Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

V Říši příšer soupeříte o královskou korunu a bojujete s příšerami

Říše příšer je nová dice placement hra (umisťování kostek na akce), kterou u nás vydaly REXhry na podzim. V záplavě nejrůznějších novinek se mohla trochu ztratit, a to by byla škoda. Hra je určena pro 1–4 hráče od 12 let. Herní doba se pohybuje okolo hodiny a půl až dvou hodin. Hra je zasazena do fantasy světa. Představujete vůdce klanů, které soupeří s ostatními o královskou korunu, zároveň musí čelit náporu běsnících příšer.

Tato hra trochu klame tělem, podle ilustrací a krabice se může zdát, že se jedná o rodinnou hru, uvnitř ale najdete komplexní hru pro náročnější hráče. Během hry získáváte body, které rozhodnou o vítězství. Nejdůležitější je sláva, kterou si vydobudete mimo Citadelu za splněné úkoly, poražené příšery a dobytí ztracených říší. Ve hře umisťujete kostky na herní plán a provádíte akce. Vylepšujete svůj klan, pořizujete pasti, lektvary, získáváte žoldáky. Správná volba kostek a načasování je podstatným krokem k úspěchu. Výsledky hodů můžete ovlivnit, a tak zvýšit své šance. Nutné je také dobře spravovat zdroje a plánovat akce.

Hra Říše příšer je bohatě vybavena herními komponenty. Obsahuje například na 80 šestistěnných kostek ve 4 barvách a šikovný plátěný pytlík, na 94 karet členů klanu, žoldáků, příšer a vybavení, desku rozvoje pro každý klan a nespočet žetonů. Stůl proto bude notně zaplněn. Kromě prvotního seznamování se ale v herním materiálu budete dobře orientovat.Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář