Hrajeme.cz
BleskovkyNové hryPro rodinné hraní

Hra Ve stínu pyramid vás zavede do Zásvětí

V BoardBros připravili pokračování deck-buildingové hry Ve stínu pyramid. Jedná se o samostatně hratelné Zásvětí. Určena je pro 1–4 hráče od 12 let. Ve hře představujete zámožné dvořany ve starověkém Egyptě, kteří se připravují na posmrtný život. Vaším cílem je připravit svou hrobku tak, abyste nashromáždili lepší sbírku artefaktů než soupeři.

Hru začínáte s počáteční sadou 10 karet, další karty získáváte během hry, a tak rozšiřujete svůj balíček. Unikátní je hra v tom, že na konci získáte body jen za karty, které zapečetíte do své hrobky. Nabídku pro nákup tvoří pyramida šesti karet. Nakupovat můžete jen karty ze základny. Pomocí efektů zahraných karet ale máte možnost s kartami v pyramidě manipulovat, například některou obětovat, a tak uvolnit místo.

Pokud máte rádi hry využívající mechanismus deck-buildingu a egyptské téma je vám blízké, novinku si určitě vyzkoušejte. V případě, že již vlastníte první hru, můžete obě edice spojit a zvýšit tak variabilitu hru, protože můžete kombinovat karty z obou dílů hry. Navíc si můžete zahrát i 5 nebo v 6 hráčích. V pravidlech najdete i další varianty.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář