Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Příběhy pirátů jsou milým překvapením mezi kooperativními hrami

MindOK u nás vydal novou kooperativní hru, která se jmenuje Příběhy pirátů. Představujete v ní bandu pirátů, kteří se plaví na své lodi Ellen po jižních mořích a čelí společně různým výzvám, a to v reálném čase. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let. A hned na začátku je potřeba říci, že obsahuje krásný, velký model lodi, kterou si nejprve musíte sestavit z kartonu. Není to však nic složitého. Budete také potřebovat mobilní zařízení s nainstalovanou aplikací. Její výhoda je, že vás seznámí s přípravou každého z 10 scénářů a příslušnými pravidly, které do hry postupně přibývají. Hru se tak naučíte velmi hladce.

Kromě toho, že vás aplikace provede jednotlivými scénáři, bude vám také odpočítávat čas. Čas je významným prvkem této hry. Členy posádky totiž reprezentují přesýpací hodiny. Posíláte je na jednotlivé akce, a když se písek dosype, můžete akci vykonat. Tímto způsobem ze strážního koše pátráte po okolí, abyste odhalili nebezpečné útesy, napínáte plachty, nabíjíte děla, střílíte, opravujete loď či otáčíte kormidlem a manévrujete tak s lodí. Může se vám zdát, že hodně času strávíte čekáním na to, až se v hodinách písek přesype. Není tomu tak. Získáváte trochu času na to, abyste se domluvili na dalším postupu.

Loď se může otáčet kolem své osy a zamířit tak na různé světové strany, na místa, kde se nacházejí karty s událostmi. Můžete tak narazit na útes, a poškodit loď, nepřátelskou korvetu, která po vás vystřelí a poškodí některou z částí lodě, pokud ji nepotopíte, či obchodní loď, kterou můžete přepadnou a získat nějaké ty poklady.

Příběhy pirátů jsou zábavnou rodinnou hrou s pěkným příběhem. Postupně objevujete nové možnosti. Jednotlivé kapitoly scénáře nepřinášejí jen další karty, ale i další herní součásti, které obohacují hru. A když se dostanete až na konec, můžete klidně začít od začátku a pokusit se zahrát lépe. Po skončení každého scénáře vám aplikace udělí hvězdičky podle toho, jak se vám dařilo. Aplikace funguje velmi dobře, nemusíte mít obavy.

I když se jedná primárně o rodinnou hru, užije si ji každý. Doporučuji ji i náročnějším hráčům. Hra je akční a dostatečně variabilní, abyste si užili spoustu zábavy.


Související články:

Příběhy pirátů v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář