Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Ve nové české hře Qubolo stavíte věže z tetrisových kostek

Qubolo je další pěkná česká hra, která letos spatřila světlo světa. Z kostek různých tvarů v ní sestavujete věže. Stavíte je ve vymezeném prostoru. Může vám to připomínat 3D tetris. Autorem hry je Olda Rejl a vyšla pod značkou Stragoo games. Dostanete ji v praktickém pytlíku, který obsahuje dřevěné kostky, hrací desky a zástěny. Herní sada je určena pro 1–2 hráče od 5 let. Určena je především dětem, ale jako rychlý filler si ji užijí i dospělí.

Hráči si vzájemně připravují kostky, takže víte jeden tah dopředu, jaký tvar budete umisťovat na svou věž. Musí přitom dodržet základní pravidla pro stavění věže, dílek nesmí nikde přesahovat vymezený prostor, ani nesmí nikde chybět. Vyhrává ten, komu se jako prvnímu podaří postavit věž s rovnou horní plochou. Pokud dojdou kostky, tak o vítězství rozhodne to, komu do dostavění chybí méně v objemu. Hráči proto musí dobře skládat věž a chytře vybírat kostky pro soupeře.

Hra má také sólovou variantu. Výběr dílků v ní zajišťuje speciální kostka. Cíl je přitom stejný. A stejně jako ve variantě pro dva hráče nezáleží na počtu postavených pater. Děti si proto mohou zahrát sami bez porovnávání s jiným hráčem. Pak je to takový 3d puzzle. Pokud byste spojili dvě sady, můžete si zahrát až ve 4 hráčích. Jen se musíte domluvit, kdo a komu dílky vybírá.

Pokud hledáte hru, která bude bavit předškoláky a školáky a zároveň je rozvíjet, tak Qubolo určitě vyzkoušejte. Je to jednoduchá ale chytrá hra, která rozvíjí prostorové vnímání, logiku, odhad druhého. Hra je dostatečně variabilní, abyste se k ním mohli vracet a hrát ji opakovaně.


Související články:

Qubolo v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář