Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Timeline: Česko je unikátní přírůstek do populární řady her

První hry z řady Timeline u nás vyšly již v roce 2011. Je to jednoduchá hra, která má stále co nabídnout. Dvojnásob vás potěší, že nyní vyšla i hra Timeline: Česko, která je zaměřena na českou historii, objevy, vynálezy a události. Princip hry se nemění. Vaším úkolem je umisťovat své karty na správné místo časové ose. Pokud se stanete v průběhu kola jediným hráčem, který se zbavil své poslední karty, stanete se vítězem.

Na hře je zábavné to, že uplatníte své znalosti, ale také se něco nového dozvíte. Zpočátku je časová osa prázdná, obsahuje totiž jen jednu základní kartu. Přikládat nové karty proto není zas tak obtížné. Nevadí, že neznáte přesný rok, protože ho porovnáváte s již vyloženými kartami. Je tady i na vás, v jakém pořadí budete své karty vykládat. Když se spletete, kartu odložíte a vezmete si novou.

Česko přináší speciální výběr 110 karet různých témat od vynálezů, objevů, literatury, hudby po historické události. Vzpomenete si, kdy došlo k požáru Národního divadla? Stalo se to před premiérou Rusalky, či až po ní? Bylo to dříve než Viktor Kaplan vynalezl svou turbínu? Zlatá bula sicilská, bitva na Bílé hoře, kostkový cukl, první kino v Čechách, i s těmito tématy se setkáte. Hru ilustrovala Alena Kubíková.

Pokud jste tak již neučinili, pak si Timeline: Česko rozhodně pořiďte. Zahrajete si s kýmkoliv a zaručeně se budete bavit.


Související články:

Timeline v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář