Hrajeme.cz
Nové hry

V Cestě za štěstím prožijete svůj život podle svého přání

Cesta za štěstím je strategická rodinná hra, ve které si projdete celým životem, od mládí po stáří. Od června si ji můžete díky REXhrám zahrát v češtině, až ve 4 hráčích od 12 let. Připravena je i sólová varianta pro případ, že zrovna nemáte spoluhráče.

Hra je založena na mechanismu worker placementu (umisťování dělníků na akce). Zde využíváte svůj čas, který máte k dispozici, na akce, které jsou dostupné. Může studovat, hrát, povídat si, jít na brigádu, a tak získávat potřebné zdroje – znalosti, tvořivost, výřečnost a peníze. Díky nim může naplňovat své životní plány – dlouhodobé, krátkodobé a společné. Další možností je utrácení, za nejrůznější věci jako auto, loď, sbírku komiksů či činnost jako koncerty, tanec.

To samozřejmě není všechno. K životu patří i práce, která vám zajistí pravidelný příjem, a vztahy. Můžete si najít partnera. Do života vám přinese řadu pozitiv, nesmíte ale zapomenout ani na náklady na jeho udržení. Pokud toho chcete stihnout více, může pracovat přes čas, to mu ale přinese více stresu. Hodně práce, vztahů a životních plánů přináší více stresu, a na něj si musíte dávat pozor, protože by vás mohl zabít. Zbavíte se ho díky odpočinku.

Hra končí, když všichni hráči zemřou. Obvykle je to stářím, ale skonat můžete i dříve důsledkem svého životního stylu. Vítězem se stane hráč, který má na konci hry nejvíce bodů dlouhodobého štěstí.

Cesta za štěstím je zajímavá hra, která vás postaví před řadu rozhodnutí jako v životě, a tím ho výstižně a často vtipně simuluje. Podaří se vám, aby vaše herní postava byla opravdu šťastná?


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář