Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Znalostní hra iKNOW vyšla v nové edici Hit List

Jednou z letních novinek od  Albi je i nová znalostní hra iKNOW: Hit List. Respektive se jedná o novou verzi vydařeného konceptu iKnow. Určena je pro 2–6 hráčů od 12 let. Kvízové hry jsou u nás velmi populární. Pokud si tento typ hry rádi zahrajete, pak Hit List vyzkoušejte. Hra obsahuje na 564 otázek, které vám vydrží dlouho a otestujete si znalosti z řadu oblastí. Výhodou této hry je, že jsou všichni neustále zapojeni, protože si mohou sázet na znalosti ostatních hráčů.

Pravidla hry jsou jednoduchá, takže si dobře zahrajete i s příležitostnými hráči. Vysvětlíte je během minuty. V každém kole hádá jeden hráč. Ostatní odhadují, kolik položek ze seznamu dokáže hádající hráč vyjmenovat. Použijí k tomu sázkové karty. Hádající hráč má na odpovědi jen omezený čas, který určují přesýpací hodiny. Otočí se po přečtení otázky. Po uplynutí se času se udělují body. Hádající hráč obdrží 0–3 body, podle počtu správných položek, ostatní hráči získají bod, pokud použili správnou sázkovou kartu. Hra končí, když některý hráč obejde svou bodovací figurkou celý herní plán.

Otázky v této hře jsou opravdu rozmanité. Například máte vyjmenovat známé české modelky, známé světové věznice, filmy s Jamesem Bondem, největší ptáky, státy, kde se nachází poušť Sahara, apod.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář