Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Jaké to je, když Velryby ničí svět

Na karetní hru Velryby ničí svět jsme vás upozorňovali na podzim. Tehdy mířila na Kickstarter, kde jste ji mohli podpořit. Hra je již v češtině a běžné distribuci Blackfire, takže si ji můžete bez problémů pořídit. Jedná se o zcela novou hru, i když má stejné jméno a grafiku jako předchozí hra stejných autorů Petra Vojtěcha a Jindřicha Pavláska. A proč se jí věnovat? Velryby ničí svět je vydařená párty hra se skrytými rolemi, která je založena na blafování. Dobře funguje v jakémkoliv počtu hráčů. Zahrajete si ve 3–6 hráčích 8 let.

Hra má jednoduchá pravidla, bez obav ji můžete vyzkoušet i s příležitostnými hráči. Ve hře představujete velrybí generály, kteří sestavují své armády, aby mohli zničit svět. Mezi vámi ale může být lidský superšpión, který se vám v tom snaží zabránit. Pokud chtějí velrybí generálové uspět, musí spolupracovat, ale ve výsledku zvítězí ten, kdo bude mít na konci hry silnější armádu.

Ve svém tahu si z balíčku vezmete dvě karty. Jednu odkrytě odhodíte a druhou nabídnete skrytě jinému hráči. Můžete ji přitom okomentovat. Druhý hráč se musí rozhodnout, zda si ji nechá a zařadí do své armády, či vám ji vrátí. Pak si ji musíte zařadit do armády vy. V čem je háček? Generálové se snaží nasbírat po dvou velrybích kartách tří různých barev. Když se to někomu podaří, hra končí a následuje bodování. Pokud má ale někdo přiložit třetí kartu téže barvy, musí všechny tři odhodit. Superšpión zvítězí, pokud kterýkoliv hráč získá třetí kartu superhrdiny.

Hra dává velký prostor pro blafování, které navíc funguje i v menším počtu hráčů. Je svižná co do průběhu, i rychlá co do délky. Jednu partii zvládnete do 15 minut. A klidně se můžete pustit do další s novým rozdělením rolí. Karty mají jedinečnou grafiku, která vás zaujme svým stylem a vtipem.

Krabička obsahuje i rozšíření s bonusovými kartami ninja delfínů. Ti mají různé efekty, které vám pomáhají. Nemusíte například odhodit sadu, když je delfín třetí kartou, kterou jste obdrželi, nebo vám kartu delfína nikdo nesmí ukrást. Druhým minirozšířením jsou nové karty rolí.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář