Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Sabotéra si můžete zahrát i ve dvou

Malou karetní párty hru Sabotér nedávno znovu vydalo Albi. Hra je zábavná především ve větším počtu hráčů, protože je založena na skrytých rolích a škození druhému týmu (viz článek). Pokud jste ale jen dva můžete nyní sáhnout po novince Sabotér: Duel, kterou také nedávno přineslo Albi. Je určena pro dva hráče. Ti představují dva trpaslíky, kteří soupeří a zlaté valouny. Přitom si všemožně škodí. Můžete si také vyzkoušet sólovou variantu této hry.

Ve hře je celkem 6 cílových karet, které mohou ukrývat zlato. Můžete k nim razit společnou chodbu, nebo se každý trpaslík může pustit do budování vlastní cesty. Ve svém tahu můžete umístit 1 kartu cesty do bludiště, zahrát 1 akční kartu, odhodit 2 karty z ruky a odstranit 1 kartu před sebou, nebo se vzdát tahu a odhodit 1 nebo 2 karty. Když některý trpaslík propojí cílovou kartu se startovní, položí na ni žeton příslušného trpaslíka a na konci kola získá zlato. Kolo končí, když je odkryto všech 6 cílových karet nebo když je použito všech 8 žetonů trpaslíků, případně když dojde balíček a hráči již nemohou zahrát žádné karty z ruky.

V této variantě hry máte k dispozici stejné karty jako v základní hře, chodby, sabotáže, opravy, závaly, mapy. Kromě nich jsou zde také dveře, jimiž může projít jen trpaslík dané barvy, druhý trpaslík projde jen v případě, že má klíč. Cestu vám může zablokovat troll, kterého musíte uplatit zlatým nugetem. Další novinkou jsou žebříky, které vám umožní proniknout i do chodby, která není přímo propojena s vaší startovní kartou.

Celkem se hraje na tři kola. Zvítězí trpaslík, který nahromadí více zlata.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář