Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

V Honbě za Prstenem si můžete zahrát za Froda nebo za Nazgûly

Mezi letními novinkami je také jedna větší hra, která potěší především příznivce světa Pána prstenů a deduktivních her. REXhry v češtině vydaly hru Honba za Prstenem, která je určena pro 2–5 hráčů od 13 let. Stojí za ní autoři výpravné hry War of the Ring. V obou těchto hrách zažijete příběh ze slavné trilogie Pán prstenů. Honba za Prstenem je semi-kooperativní hra se skrytým pohybem a akčními kostkami. Vyznačuje se krásným grafickým zpracováním a originální sadou figurek Froda, Gandalfa a Nazgûlů.

Honba za Prstenem vás zavede na začátek příběhu Pána prstenů. Jeden z hráčů představuje Froda, který se snaží uniknout z Kraje přes Hůrku do Roklinky. Ostatní hráči jsou Nazgûlové, kteří chtějí Froda vypátrat a udělat vše pro to, aby ho pohltila temnota. Temnota je klíčová „veličina“. Pokud Froda pohltí před tím, než donese prsten na cílové místo, prohraje.

Hra má dvě samostatné části, které na sebe navazují. Můžete si je zahrát v rámci jednoho herního setkání, nebo využít ukládací obálku a k druhé části se vrátit později. Tedy za předpokladu, že Frodo v první části uspěje. První část se jmenuje Tři dělají společnost. Hráč, který nese prsten, putuje z Kraje do Hůrky. Druhá část má název Útěk k brodu. V ní Froda provází Chodec a jejich cesta je předem daná vybranou kartou. Po herním plánu se nebude skrytě pohybovat Frodo, ale Gandalf, který se snaží mást Nazgûly a pomáhá Frodovi.

Pravidla hry jsou do detailu propracovaná a je nutné si je před hrou dobře prostudovat, abyste věděli, jak se v které situaci zachovat a podle čeho se rozhodovat. Celá hra je plná menších a větších rozhodnutí, která navíc korespondují s příběhem, což hře dodává pěknou atmosféru. Základní princip hry je jednoduchý. Každé herní kolo je rozděleno do tří fází, ranní, odpolední a noční. V každé hraje nejdříve hráč za Froda, pohne se, svůj pohyb si za zástěnou zaznamená a může zahrát jednu ze svých karet přátel. Následují hráči za Nazgûly. Ti se také mohou pohnout a zahrát jednu akci. Pokud byl lov na Froda úspěšný, dojde ke střetu, jehož výsledkem bude další přiblížení Froda k temnotě.

Honba za Prstenem má atmosféru a napětí, takže se stanete účastníky příběhu a dáte mu novou podobu. Výborně si zahrajete ve dvou hráčích. Pokud vás bude více, pak si Nazgûly rozdělíte mezi sebou, protože vždy jsou ve hře čtyři. V takovém případě se můžete domlouvat, ale vždy tak, aby vás hráč za Froda slyšel. Hru vám vřele doporučuji. Jen pozor na to, že se jedná o poměrně komplexní hru, která je určena náročnějším hráčům.

Zajímavostí je, že Honba za Prstenem může představovat předehru ke hře War of the Ring. Výsledek ovlivní její počáteční podmínky. Obě hry tak můžete spojit a prožít celý epický příběh. Ještě doplním, že autory ilustrací jsou John Howe a Francesco Mattioli a 7 detailních miniatur vytvořil Bob Naismith.

 


Související články:

Honba za prstenem v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář