Hrajeme.cz
Funny a párty hryO hrách a hraní

V párty hře Ego více poznáte sebe a ostatní

Jednou z novinek letošního roku je také párty hra Ego, kterou vydala společnost Trefl. Černá krabice s velkým červeným kolečkem skrývá řadu záludných otázek a množství žetonů. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 14 let.

Pravidla si vysvětlíte během minuty, takže hned začnete hrát. K dispozici máte malé červené žetony, s nimiž budete sázet na odpovědi ostatních, a velké žetony s tečkami, které slouží k označení odpovědí. Hráči se střídají. Aktivní hráč vytáhne z krabičky kartu a nahlas přečte otázku a tři nabízené odpovědi, poté si tajně jednu zvolí. Ostatní pak mají uhádnout, jak by odpověděl. Mohou vsadit jeden či dva malé žetony.

Pokud jste odpověď odhadli správně, dostanete ze společné zásoby dostanete tolik žetonů, kolik jste vsadili. V opačném případě o ně přijdete. Hráč, který odpovídal, dostane tolik žetonů, kolik hráčů jeho odpověď uhádlo. Hra končí po rozebrání všech žetonů ze společné zásoby. Zvítězí ten, kdo jich získal nejvíce.

Otázky jsou velmi osobní. Pokud ale nechcete odpovídat, nemusíte. Stojí vás to dva žetony. Může se také stát, že se vás otázka netýká. Například nevlastníte řidičské oprávnění a otázka se týká řidičů.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář