Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPředstavení hry

Ve znalostní hře Colourbrain odpovídáte pomocí barevných karet

Společnost Trefl připravila letos několik párty her, které prověří vaše znalosti. Jednou z nich je znalostní hra Colourbrain, která je určena pro 2–20 hráčů od 12 let. Hrajete vždy ve 2–4 hráčích nebo týmech. Herní doba se pohybuje okolo 20 minut.

Každý tým má svou sadu 11 barevných karet, kterými odpovídá na položené otázky. Vždy vyberete jednu nebo více karet, které nejlépe vystihují odpověď. Pokud odpovíte správně, získáte tolik bodů, kolik týmů odpovědělo špatně. V případě, že všichni odpověděli správně, v tomto kole neboduje nikdo a bod se přenáší do následujícího kola (maximálně se přenese jeden bod). Zvítězí tým, který jako první získá 10 bodů.

Jednou za hru může každý tým použít kartu barevné krádeže. Ta mu umožňuje ukrást týmu, který aktuálně vede, na jedno kolo čtyři barevné karty. Musíte to udělat před přečtením otázky.

Karet s otázkami je ve hře dostatek na to, abyste mohli hrát opakovaně. Výhodou hry jsou jednoduchá pravidla a možnost hrát ve velkém počtu hráčů. Otázky se orientují na všeobecné znalosti, ale nechybí ani nějaké ty záludnosti.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář