Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Vyšel Dvůr trnů a další deluxe rozšíření Hry o trůny: karetní hry

Hra o trůny: karetní hra je živé karetní hry (LCG), která u nás vyšla v češtině na podzim 2015. Od té doby vycházejí jednotlivé cykly rozšiřujících balíčků s 60 kartami a velká deluxe rozšíření, které obohacují a rozvíjejí hru. Dnes se podíváme na velká rozšíření. Každé je věnované některé z frakcí. Obsahuje ale také nové karty pro každou z herních frakcí a rozmanité neutrální karty, které mohou být použity k rozšíření jakéhokoliv balíčku. V lednu u nás vyšlo deluxe rozšíření Dvůr trnů věnované rodu Tyrellů. Doplnilo tak trojici již vydaných rozšíření: Vlci severuLvi Casterlyovy skályStrážci na Zdi. Obsah rozšíření je vždy pevně dané.

Karetní hra Hra o trůny vznikla podle fantasy sága od G. R. R. Martina Píseň ledu a ohně, takže vás nepřekvapí, že se jedná o hru o politice, bojích, intrikách a zradách. Česky byla lokalizována druhá edice hry. Hrajete za jednotlivé rody ze Sedmi království, které soupeří o moc a slavný Železný trůn. Může si zvolit rod Starků, Targaryenů, Baratheonů, Lannisterů, Greyjoyů, Martellů či Tyrellů a bojovat o ovládnutí Železného trůnu nebo si vybrat Noční hlídku.

Každý hráč má k dispozici dobírací balíček s kartami postav, míst, doplňků a událostí, které mu poskytují sílu, a balíček plánů, který určuje dlouhodobou strategii. Ve hře zvítězí ten, kdo jako první shromáždí 15 žetonů moci. Hra je určena především pro 2 hráče. S jednou sadou si zahrajete až ve 4 hráčích formát bitva. Když použijete dvě základní sady, můžete si zahrát až v šesti hráčích.

Před hrou si každý hráč musí připravit svůj balíček. Pokud s hrou začínáte, můžete využít připravené ukázkové balíčky, které najdete v základní hře i v každém deluxe rozšíření. Více o tom, co znamená LCG, a také se základním obsahem hry a jejími charakteristikami dozvíte v článku Začínáme s LCG Hrou o trůny (1. část). Ve druhé části článku se dozvíte více o rozšířeních a jejich rotaci a o rodech, za něž můžete hrát.


Vlci severu (české vydání: květen 2016)

Vlci severu jsou prvním velkým rozšířením LCG Hry o trůny. Zaměřuje se na rod Starků a přinášejí nové, silné postavy, události, lokace, doplňky a plány. Starkové představují spravedlivý a čestný rod, který se nezajímá o intriky, tak jako jiné velké rody. Spíše otevřeně vyzývají své nepřátele na bitevních polích a neúnavně bojují za to, o čem věří, že je správné. Můžete s nimi například sestavit balíček, který se zaměřuje na zabíjení soupeřových postav pomocí Zlovlků nebo usilovat o vítězství hromaděním moci pro postavy rodu Tullyů, jako jsou Černá ryba či Catalyn Stark.

Přináší postavy jako Jon Sníh, Catalyn Stark, Arya Stark, Oša, nechybí lokace Zimohrad, Strom srdce Zimohradu, událost Drsný jako zima nebo Aryin dar.

Lvi Casterlyovy skály (české vydání: listopad 2016)

Toto druhé velké rozšíření a zaměřuje se na rod Lannisterů, kteří jsou neskutečně bohatí, ale také lačnící po moci. K dosažení svých cílů využívají utajení, vychytralé plány a prohnané triky. Je to lstivá a nepředvídatelná frakce, která se snaží soupeře rozhodit překvapivými útoky, nebo se zaobírá intrikářskou výzvou, aby zbavila soupeře karet v ruce, a tím ho omezila, aby nemohl reagovat.

Obsahuje například postavy Tyrion Lannister, Tywin Lannister, Strážci Lannisportu, lokace Měsíční hory a Pokladnice Lannisportu, události Lannister vždycky splácí své dluhy či Vychytralý plán.

Strážci na Zdi (české vydání: červen 2017)

Rozšíření Strážci na Zdi se zaměřuje na Noční hlídku. Je to třetí velké rozšíření. Muži Noční hlídky se vzdaly lén a titulů, obětují své životy službě, drží bdělou stráž na Zdi, a tak chrání Sedm království před nebezpečím, které se skrývá za ní. Je to především defenzivní frakce, využívá například stavitelů, ale umí ukázat i agresivnější tvář, když se snaží přebírat ovládání nad soupeřovými postavami.

Obsahuje například postavu Jon Sníh, Mistr Aemon, Stavitel na Zdi nebo Starý medvěd Mormont, lokace Opuštěná pevnost či Nový dar, události Nezískám slávu či Moje stráž začíná.

Dvůr trnů (české vydání: leden 2018)

Čtvrté velké rozšíření se představuje rytířské a zároveň vychytralé „Srážce Jihu“, rod Tyrellů. Díky němu můžete sestavit různorodé balíčky. Využijete v nich například útoky rytířů a jejich posilování pro výhry ve výzvách nebo pomocí mistrů můžete zpomalovat hru a manipulovat s balíčkem tak, abyste měli správnou kartu ve správný čas.

Mezi postavami najdete například Brienne z Tarthu, Mace Tyrell, Královna trnů, Sera Garlana Tyrella či Rytíře květin, je zde lokace Úžina Redwyne, Citadela, události Skryté trny a Slova jsou vítr.

Dornské písky – vydání se připravuje

Toto páté deluxe rozšíření bude zaměřené na rod Martellů. Oficiální release je 29. března 2018.


Související články:

Hra o trůny: karetní hra v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Martaa 26.3.2018 at 17:30

Nádherně zpracovaná série!

Připojte svůj komentář