Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Lotři kradou poklady Temnému pánovi

Mezi listopadovými novinkami najdete také karetní hru Lotři: Rigor Mortis. Je rychlá, s jednoduchými pravidly a krásně ilustrovanými kartami, které vás zavedou do fantasy světa Temného pána Rigora Mortise. Hra je určena je pro 2–6 hráčů od 14 let, ale zvládnou ji i děti od 10 let.

Hra Lotři má svůj příběh. Hráči si najímají lotry, aby se vloupali do sklepení Věže černé magie a ukradli co nejvíce zlaťáků, které zde Temný pán Rigor Mortis ukrývá. Musí být šikovní a chytří, aby to zvládli dříve, než je chytí stráže, a především dříve, než se Temný pán vrátí. Ve hře zvítězí ten, komu se podaří nashromáždit určitý počet mincí (závisí na počtu hráčů – ve 3 a 4 hráčích je to 10 mincí), nebo ten, kdo má nejvíce mincí v okamžiku, kdy je vytažena čtvrtá karta Rigora Mortise.

Ve svém tahu provedete několik kroků a akcí. Nejprve budete verbovat lotry. Jednoduše vyložíte kartu lotra z ruky. Nebo si doberete kartu do z balíčku do ruky. Následuje fáze sklepení, kde můžete hledat kořit, útočit či použít speciální dovednost vašeho lotra ve sklepení. Když každý váš lotr vykonal jednu akci, přichází na řadu druhé verbování. Tah končí obětováním – nemůžete mít více jak 3 vyložené lotry a 10 karet v ruce.

Hledání kořisti bude vaším hlavním zdrojem zlaťáků. Jednoduše hodíte tolika kostkami, kolik má lotr životů. Mince dostanete za každý výsledek, který je roven jeho síle nebo nižší. Obdobně se počítá i útok na jiné lotry. Lotr, který nemá žádný žeton života, umírá. Jeho kartu umístíte na hřbitov.

Zábavným prvkem ve hře jsou speciální dovednosti lotrů. Jejich použití závisí na klíčovém slově. Slovo aktivace vám umožní schopnost využít ve fázi sklepení. Verbování se aktivuje hned, když lotr poprvé vstoupí do sklepení. Krádež umožní sebrat minci jinému hráči. Výsměch zas přitáhne útok na lotra s tímto klíčovým slovem. Tento mix mám poskytne koktejl nečekaných zvratů a dává hře napětí.

Lotři jsou hrou, kterou si zahrajete, když chcete něco odlehčeného, pro zábavu a pobavení, ale nemá se jednat o nic primitivního. Díky vtipným ilustracím má hra svou atmosféru.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář