šlechtice. Grafika herního plánu i karet je propracovaná do detailu. Vše je i při velkém množství materiálu přehledné a dobře barevně odlišené, takže se budete dobře orientovat.

 

Související články:

Lorenzo il Magnifico v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář