Hrajeme.cz
Nové hry

Novinky MindOK: Střet civilizací, MikroMakro 2 či Kaskádie

MindOK nás v poslední době zásobil řadou novinek, ale i dotisků žádaných her. S rozšířením Pozdě, ale přede (viz článek s představením novinky) jsme se dočkali o dotisku základní hry Ostrov koček. Znalostní hra Desítka se dočkala tematických rozšíření: Hudba, Cestování, Jídlo a pití. Příznivci strategických her se dočkali dotisku hry Caverna: Sedláci z jeskyní.

Mezi aktuálními novinkami najdete jednu z nejlepších civilizačních her Střet civilizací, která vyšla v monumentální edici s rozšířeními. Pro rodinné hraní a s příležitostnými hráči jsou určeny hry Strážcové lesa a Kaskádie. Milovníci detektivních her si jistě nenechají ujít novou Kroniku zločinu: 1400 ze série Milénium nebo nové MikroMakro 2. Pro 2 hráče je určena hra Komáří hody, která navazuje na hry Jurská sváče a Jurská véče. 


Střet civilizací: Monumentální vydání

– strategická hra pro 2–4 hráče od 12 let

Strategická hra Střet civilizací původně vyšla v roce 2012, nyní jsem se konečně dočkali českého vydání. Jedná se o monumentální edici, která obsahuje i rozšíření Civilizations a promo balíček Aztec Pack. Vše je krásně pohromadě ve větší čtvercové krabici.

Každý hráč se ujme malé vesničky, kterou během hry promění v silnou civilizaci, s níž se pokusí ovládnout svět. Budete své osadníky vysílat na průzkum a osídlení nových území, pomocí vojenských jednotek pak budete rozšiřovat svou moc a slávu na další území. Nesmíte ale zapomenout na rozvoj technologií a kultury. Díky znalostem a dovednostem budete silnější.

Hra je bohatě vybavena herním materiálem, nechybí figurky pěchoty či lodí ani pevností, chrámů a dalších budov.

Připravte se na náročnou strategickou hru pro nejnáročnější hráče s herní dobou 3 a více hodin. Čeká vás ale jedinečný zážitek plný nečekaných zvratů, budování i bojů.


Strážcové lesa

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let

V této rodinné hře jste byli povoláni, abyste zachránili Posvátný strom před zničujícím ohněm Onibi. Který z vás duchů přírody se proslaví záchranou svého domova a získá titul Velkého strážce? Pokud chcete uspět, musíte jednat rozhodně a rychle. Vydat se můžete různou cestou: zasadit 12 různých ochranných stromů, můžete sesbírat 12 posvátných květů, aby se ochránce lesa Sanki probudil z tisíciletého spánku, můžete uhasit 12 ohňů a odrazit hrozbu Onibi jednou provždy. Zvítězí hráč, který jako první splní některou z těchto podmínek.

Akce budete moci provádět díky elementům, které získáte pomocí zvířecích strážců. Během první fáze kola všichni hráči otáčejí karty ze svého balíčku a vytváří tak řadu pomoci. Kdykoliv můžete přestat karty otáčet. Skončit ale musíte, pokud se na kartách objeví třetí symbol samotářských strážců. Chcete jich mít méně, abyste mohli provést 2 akce, jinak budete mít k dispozici jen jednu. Je tedy na vás, do jakého rizika půjdete, a také jaký balíček karet si vytvoříte. Sílu vašich akcí určuje počet elementů na kartách.

Hra má velmi pěknou a pro hraní příjemnou grafiku, která se vašim dětem bude líbit. Pro hraní budete potřebovat větší stůl, na který si přehledně srovnáte všechny součásti hry.


Kaskádie

– rodinná hra pro 1–4 hráče od 10 let

Kaskádie je rodinná hra plná zvířat. Najdete je na kartách, žetonech i destičkách prostředí, tedy na většině součástí hry. Hra vás zavede do severozápadní části Severní Ameriky na pomezí mezi USA a Kanadu, které se vyznačuje jedinečným charakterem krajiny a nazývá se Cascadia.

Během hry budete vytvářet pestrou krajiny složenou z různých prostředí a obydlovat je určitými druhy zvířat. Snažíte se přitom plnit podmínky z vyložených bodovacích karet. Ty určují, kolik bodů na konci hry obdržíte za konkrétní umístění jednotlivých druhů. Někdy záleží na počtu, jindy na umístění, často o kombinaci.

Ve svém tahu si jednoduše vezmete kombinaci destičky krajiny a žetonu zvířete, a ty umístíte. Pokud zaplatíte žeton šišky, můžete nabídku proměnit, například vám to pomůže získat konkrétní typ krajiny či zvíře.

Hra je svižná a podporuje kombinační a logické myšlení.


MikroMakro 2

– samostatná detektivní hra pro 1–4 hráče od 12 let

MikroMakro: Město zločinu je jedinečná detektivní hra s jedinečným nápadem. Pokud vám bylo líto, že jste již tuto hru dohráli, pak vás jistě potěší, že je již k dispozici nová série případů. Hra MikroMakro 2 přináší novou mapu (na tu původní navazuje) a přináší novou sadu případů, které budete řešit. Základní princip hry je stejný. Postupně řešíte jednotlivé úkoly hledáním konkrétních míst na velkém plánu města. Součástí hry je i malá lupa, která se vám bude určitě hodit (využijete i větší lupu, kterou máte v domácnosti).

Jeden případ k vyřešení najdete již na krabici hry.


Kronika zločinu: 1400

– samostatná detektivní hra pro 1–4 hráče od 12 let

Kronika zločinu: 1400 je samostatná detektivní hra, která využívá úspěšný systém hry Kronika zločinu. Ten kombinuje deskovou hru s digitální aplikací ve funkční celek, který vám poskytuje jedinečný herní zážitek. K řešení všech případů budete potřebovat stejnou sadu herního materiálu a nainstalovanou mobilní aplikaci.

Novinka vás zavede do středověku. I zde budete vyslýchat podezřelé a svědky, sbírat stopy a usvědčovat zločince. Pomáhat vám přitom budou členové vaší rodiny, kteří zastávají různé pozice: mnicha, obchodnici či královského špeha.


Komáří hody

– rodinná hra pro 2 hráče od 7 let

Hra komáří hody navazuje na hry Jurská sváče a Jurská véče. Je to také samostatná hra pro 2 hráče. Tentokrát se se svým „týmem“ vypravíte do džungle na lov komárů. Každý hráč má v týmu jednoho tukana a jednoho chameleona. S nimi se pohybujete po herním plánu. Zvítězíte, pokud jako první sníte 9 zlatých komárů, nebo když tým druhého hráče zablokujete tak, že se nemůže pohnout.

Stejně jako u předchozích her i zde máte k dispozici barevné detailní figurky zvířat a další herní materiál je kvalitní.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář