Hrajeme.cz
Kluby a herny

Kladenský obchod s hernou Herní prostor se představuje

AKTUALIZACE Herní prostor najdete na nové adrese: Petra Bezruče 1835, Kladno. Viz web www.herniprostor.cz.


Na tomto místě představujeme vybrané obchody a herny, kde si můžete hry vyzkoušet a kde vám dobře poradí s výběrem her. Herní prostor je nový obchod s hrami a hernou, který najdete v Kladně v Komenského 3379.


Za Herním prostorem stojí Jan Havel a Tomáš Helmich, dlouholetí přátelé, kteří se znají už od základní školy a které spojila vášeň pro hry (původně především ty počítačové, později pnp rpg a nakonec i hry deskové). Byť má každý svoje preference (co se žánru, mechanismů nebo umělecké stylizace týče), mají tyto tři typy her na téměř stejné úrovni. Mají hry rádi, rádi je hrají a rádi o nich přemýšlí a mluví.

Herní prostor pak vznikl jako snaha vytvořit platformu nebo projekt, který se bude hrám věnovat. Oba studovali filosofii na vysoké škole (Honza v Praze, Tomáš v Brně) a je to patrné i v jejich přístupu ke hrám a uvažování o nich. Herní prostor vnímají spíše jako projekt, byť právě obchodní část hraje v tuto chvíli hlavní roli.

Co obchod nabízí

Herní prostor disponuje kamennou prodejnou v Kladně, kterou otevřeli v prosinci minulého roku (2016), a eshopem, který spustili v polovině března roku letošního. V tuto chvíli nabízí sortiment, který sestává z videoher (hry na počítač, minulou a současnou generaci konzolí), deskových a karetních her a her na hrdiny. Videohry a deskové hry jsou zastoupeny téměř ve stejném poměru. Propojení těchto dvou, resp. tří oblastí není úplně snadné, ale vhodné a zajímavé způsoby stále hledají.

Nabídka obchodu jde napříč celým sortimentem a je poměrně široká. Pokud v nabídce nenajdete konkrétní hru, kterou sháníte, pokusí se ji sehnat. V obchodě vám také pomohou s výběrem vhodné hry pro vás. Věří, že se najde hra pro každého. Nejprve se budou zajímat například o to, jaké hry máte rádi a s kým, resp. v kolika hráčích je většinou hrajete. Až na základě toho se pokusí najít vhodné kandidáty.

Herní klub

Součástí kamenné prodejny je i herní klub, který je volně přístupný po celou otevírací dobu. K dispozici je přibližně 40 her, které si můžete na místě zahrát. Vstupné do klubu je dobrovolné, jeho výběr má na starost Horác. Skupiny hráčů se nám v tuto chvíli schází pravidelně každé pondělí a čtvrtek.

Herní prostor má v plánu pořádat herní akce. Pro deskové hry připravuje turnaje.  Ve středu 10. května se bude konat již druhý Den deskových her ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně.

Otevírací doba: po–so 11–19 hod.

Kontakty:

  • Adresa: Komenského 3379, Kladno
  • Telefon: 723 178 622
  • E-mail: info@herniprostor.cz
  • Web: www.herniprostor.cz

Komentář redakce: Je skvělé, že vznikají nové prostory pro hraní deskovek i mimo Prahu a že je vedou lidé se vztahem ke hrám, kteří se rádi podělí o své zkušenosti. Pokud jste z Kladna či okolí, určitě Herní prostor navštivte.

Související odkaz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář