Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

Už vás navštívili Hrdinové bez záruky?

Jednou z letošních novinek, kterou byste si neměli nechat ujít, je hra Hrdinové bez záruky. Můžete ji také znát pod původním názvem Magic Maze. České vydání připravily REXhry. Je to originální kooperativní hra pro 1–8 hráčů od 8 let, která probíhá v reálném čase. Vtipné na ní je mimo jiné to, že při ní nesmíte mluvit, ale ani vydávat zvuky či ukazovat. Jednu herní partii zvládnete do 15 minut.

Ve hře představujete skupinu hrdinů jako vystřiženou z klasické hry na hrdiny. Patří do ní barbar, čaroděj, elf a trpaslík. Byli jste donuceni vykrást místní nákupní centrum, abyste získali potřebné vybavení pro svou další výpravu. Vaším úkolem je ukrást potřebné předměty a opustit nákupní centrum dříve, než vyprší čas odměřovaný přesýpacími hodinami.

Není to ale tak, že by každý hráč ovládal určitého hrdinu, všichni můžete pohybovat s kterýmkoliv hrdinou. Každý hráč, ale může vykonávat jen určité příkazy, pohyby konkrétním směrem, vyjet po eskalátorech, použít teleport, objevit novou část bludiště. Komunikace mezi hráče je možná je prostřednictvím velké figurky nebo zíráním na vybraného spoluhráče. Tak si můžete předávat iniciativu, tedy kdo bude táhnout. Nesmíte však moc váhat, čas mám neúprosně běží. Pouze na vybraných místech můžete otočit přesýpací hodiny, a tak trochu času získat.

Herní plán je variabilní, skládá se z jednotlivých destiček, které k sobě přikládáte. Scénář vám určí, které budete pro hru potřebovat. Případně upravují základní pravidla, například nebudete moci používat portály nebo uvidíte, jak vypadá nový dílek nákupního centra.

Hrdiny bez záruky si určitě vyzkoušejte. Je to vtipná a rychlá hra, ve které si vyzkoušíte plnit společný cíl bez přímé komunikace. Všichni hráči jsou proto neustále zapojeni do hry, musí sledovat, co se děje a kdy mají zasáhnout. Doporučuji, abyste se ji naučili ve 4 hráčích, a pak ji zahráli i ve větším počtu. V tom případě ale dejte židle stranou a okolo stolu stůjte, ať mají všichni figurky na dosah.

Essen 2017.Essen 2017.

Související články:

Hrdinové bez záruky v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář