Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

V karetní novince se utkají monstra s hrdiny

Do obchodů zamířila karetní hra Monstra vs. Hrdinové: Viktoriánské hrůzy, která oživuje nejrůznější postavy viktoriánského Londýna, oživuje jejich tajemství a hororové příběhy. V této hře, která je určena pro 2–8 hráčů od 8 let, se můžete například setkat s Van Helsingem, Drákulou, Sherlockem Holmesem či královnou Viktorií. Obsahuje dva balíčky karet po třiceti kartách s různými postavami: Půlnoční Londýn a Sherlock v pekle. Je to jednoduchá a rychlou karetní hru se skrytými rolemi, kterou si zahrajete v podstatě s kýmkoliv. Jeden balíček je určen až pro 4 hráče, ale můžete balíčky smíchat a hrát ve více hráčích nebo si hru prodloužit.

Na začátku hry si hráči náhodně pomocí karet rozlosují, ke které frakci budou patřit, zda jsou na straně monster, nebo hrdinů a až do konce hry to drží v tajnosti. Hra je svižná, ve svém tahu vyložíte kartu a vyhodnotíte její efekt, nebo si jednu kartu doberete do ruky. Končí ihned, jak je dobrán balíček karet. Pak již zbývá sečíst všechny symboly slunce a lebek na vašich kartách. Přičítáte nebo odečítáte podle toho, k jaké frakci náležíte. Zvítězí hráč s nejvyšším skóre.

Jedná se o první hru ze série. Oba balíčky budete moci libovolně kombinovat s budoucími hrami z této série. Karty mají svůj komiksový styl. Graficky jsou dobře odlišeny, ilustracemi i texty, monstra mají zelený nápis, hrdinové oranžový, neutrální karty jsou fialové. Každá karta má svůj efekt, některé ze stejného balíčku na sebe odkazují nebo se ovlivňují.

I když je hra Monstra vs. Hrdinové určena i pro dva hráče, nejlépe si zahrajete ve větším počtu. Lépe tak uplatníte blafování a skryté role.


Monstra vs. Hrdinové v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář