Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Modrá laguna je nová rodinná hra od Reinera Knizii

Modrá laguna není jen romantický film z 80. let, ale také nová rodinná hra od Reinera Knizii, která ale s filmem nemá nic společného. Tedy kromě panenských ostrovů obklopujících modrou lagunu. Hra Modrá laguna je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Jednu partii zvládnete za 30–45 minut. Ve hře se s podporou svého kmene vydáte objevovat nová území na ostrovech, budete sbírat potřebné suroviny a zakládat osady.

Hra je rozdělena na dvě fáze. Na konci každé z nich proběhne bodování a jejich součet určí celkové skóre a vítěze hry. Kdo je na tahu, umístí na herní plán jeden žeton, a to osadníka nebo vesnici. V první fázi průzkumu umisťujete své osadníky na moře zcela volně, nejste omezováni. Pokud chcete umístit osadníka nebo vesnici na ostrov, musíte žeton položit vedle již ležícího vašeho žetonu. V případě, že žetonem překryjete nějakou surovinu, vezmete si ji k sobě. Ve druhé fázi osadníků musíte přikládat všechny žetony k již položeným. Základem jsou vesnice, které jako jediné zůstaly na herním plánu z první fáze.

O co ve hře usilujete? Snažíte se sbírat suroviny, protože za ně dostanete body za 4, 3 nebo 2 stejné suroviny, a to odstupňovaně. Dále obdržíte body, pokud budete mít všechny 4 různé druhy a za každou získanou sošku. Další body obdržíte za obsazené ostrovy svými osadníky a vesnicemi, ale jen když se vám podařilo obsadit všech 8 ostrovů nebo alespoň 7. Boduje se také spojení ostrovů nejdelším spojitým řetězem a převahy na jednotlivých ostrovech.

Díky jednoduchým pravidlům a kvalitnímu provedení se hra velmi dobře hodí pro rodinné hraní a příležitostné hráče. Přitom nabízí řadu možností a je dostatečně variabilní, abyste měli chuť si ji zahrát znovu. Je potřeba sledovat záměry ostatních hráčů, aby vám svými tahy nezhatili plány. Přímo si ale hráči neškodí.


Související odkazy:

Modrá laguna v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář