Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve hře Tribes provedete lidstvo třemi epochami pravěku

Piatnik k nám kromě dětských her přinesl i propracovanější rodinnou strategii Tribes: Úsvit lidstva. Je to jedna z loňských novinek od Kosmosu. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let. Se svým kmenem začínáte ve starší době kamenné a postupně doputujete do doby bronzové. Přitom se ho snažíte rozmnožit a rozvinout, aby byl dostatečně silný a dokázal přečkat i nepřízně osudu.

Herní plán představuje tři stupně pokroku, kterými kmeny postupně musí projít, a čtyři ukazatele pokroku: přírůstek, průzkum, pohyb, síla. Za každý pokrok také na konci hry dostanete důležité body. Kromě toho každý hráč postupně prozkoumává krajinu, na začátku má jen tři políčka. Zdroje z obsazené krajiny pak využíváte k pokroku v jednotlivých epochách. Snažíte se proto mít dostatečnou vaši populace, bez které zdroje nezískáte.

Velkou roli ve hře hraje výběr správné akce ve správnou chvíli. Šest akčních destiček je seřazeno do řady. První si můžete zvolit zdarma, za každou další musíte zaplatit mušlí, kterou položíte na destičku přeskočené akce. Destičku vybrané akce pak umístíte na konec řady. Na výběr máte ze tří akcí: přírůstek vám zvyšuje populaci, pohyb zajišťuje její přesun po krajině, průzkum umožňuje rozšiřovat vaše území. Některé akční dlaždice vám také poskytují pokrok, bez něhož se neobejdete.

Hru zpestřují události, které přicházejí s určitým pokrokem. Některé jsou pozitivní, jiné poškodí hráče. Buď zasáhnou všechny, nebo jen někoho, někdy záleží na splnění určité podmínky. Hra končí, když se uskuteční určitý počet událostí poslední epochy (podle podle počtu hráčů).

Tribes je kvalitně zpracovaná hra s malým vlivem náhody. Ocení ji zkušenější hráči. Hra obsahuje hodně různorodého herního materiálu. Díky přehledným pravidlům se s ním rychle seznámíte.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář