Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve hře Mercado za bohatství získáte pravou popularitu

V loňském roce Kosmos vydal novinku Rüdigera Dorna Mercado. K nám ji přinesl Piatnik v prosinci, takže si ji můžete vyzkoušet (a do 19. března o ni i soutěžit). Je to přístupná rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let. Hra je jazykově nezávislá. Zavede vás do světa obchodníků a bohatých měšťanů, kteří nakupují krásné předměty, aby si vylepšili popularitu.

V této hře má každý hráč svůj měšec plný mincí, které reprezentují barevné dřevěné disky. Svůj tah začnete tak, že z měšce vytáhnete tři mince. Ty přiřadíte k předmětům v nabídce. Pokud jste tím zaplatili požadovanou cenu, zboží získáváte a vyhodnotíte. Za získané body se posunete na stupnici na hrací desce a případně získáte nějaký bonus. Ve hře zvítězí ten, kdo je na konci hry na počítadle nejdále.

V měšci se mohou vyskytovat i falešné mince, jsou černé. Ty vám překáží, protože je nemůžete dát do oběhu. Některé efekty vám dovolí se jich zbavovat, jiné vám ale přidávají nové. Naopak bílé mince představují žolíka, kterého můžete použít namísto mince jakékoliv barvy.

Vytahování mincí z pytlíku-měšce představuje náhodný prvek. Zároveň ale vidíte, jaké mince jste již použili, takže můžete odhadnout, které vám ještě zbývají. Zároveň můžete přidávat bílé mince a zbavovat se černých, a tím ho čistit.Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář