Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraníVideo

Sabotér opět kříží plány trpaslíků

Po delší době je opět dostupná jedna herní klasika, karetní hra Sabotér. Jejího nového vydání se ujalo Albi. Je to hra pro 3–10 hráčů od 8 let, ve které má každý skrytou identitu. Větší skupina hráčů představuje trpaslíky, kteří se snaží prokopat ke zlatu, ve druhé jsou sabotéři, a ti se jim v tom snaží zabránit. Jednu partii si zahrajete do 30 minut.

Trpaslíci během hry kopou v dolech tunely, vytvářejí je pomocí karet, které k sobě přikládají. Snaží se dostat k jedné ze tří cílových karet. Sabotéři jim ale mohou pomocí akčních karet rozbíjet nářadí či způsobit zával. Trpaslíci jsou odměněni zlatými valouny, pokud se některému z nich podaří prokopat ke zlatému pokladu. Musí se proto vzájemně podporovat. Pokud se to ale trpaslíkům nepodaří, rozdělí si poklad sabotéři.

 

Hraje se na tři kola, takže se v rolích můžete vystřídat. O celkovém vítězi rozhodne velikost získaného pokladu. Sabotér je jednoduchá a rychlá hra, při které se budete výborně bavit v rodině s dětmi i s přáteli. Je malá a skladná, takže si ji můžete vzít kamkoliv s sebou.

Délka videa: 1:18 min. (představení karetní hry Sabotér od Albi):

Sabotér v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář