Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

S hrou Munchkin: Apokalypsa přichází konec světa

Munchkin je populární párty hra, která zábavně paroduje tradiční hry na hrdiny. Česká rodina Munchkinů se právě rozrostla o novou samostatnou hru Munchkin Apokalypsa, ve které se setkáte se všemi možnými katastrofami, jež vám jen přijdou na mysl. I tato karetní hra je založená na vtipných kartách a jejich kombinacích. Určena je pro 3–6 hráčů od 10 let.

Stejně jako v základní hře Munchkin i v Apokalypse začínáte jako nekňubové, obyčejní lidé bez povolání na 1. úrovni. Vaším cílem je vyškrábat se nabytými zkušenostmi a zocelením v boji na 10. úroveň. Ve hře představujete přeživší, kteří čelí nejrůznějším katastrofám a nestvůrám, které vás chtějí zabít. Musíte to proto udělat dřív jim, než to udělají oni vám.

Apokalypsa obsahuje zcela nový druh karet, tzv. Tuletě. Tuleť je taková tulení pečeť, kterou během hry budete muset otevřít. Její efekt zasáhne hráče, který ji otevřel, ale může postihnout i všechny ostatní. Otevřené Tuletě navíc posilují nestvůry v boji. Přináší také alternativní konec hry. Hra končí ihned, jakmile je otevřena sedmá tuleť. V takovém případě vítězí munchkin, který právě má nejvyšší bonus do boje ze svých karet ve hře. Nic jiného se nepočítá.

Pokud máte rádi Munchkiny a post-apo téma, pak si nenechte Apokalypsu ujít. Navíc ji můžete zkombinovat i s jinými sadami Munchkina, aby hra získala nový rozměr.

V obchodech bude tato hra během následujících několika dní.

 


Související články:

Munchkin: Apokalypsa v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář