Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Vzestup Red Skulla významně obohacuje karetní hru Marvel Champions

Marvel Champions je výborně fungující kooperativní hra, ve které představujete superhrdiny snažící se překazit plány různým zlosynům. Základní krabice obsahuje dost obsahu pro pohodlné hraní. Časem se ale budete poohlížet po dalším obsahu, nových hrdinech a scénářích. Pak neváhejte a sáhněte po rozšíření Vzestup Red Skulla, které v češtině také vydal Blackfire. Přináší příběh vzestupu Hydry.

Rozšíření obsahuje pět nových scénářů a dva nové hrdiny – Hawkeye a Spider-Woman. Oba hrdinové mají předpřipravené balíčky, takže s nimi můžete hned začít hrát. Důležitější ale je, že pět scénářů můžete sloučit do jednoho uceleného příběhu a zahrát si je jako kampaň. Výsledek hry vždy ovlivní průběh dalších scénářů. K dokončení kampaně musíte postupně zvítězit ve všech scénářích. Pokud nějaký scénář prohrajete, můžete ho „resetovat“ a zahrát ho znovu bez jakýchkoliv postihů.

Na zadní straně pravidel máte k dispozici i záznam kampaně (nebo si ho můžete stáhnout na stránce hry na webu FFG. Karty z rozšíření mohou obsahovat nová klíčová slova, například „Podnícení X“, které přidává hrozby na hlavní plán, „Trvalé“ nemusí opustit hru, „Proražení“ donutí odhodit karty stavu tuhý. Pětici zlosynů tvoří: Crossbones, Absorbing Man, Taskmaster, Zola, Red Skull.

Každý scénář je uveden barevným komiksem, který vás uvede do situace. Následují pokyny pro přípravu balíčků a pokynů pro kampaň. Pokud hrajete kampaň, dozvíte se i jakou odměnu dostanete, když zvítězíte. Jsou to především nové karty, které dostanete nad rámec do svého balíčku. Tyto karty jsou vytvořeny speciálně pro kampaň Vzestup Red Skulla.

V případě, že toužíte po náročnější hře a větších výzvách, můžete hrát podle pravidel pokročilé kampaně. Během hry pak můžete do svých balíčků dostat speciální karty závazků, s nimiž se budete muset vypořádat, když se dostanou do hry. Navíc váš počet zbývajících životů po skončení kampaně určí počáteční počet životů pro začátek nové kampaně.

Hrdinové Hwkeye a Spider-Women.

Hlavním aspektem nového hrdiny Hawkeye je vedení. Jeho výhodou je smrtonosná přesnost jeho luku. Má ale slabou obranu a nízký počet životů. Je proto potřeba, aby využil svého vedení a naverboval silné spojence, kteří ho budou bránit proti nepřátelským útokům.

Spider-Women má díky schopnosti Dvojitý agent apekty dva: agrese a spravedlnost. Dokáže získat cenné informace v podobě dobrané karty, ale i porazit ty nejtvrdší nepřátele. Dobré využití jejích možností bude klíčové k úspěchu.

Pokud jste si oblíbili karetní hru Marvel Champions , pak se bez rozšíření Vzestup Red Skulla neobejdete. Díky kampani se můžete těšit na jedinečné dobrodružství, které vám hra přinese.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

3 komentáře

Triska 4.11.2020 at 23:42

Zdravim, nevite nahodou, zdali BF pripravuje tez ceskou lokalizaci pro balicky jednotlivych hrdinu (Hero Packs)? Pripadne jestli se uvazuje opet o ceske verzi nasledujiciho rozsireni se Strazci galaxie? Dekuji

Redakce 5.11.2020 at 0:07

Balíčky jednotlivých hrdinů BF vydávat nebude, ale velká rozšíření by měla vycházet. Rozšíření Strážci galaxie ale oznámeno zatím nebylo.

Triska 5.11.2020 at 15:32

Dekuji moc za odpoved. Jdu tedy nakoupit veskere hero packs v EN 🙂

Připojte svůj komentář