Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

K Bangu se připojili Ozbrojení a Nebezpeční

Karetní hru Bang! není v našich krajích potřeba představovat. Patří mezi nejpopulárnější a nejhranější moderní společenské hry. Není se proto co divit, že má řadu rozšíření, která přinášejí nové karty a mechaniky. Nejnovější je rozšíření Ozbrojení & Nebezpeční, které u nás Albi vydalo v květnu.

„Noví pistolníci, kteří přicházejí do města, se žádného souboje nezaleknou. Nemluvě o tom, že právě dorazila rovněž zásilka nového zboží, jež skrývá mnohá překvapení: smrtonosné zbraně, skvělé vybavení a účinné střelivo…“

Menší krabička obsahuje 8 nových postav, nové hnědé karty, a především karty nebezpečí, k nimž náleží i žetony nabití v podobě hnědých dřevěných kostiček. Nebezpečné karty mají oranžový okraj a chovají se obdobně jako modré karty. Pokud je ale budete chtít použít, musíte odhodit uvedený počet kostiček nabití. Ty získáváte například tak, že zahrajete modrou kartu, za každou přidáváte 1 kostičku, nebo při odhození karty z ruky na konci tahu.

Nebezpečné zbraně mají kromě standardního označení vzdálenosti také zvláštní schopnost, kterou využijete aktivovat zaplacením kostiček nabití. Rozšíření přináší i vylepšení některých dalších karet. Ty například umožňují vyléčit si život navíc za odhození kostiček nabití.

Začlenit nové karty z rozšíření do základní hry je jednoduché, takže vám nic nebrání obohatit vaši oblíbenou hru o nové možnosti.


Bang! v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář