Hrajeme.cz
BleskovkyChystá se

V dubnu se můžete dát na útěk ve hře Escape Plan

Tlama Games jen nové malé české vydavatelství, které se pouští do deskoherních vod. V plánu má vydávat především strategické hry evropského typu, které větší společnosti opomíjí, přestože se jedná o pozoruhodné hry. Prvním počinem bude hra Escape Plan, která je určena pro 1–5 hráčů od 12 let. Určena je náročnějším hráčům. Jejím autorem je Vital Lacerda, můžete znát jeho hry Vinhos, The Gallerist, CO2.

Ve hře Escape Plan představujete lupiče, kteří si po úspěšné akci užívají ve městě. Většinu peněz poschovávali či je investovali. Policie se ale dostala na vaši stopu, a vy se snažíte zachránit, každý na vlastní pěst. Musíte se dostat z města dříve, než budou uzavřeny všechny únikové cesty. Přitom ale nechcete odejít s prázdnou, takže se snažíte posbírat co nejvíce peněz z lupu. Komu se to podaří, zvítězí. Nejedná se tedy o kooperativní hru.

Hru si můžete předobjednat za zvýhodněnou cenu do konce března. Dorazit by měla v dubnu. Herní materiál je jazykově nezávislý. S hrou obdržíte pravidla a nápovědní karty v češtině a angličtině.

Ukázka hry (zdroj BGG).

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář