Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Louka jak vyšitá je unikátní česká hra s tkaničkami

Hra Louka jak vyšitá je pozoruhodná hned z několika důvodů. Zaujme vás svým látkovým herním plánem, na kterém jsou vyšity barevné kytičky. Tuto rodinnou hru pro 2–4 hráče od 6 let vydalo Dino ve spolupráci se sdružením Czech Board Game, které se zaměřuje na vývoj původních českých her. Autorem je Tomáš „Uhlík“ Uhlíř, hru ilustrovala Dominika Hourová.

Herním plán představuje rozkvetlou louku. Květiny mají ve středu otvor, kterým můžete provléknout tkaničku. Čím má kytička více lístků, tím za ni dostanete více bodů. Každý hráč má svou tkaničku. V provlékání se střídají, dokud mohou provléknout nějakou kytku, pak se sečtou body.

Prosté vybírání a provlékání jen těch nejhodnotnějších květin by ale nebylo moc zábavné. Pestrost hry zajišťují karty zvířátek, které na začátku hry náhodně vyberete a přiřadíte k barvám květin (maximálně jich může být pět). Upravují pravidla pro sbírání květin nebo bodování na konci hry. Pro každou partii tak vytvoří jiné podmínky a ovlivní vaše rozhodování ve hře.

Louka jak vyšitá je jednoduchá a rychlá hra pro školáky a celou rodinu. Přináší originální herní materiál, který je kvalitně připraven.


Související odkazy:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář