Hrajeme.cz
O hrách a hraní

Je čas na karetní Hru o trůny LCG

Hra o trůny: karetní hra je živá karetní hra (LCG), jejíž druhá edice je k dispozici v češtině. Svou variabilitou a herními možnostmi patří k nejlepším karetním hrám svého druhu a díky české lokalizaci je přístupná širokému okruhu hráčů. Pravidelně k ní dosud vycházely rozšiřující balíčky (kapitoly) a velká rozšíření. U nás vyšlo 5 cyklů po šesti kapitolách (1. Západozemí,
2. Válka pěti králů, 3. Zlato a krev, 4. Let vran, 5. Tanec stínů) a 6 deluxe rozšíření (Vlci severu, Lvi Casterlyovy skály, Strážci na zdi, Dvůr trnů, Dornské písky a Králové ostrovů).

Pokud jste uvažovali o tom, že si vyzkoušíte LCG Hra o trůny, máte nyní příležitost si ji pořídit za akční cenu (balíčky cyklů a většinu deluxe rozšíření). Blackfire také oznámil, že další cykly již nebude lokalizovat, o velkých rozšířeních se ještě jedná. A po vyprodání současných zásob se nové nebudou dotiskovat. Český trh není bohužel tak velký, aby utáhl tento velký projekt. Je to škoda, ale taková je realita.

Dosud vyšlé cykly a deluxe rozšíření vám poskytnou velkou zásobu karet na dlouhou dobu. Pokud byste se chtěli pustit do turnajového hraní nebo se ho již účastníte, a nebudete chtít míchat české a anglické karty, můžete využít překlad karet, který bude i nadále připravovat specializovaný web Hra o trůny LCG.

Deluxe rozšíření jsou vždy zaměřena na některou z frakcí. Obsahují ale také nové karty pro každou z herních frakcí a rozmanité neutrální karty, které můžete použít k rozšíření jakéhokoliv balíčku.

Připomeňme si, že LCG Hra o trůny je primárně určena pro 2 hráče, ale můžete si ji zahrát až ve 4, se dvěma základními sadami až v 6 hráčích. Může hrát za rod Starků, Targaryenů, Baratheonů, Lannisterů, Greyjoyů, Martellů či Tyrellů a bojovat o ovládnutí Železného trůnu nebo zvolit Noční hlídku. Předlohou hry je nyní velmi populární fantasy sága od G. R. R. Martina Píseň ledu a ohně, která ji velmi pěkně vystihuje, protože je to hra o politice, bojích, intrikách a zradách. Karty mají originální grafiku.

Pokud hru neznáte, přečtěte si články Začínáme s LCG Hrou o trůny – 1. část a 2. část.

Dosud vydané cykly (v češtině):

Západozemí (1. cyklus)

 1. Odít se do černé
 2. Cesta do Zimohradu
 3. Králův mír
 4. Mezi mlýnskými kameny
 5. Klid nad Západozemím
 6. Opravdová ocel

Válka pěti králů (2. cyklus)

 1. Napříč Sedmi královstvími
 2. Povolán do zbraně
 3. Za čest rodiny
 4. Zde je můj nárok
 5. Duchové Harranova
 6. Tyrionův řetěz

Zlato a krev (3. cyklus)

 1. Všichni muži jsou blázni
 2. Ochrana říše
 3. Pád Astaporu
 4. Rudá svatba
 5. Oberynova pomsta
 6. Bratrstvo bez praporců

Let vran (4. cyklus)

 1. Klíč arcimistra
 2. Putování do Starého města
 3. Královolba
 4. Přízeň starých bohů
 5. Bojovníci Víry
 6. Vždycky to někdo řekne

Tanec stínů (5. cyklus)

 1. Stínové město
 2. Pochod na Zimohrad
 3. Uličky Králova Přístaviště
 4. Píseň Draků
 5. V Daznakově jámě
 6. Dýky ve tmě


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář