Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Zázraky Východu jsou druhou hrou z řady Century

Piatnik u nás právě vydal rodinnou hru Century: Zázraky Východu. Je určena pro 2–4 hráče od 8 let a jedná se druhou hru z plánované série tří her. První vyšla loni pod názvem Cesta koření. I v nové hře budete obchodovat s kořením. Vydáte se se svou lodí na exotické ostrovy, abyste získali a dovezli to nejlepší koření. Zvítězí ten nejúspěšnější obchodník. Do 17. července se můžete zapojit do soutěže o tuto hru.

Tentokrát se hraje na variabilním herním plánu, který je složen šestibokých destiček, vytváří mapu ostrovů s obchodními místy a přístavy. Pro každou partii vytvoříte novou mapu, která může mít i různý tvar. Přidává to hře na variabilitě. Po plánu se budete pohybovat svou lodí, zakládat obchodní stanice, abyste mohli obchodovat. Ve hře jsou čtyři druhy koření: nejběžnější je zázvor, následuje chilli, pak čaj a nejdražší je hřebíček. Prostřednictvím obchodních stanic můžete koření směňovat v daném poměru. A v přístavech za ně získáváte destičky s vítěznými body.

Obchodní stanice máte zpočátku umístěny na své hráčské desce. Jejich stavbou odkrýváte body, které na konci hry přičtete k vítězným bodům. Stavba obchodních stanic vám poskytne ještě jednu výhodu, bonusové kartičky s dalšími vítěznými body, rozšířením kapacity nákladového prostoru, zvýhodněním při pohybu či získávání koření. Obdržíte je, když umístíte poslední stanici ve sloupečku.

Zázraky Východu mají jednoduchá pravidla, která jsou popsána na jednom listu. Herně je to středně obtížná rodinná hra, která vyžaduje plánovaní potřebných kroků a hledání optimálního řešení. Hra není konfliktní, hráči si neškodí, ale je dobré ostatní sledovat. Celkově je hra připravena kvalitně. Obsahuje mističky na koření, které má podobu dřevěných kostiček. Destičky mapy jsou z tvrdého kartonu. A na stole hra vypadá velmi pěkně a příjemně se hraje.

Díky přístupným pravidlům si tuto hru zahrajete v rodinném kruhu i s příležitostnými hráči, nemusí jí ale pohrdnout ani náročnější hráči.

Pokud máte k dispozici obě hry z řady Century, můžete je zkombinovat. Na samostatném listu najdete pravidla varianty hry, která má název Z poště na moře. Ze hry Cesta koření budete potřebovat karty s kupci. Za karty zde platíte kořením.

Century v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář