Hrajeme.cz

Bang!

Originální název:
Bang!
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
4 až 7
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11389 Kategorie: , , Štítek:

Popis

Hráči berou na sebe různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

832 komentářů: “Bang!”

  1. Je pravdou, že tato hra má velmi zajímavý a originální herní systém. Je pravdou, že tato hra má spoustu přívrženců, kteří na ni nedají dopustit. Za mě má však palec dolů a to z následujících důvodů. Abyste si slušně zahráli a mohli blafovat, potřebujete 6-7 hráčů. Ve čtyřech je hra o ničem a ani v 5 to není úplně ono. Potřebujete, aby hráči byli vyrovnaní. Například, stačí, aby jeden hráč byl lehce nechápavý, nebo měl vypito, nebo třeba neměl stejné taktické myšlení jako ostatní, a pokazí vám to celou hru. Velká většina her probíhá tak, že jednoho až dva hráče zabijí hned na začátku, a pokud nehrajete s rozšířením, tak zbytek hry sedí a nudí se. Ostatní hry probíhají tak, že se hráči dohadují, proč ten střelil na toho, když mají spolupracovat atd. Takže abych to shrnul, tato hra má smysl, pokud si k ní koupíte i rozšíření na oživování mrtvol a pokud máte dobrou partu nadšenců do her.

  2. Nechápu ten povyk kolem. Pro mne zklamání. Hrála jsem ji několikrát, ale nebaví mě… Neujíždím na westernovém prostředí a vlastně je ta hra pro mě i trochu nepřehledná – co se popisů na kartách týče. Mnohem uživatelsky příjemnější mi přijde Samurajský meč, který vlastním a tak nějak ty karty lépe „chápu“ i bez luštění textu a jak to vlastně je myšlené. Možná je to proto, že ji doma nemám a nemohla jsem si ji pořádně nastudovat. Možná proto, že ten samurajský svět je pro mne přehlednější a logičtější… Co mě naopak baví, je Kostkový Bang – coby krátká a svižná hra s dětmi na výlety.

  3. Bang je veliká klasika, která už je dnes nejspíše trochu přežitá. Občas si ji zahrajeme (ale s rozšířeními). Nelíbí se nám eliminace hráčů, pokud se hraje v hodně lidech, tak ten kdo první umře velmi dlouho čeká na další partii. Navíc je složité ji hrát s novými hráči, když neví co a jak. Kdysi oblíbená, dnes spíše šuplíkovka.

  4. Přeci jen už jsem trochu pokročilejší deskovkář a Bang! už jsem dlouho nevytáhl. Za mě už dosti překonaná hra, i když je pravda, že jsem se ji svého času také nahrál vskutku dost. Z toho důvodu už na ni asi nemám příliš chuť. Navíc je mi nesympatické, že hráč může vypadnout ze hry ještě před tím, než vůbec přijde na řadu, to je přesný protiklad toho, co by měla desková hra nabízet.

  5. Spalující žár slunce. Kolty proklatě nízko. Přeplněné salóny, kde se ve velkém pije ohnivá voda. Drsní pistolníci, kteří nenechají ani jedno dívčí srdce klidné. Respekt vzbuzující šerif. To je divoký západ, když idylickou iluzi ve vteřině zničí ohlušující BANG!
    Bang! je karetní western hra, kterou si užijete nejvíc ve větším počtu lidí. Nejdříve si vyberete svého pistolníka a pak se náhodně vylosují role – šerif, pomocník šerifa, bandita a odpadlík. Každá role má jiný cíl hry. Šerif se snaží postřílet bandity, ti se naopak snaží zastřelit šerifa, no a odpadlík se pro změnu snaží zastřelit všechny. Pravidla jsou jednoduchá a zábavy je spousta. Hlavně když šerif nechtěně zastřelí svého pomocníka, nebo bandita zastřelí svého kumpána.
    Takže nabít zbraně a BANG! BANG!

  6. Bang je karetní hra která se lépe hraje ve více lidech. Buď si dáte plnokrevnou přestřelku ve velké počtu hráčů nebo jen takový malý duel. Se základní hrou si nějakou dobu vystačíte ale pak vás hra přinutí koupit si nějaké to rozšíření. Když už tak rozhodně Město Duchů. Hru naučíte za pár chvil a pochopí ji opravdu každý. mám s tím zkušenost i šestileté dítě se to naučilo za chvíli. Hru bych doporučil opravdu všem. Hru mám už několik let a stále mě neomrzela takže není co vytknout.

  7. Kulky létají, sálon otevírá, pivo teče proudem a bandité již spřádají své plány…

    Hra je z prostředí divoké západu kde se ujmete jednoho s pistolníků a jedné z tajných rolí v místním městečku. Bandité střílí po šerifovi a ten je rád pokaždé, když jednoho z nich předá hrobníkovi. Jen místní odpadlík čeká tiše v koutě a hraje kam se mu to hodí. Pomocí karet se snažíte udržovat svoje životy v co největším počtu a naopak soupeřovi úplně vymazat.

    BANG! je svižná karetní hra, která se dá hrát snad v každém kolektivu a neomrzí. Intriky, zvraty, odhalení, emoce. Tím vším hra oplývá. Naopak s čím nesmíte počítat je strategie a občas i dlouhý život. Občas se prostě stane, že aniž byste vyložili jedinou kartu, už jdete z kola ven a čekáte dalších 20 minut. To je prostě ono. Nemilosrdný divoký západ a úskočné město plné těch nejhorších živlů.

  8. Jedna z mých prvních her. Udělala na mě velký dojem, ale postupem času během asi 4 her mě hrozně omrzela a začala nudit. Spousta lidí neví jak to má hrát a pak to ničí hru. Vypadávání hráčů je hrozné. Koukat na ostatní 30 minut než se dostřílejí fakt není zábava. Když vám nepřijdu karty tak neuděláte nic. Hrát už hru nepotřebuji. Grafika dost hrozná.

  9. Hru hodnotím naplno a mám proto více důvodů. Super je, že hru může hrát vysoký počet hráčů a přitom neztrácí svižnost. Není nijak složitá na vysvětlení a navíc má, alespoň pro mě chytlavý nádech divokého západu a vracím se s ní zpět do mladých let 🙂
    Hru hrajeme většinou jen ve třech s ženou a desetiletou dcerkou a tím ztrácí glanc v tom, že víme kdo je kdo, ale neleníme a každou chvíli lámeme do hry nové příznivce.

  10. Bang! Notoricky známá hra. U nás patří mezi nejhranější věci. Než se ugriluje maso, zvládneme několik her. Nejčastěji hrajeme ve čtyřech hráčích, ale už jsme hráli i v deseti. Tahle hra je mazec. Člověk pořád vymýšlí nové strategie, než se k němu dostane kolo, často už je vše jinak, nebo je mrtvý. Super prvek hratelnosti je, že kromě šerifa jsou všichni skrytí, tudíž nikdo neví, kdo je ten druhý a co má za úkol. Až podle stylu hraní hráči pomalu poznávají, jaké mají ostatní úkoly. Je to rychlá a velice zábavná hra. I nehráče chytne a zabaví. Pravidla jsou jednoduchá, obrázky na kartách názorné a pochopitelné. Super hra.

  11. Bang! je jedna z mála her, která, dokáže pohltit tolik lidí naráz.Bang se převalilo jako vlna, v jednu dobu se u našeho herního stolu nehrálo snad nic jiného ale teď abych ostatní přemlouval ke hraní. Na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou mě to nechává v natěšenosti na další partie. Na hře samotné se mi líbí hlavně skryté role, hezky ze začátku naťukávat ostatní hráče a poté likvidovat svůj cíl/e. Hru jsme si nejlépe užívali v pěti ale i více hráčů zanmená zaručenou zábavu, v méně hráčích byl Bang! vcelku rychle odehraný a to mi příjde vcelku škoda.Každopádně pro Bang! jasné čtyři hvězdy.

  12. Tato herní klasika, kterou jsme jistě všichni hráli na letních táborech, nebo jen s přáteli pod stanem.
    A pokud ne, tak určitě doporučuji pro všechny co mají rádi období Divokého západu (Westernu).
    jde hrát minimálně ve 4 hráčích a maximálně ve 7. Ale když se domluvíte se spoluhráči, tak jde hrát i ve 3 ,nebo i ve 2 hráčích. K této hře jsou dostupné i rozšíření, které spestří váš herní zážitek.
    Vřele doporučuji

  13. Výborná hra jak pro rodinu, tak pro partu přátel třeba do hospody nebo ke grilování. Spousta akce a soubojů a super je takové to, jak šerif vůbec neví, kdo je kdo a odpráskne si vlastního pomocníka:) Touhle hrou se dá zabít spousta času a platí i přímá úměra – čím více alkoholu, tím větší zábava.

  14. Poprvé jsem se s touto hrou potkal na sportovním soustředění a od té doby mne nepřestala zajímat. Tehdy jsme to hráli snad v 10 až 15 lidech. 😀
    Princip hry jako karetní hry je dobrá volba, protože se nemusí toho před hrou moc připravovat a během chvíle je možno začít hrát.
    Výtvarné zpracování je podle mne velmi dobré a použití známých jmen pro postavy je super. Navíc každá postava má jiné speciální vlastnosti a tak upravují hráčovu taktiku, se kterou vstupuje do hry. Občas je však k tomu mít i potřebné štěstí na karty, ale to už k tomu patří.
    Musím říct, že čím víc „dobrých“ hráčů, tím je hra zábavnější a lepší. Mě osobně trochu limituje minimální počet hráčů – 4 -, ale to mi nezabrání dát hře 5*, protože co si pamatuji, tak každá hra byla zábava a měla svoje kouzlo. 🙂

  15. Naprostá klasika 😀 😀 super hra 🙂 podle mě ideální počet lidí je 5 může být i víc, ale začátečníci by se mohli ztrácet a zběsile střílet do všech kolem 😀 😀 potřebuje to trošku pozornosti a domýšlivosti proč kdo co zahrál 🙂 takže skvělá hra, když se sejde několik lidí a hrají 😀 Jen počítat s tím že lidi musí udržet pozornost aby to nepřestalo dávat smysl, takže jestli se to bere na nějakou oslavu. Hrál bych ji na začátku a až se lidi společensky unaví přešel bych na něco lehce jednodušího.

  16. Velmi dobrá hra, hodně interaktivní mezi hráči. Ale je fakt, že moc nechápu to blafování, proč šerif neví, kdo je jeho pomocník a může ho sám zastřelit. Také není dobré při více hráčích, jak člověk musí strašně dlouho čekat, než na něj dojde řada, protože ostatní hráči mají při svých tazích tolik možností k přemejšlení, že jim to zkrátka dlouho trvá a člověka ta hra pak po chvíli přestane bavit. Vrchol všeho je to, když čekám, než odehraje svůj tah 5 hráčů přede mnou a než se na mě vůbec dostane tah, tak mě někdo zabije… Při menším počtu hráčů je ta hra ale dobrá a vždy se v kolektivu ujme.

  17. K BANG!u jsem se dostala skrze svého přítele a zpočátku jsem v něm celkem tápala. Přece jen měli všechna rozšíření a vyznat se v té spoustě různých karet mi dalo na chvilku zabrat. Ale když jsem se do toho konečně dostala, byla jsem nadšená!
    U hry byla vždy velká legrace, zvláště proto, že díky blafování nikdo nevěděl, kdo je kdo, stále se spekulovalo a „střílelo“ se naslepo. Snahy o jakoukoli strategii eliminoval šílený kolektiv, ale v rozumné společnosti půjde určitě nějaká vymyslet 🙂
    Díky svižnému tempu, spoustě postav, za které šlo hrát a lehkým pravidlům (když jsem se do hry pořádně dostala) jsem se u hry nikdy nenudila a pokaždé, když jedeme na výlet nebo dovolenou bereme BANG! s sebou. I kdyby nebyl čas, tak co kdyby náhodou. Hra je navíc skladná, takže se vleze snadno do každého batohu.
    Osobně mám nejradši hru v pěti lidech, přijde mi nejvíce vyvážená, ale i zde platí, čím víc, tím lépe, minimálně co se zábavy týče.

  18. Bang!- Kdysi jsem hrál s několika rozšířeními v plném počtu, přičemž to ze sedmi uměli jen tři a já to nebyl. Proto hra byla zdlouhavá a nudná a tudíž jsem ji zavrhl. Když se kamarádi scházeli na Bang!, raději jsem vynechával. Teď jsem hru dostal k vánocům a Bang! nosím a hraju, kde se jen dá. Jsem rád, že jsem mu dal druhou šanci. Když nepočítám tu mou první špatnou zkušenost, tak jsme hráli maximálně v pěti, většinou však ve čtyřech. Když je do hry zapojen i VICE, je to větší legrace. Dá se víc blafovat a docílit toho aby šerif zabil právě svého zástupce. Nevýhody hry: 1) Může se stát, že umřete ze začátku (většinou, proto že si na Vás někdo zasedne) a zbytek hry se jen díváte, což už taková zábava není. 2) Pokud nemáte početnou rodinu, jen tak doma si to nezahrajete, protože minimální počet hráčů je 4.

  19. Bang! je jednou ze srdcových záležitostí a přes několik nevýhod (špatně se hraje při 4 a méně hráčích, vyřazený hráč může poměrně dlouho čekat na další zapojení do hry – cože je trochu redukováno rozšířeními) i to, že své hraje do jisté míry náhoda, je to po dlouhá léta jedna z mých nejoblíbenějších her, na kterou nedám dopustit.
    Nejlépe se hraje s lidmi, kteří jsou pro ni podobně zapálení jako vy. (někdy totiž může dělat problémy, pokud se někdo místo své role rozhodne řešit mimoherní sympatie či antipatie 🙂
    Krásně se pak dá kombinovat s jednotlivými rozšířeními.
    Můžu směle doporučit všem, které deskovky baví a kteří mají dostatečně velkou skupinu na hraní 🙂

  20. BANG! Úhyb. Puška na bizony. Vedle. Tak alespoň indiáni! Já jsem Apache Kid. Sakra!
    Pokud rádi jezdíte po výletech nebo na tábory, nudíte se o přestávkách ve škole či si chcete zpříjemnit posezení u piva s přáteli, tohle je přesně jedna z těch her, která dokáže vyplnit volnou chvíli. Skladná (pakliže nemáte všechny rozšíření :-D), rychle nachystaná, nenáročná na pochopení. Za pár minut je vše vysvětleno, nachystáno a už se střílí hlava nehlava. Jednoduchý herní systém, kladné, záporné i polozáporné role, poměrně velké množství herních postav, trocha té náhody (sem tam spíše štěstí, sem tam blafování) a máte tady hru, která vás bude bavit i po stodvacátémosmém hraní. Díky velkému množství rozšíření na trhu máte tu možnost si hru ještě více ozvláštnit.
    Ne každého tato hra baví, ale koho chytí, toho nepustí. Je vhodná i pro děti, takže je ideální i na zpestření rodinného večera.

    + Skladná, nenáročná, rychlá
    + Vhodná pro mladší hráče
    + Velká variabilita postav a různé role zaručují zábavu i po mnoha opakováních
    + Možnost různých rozšíření hry (relativně levně)

    – Občas rozhoduje prvek náhody, což ne každému může vyhovovat
    (-) Záleží na kolektivu (Po mnoha stech partičkách vím, že kolektiv udělá u této hry hodně. Když vás ve hře sedmi hráčů prozíravě zabijí hned v prvním kole, můžete jít rovnou vařit ostatním čaj, budete mít totiž poměrně dost času.)

  21. Kdysi bych tuto hru doporučil začínajícím hráčům… ale myslím si, že je v podstatě překonaná a ve srovnání s jinými karetními hrami vychází naprázdno. Ve hře pracuje náhoda a co považuji z dnešního hlediska jako jasné minus je, že můžete být vyřazeni a třeba 30 minut čekat na další hru, zatímco sledujete ostatní, jak tahají karty a snaží se vše ukončit.

  22. Výborná hra pro celou rodinu i na party. My ji hrajeme s dětmi už od 4 let, v pohodě to pochopili a jsou NAPROSTO nadšení, chodí k nám i sousedovic děti, protože samozřejmě ve více lidech je hra zajímavější. Dokoupili jsme i dvě rozšíření Zlatou horečku a V pravé poledne. Kdybychom mohli dát víc hvězdiček, dáme je. Máme hru moooc rádi.

  23. Kdo by nechtěl stát se hrdinou divokého západu. Karetní hra Bang to jednoznačně nabízí. Kombinace velmi jednoduchých pravidel a silné interakce mezi hráči je vskutku zábavná. Hraje zde sice trochu roli náhoda a když Vám nejdou karty nebo si na Vás ostatní zasednout, tak se umírá velmi rychle. To se, ale už mezi bandity a odpadlíky stává. Výhodou jsou opravdu jednoduché herní postupy, které pochopí i druhák, vcelku krátká hrací doba a i poměrně značná rozmanitost jednotlivých her. Pokud se tedy nestane, že například šerifa si tahá pořáda jedna a ta samá osoba. 🙂 Příjemná hra do party.

  24. Tahle hra je v naší zemi tak populární, až mi z toho jde hlava kolem. Hrála jsem jí několikrát a toto absolutní nadšení nesdílím. Není to špatná hra, ale opravdu žádný zázrak. Hodně záleží na spoluhráčích jakou vytvoří atmosféru, což nemusí vždy dopadnout úplně dobře. Pokud se sejde dobrá parta, poskytne Vám tato hra slušnou kratochvíly. Princip hledání dobrých a špatných rolích není špatný, ale pro men osobně je asi hra až příliš jednoduchá. Grafická stránka hry také není zázrak.
    Určitě je však vhodná pro odrostlé děti na tábory.

  25. Hra která si v prvé řadě zakládá na parádní atmosféře divokého západu. Ta je na parádní úrovni, stejně tak jako základní herní princip tajných rolí. Blafování tak hraje ve hře významnou roli a navíc nabízí i rozdílnou hratelnost v každé z partií. Co se týče samotné hratelnosti, tak zde to už trochu skřípe. A to hlavně díky přítomnosti eliminace. Ta může zapříčinit, že ze hry budete vyřazeni v první minutě a poté se budete jen dívat jak se ostatní baví dalších 40 minut. Kromě tohoto neduhu je zde také vysoká nevyáženost, která vede k tomu, že vítězství je většinou otázkou štěstí. Na druhou stranu, to prohlubuje dobrou atmosféru hry a činí ji napínavější a zábavnější. Díky tajným rolím ve hře a specifickému tématu, hodně záleží na spoluhráčích jak hru pojmou. Právě díky nim bývá často hra až nečekaně zábavná a to i díky velkým nevýhodám. Roźšíření však kupovat nedoporučuji, balíček karet je pak zbytečně veliký. Co se týče počtu hráčů, 5 – 6 je ideální.

  26. Co napsat ke hře Bang!, aby se člověk neopakoval? Všechno důležité už tu bylo řečeno 🙂
    Kdo by neměl rád kovbojky? My, co jsme vyrostli na Mayovkách, každého Vinettoua s radostí proseděli
    u telky, své děti jako první učili, jak dělá indián a základní povinnou výbavou každého bunkru či tábora byl indiánský totem, my prostě hru Bang! musíme mít doma! Souhlasím, že nejlíp se hraje v počtu 5 a více, a také souhlasím, že bez rozšíření Města duchů je zážitek poloviční. Hra má spád, každá postava má své speciální vlastnosti a je jich fakt hodně, takže je velká pravděpodobnost, že budete každou hru hrát za jinou postavu, samozřejmě si užijete i role šerifa, pomocníka, odpadlíka nebo bandity, za každou má hra své kouzlo… Pravidla jsou lehce vysvětlitelná, srandy kopec a na cestování stejně jednoduché jako kanasta. 100% doporučení, Bang! + Město duchů by měly být jeden ze základních kamenů výbavy každého správného deskovkáře 🙂

  27. Bang! Kdo ho nehrál, jako by nebyl. Geniální, ale přitom jednoduchý koncept, který už je v dnešní době trochu za zenitem, ale ve své době působil na mnoha místech jako zjevení. Hráli jsme ho ve škole, na chatě, s dětmi v Pionýru, v hospodě, v posilovně a kdo ví, kde ještě. Čím tolik zaujal? Dle mého názoru byl klíčovým aspektem počet hráčů. Her, které zabavily sedm hráčů (s rozšířením i více) stále není mnoho. Dále je to interakce mezi hráči, kteří se musejí vraždit, okrádat či posílat do vězení(zde hrozilo přenesení reálných konfliktů bez ohledu na role), a to, přiznejme si to upřímně, těší všechny. V neposlední řadě jde o moment napětí, který spočívá ve skrytých rolích. To umožnilo mimo jiné i blafování, přemlouvání, podlézání a další oblíbené legrácky. A určitě by se toho našlo víc.
    Bang! mělo bezesporu i spoustu much, které jsme z nedostatku alternativ přehlíželi. Namátkou třeba to, že se člověk třeba ani nemusel dostat na řadu a pak po náhodném zabití čekal půl hodiny než ostatní laskavě dohrajou. Tento nešvar částečně odbouralo rozšíření prav poledne, které umožnilo mrtvým opětovný vstup na scénu a zároveň urychlovalo závěrečnou fázi hry. Dalším byla ona neoddělitelnost hry od skutečnosti či soupeření v minulých hrách. Ne se všemi hráči teda hra měla ideální průběh.
    Nicméně o kvalitách hry svědčí i recyklace mechanismu v dalších hrách (Samurajský meč od stejného autora). Dnes už se na stůl tak často nedostane, přesto je to hra, která stála u mnoha hráčů na počátku kariéry, a to proto, že je vhodná i pro nehráče. V porovnání s jinými hrami by možná zasloužila jen hvězdičky tři, ale za zásluhy přidávám čtvrtou.

  28. Hru máme doma a hrajeme ji s těmi, co dům dal. Někdy jsou to zkušenější protihráči, jindy se objevují různé skryté antipatie a hra tím postrádá trochu smysl. Nicméně se jedná o celkem dobře propracovanou zábavnou karetní hru, kdy prvek náhody hraje často ne zrovna malou roli. Pokud ale zvolíte dobrou strategii, dá se vyhrát i proti smůle. Samostatná základní hra je dobrá na naučení, ale čím více odehraných her absolvujete, tím více prostě potřebujete rozšíření, z nichž některá jsou vážně dokonalá. Zprvu celkem jednoznačně vyvíjející se hra se může obrátit o 180 stupňů za pomoci karet jako Duch, či pravé poledne z High Noonu..
    Pokud se sejde čtyři a více lidí, měli by si zahrát Bang!

  29. Tato hra v podstate roztocila muj kolotoc v oblibenosti deskovych her. Pamatuji si, jak jsme ji pri jedne oslave narozenin hrali a byl jsem primo nadseny. Hra nema prilis slozita pravidla, ale na vysvetlovani je lepsi si jednu hru zahrat jako otevrenou hru a hraci ji lehce pochopi. Tato hra je velmi znama a oblibena jako tema divokeho zapadu. Existuje par rozsireni, ktere zmeni malinko herni system a prida do hry neco noveho. Pokazde, kdyz jedeme na nejakou chatu, oslavu, tak tuto hru berou sebou. Jedna je velmi mala a muze ji hrat az 7 lidi. nevyhoda je, ze minimum jsou 4. Nicmene my mame jiny problem – spis nas to chce hrat vice 🙂


  30. Jedná se skvělou karetní hru, u které si budete skutečně připadat jako někde na Divokém Západě. Hra je skvěle promyšlená, autor snad musel na Divokém Západě opravdu žít. Ale nebojte se, i když se ve hře střílí, rozhodně Bang není nijak morbidní a nemá negativní dopad na psychiku ani smýšlení hráčů ;). Provedení karet je velice kvalitní a pokud je vyloženě neroztrhnete vejpůl (byli byste blázni, kdybyste to dělali :), tak vám něco takového, jako že se osahají a budou nečitelné, rozhodně nehrozí. Pravidla Bangu nejsou složitá, ale je jich poměrně hodně, protože každá karta je jiná. Každý hráč ale může dostat přehledovou kartičku, která vše výrazně ujednodušší a na smysl složitějších karet prostě sem tam nahlédnete do pravidel, kde je vše dobře vysvětlené. Hru je nejlepší hrát v co nejvíce hráčích (min. 5 a více). Zaprvé je tak více srandy, ale zadruhé (a to je hlavní) se teprve v tomto počtu dají pořádně ocenit funkce některých karet. Určitě ke hře doporučuji koupit rozšíření Město duchů. Bez něj jako by hra byla poloviční. A vzhledem k ceně základní hry i ceně rozšíření, myslím, že není problém zakoupit oboje najednou.


  31. Nějakou dobu (tři týdny) jsem trávil čas se svými kamarády na chatě a jelikož jsme tam neměli PC, kamarád doporučil koupit Bang! Z počátku jsme byli všichni skeptičtí, ale vzhledem k nízké ceně hra nabízí hodně muziky.
    Pravidla jsou opravdu jednoduchá a vysvětlení srozumitelná, takže není problém s okamžitým hraním. Akčním hraním – a to doslova. I přesto, že je Bang! založen na náhodě, o výsledku rozhodující samozřejmě hráči, kteří s kartami v ruce musí zvolit správnou taktiku.

    + pěkné zpracování
    + dobrá cena
    + zabaví na dlouhou dobu
    + možnost dokoupení rozšíření

    Hned další den po zakoupení základní „“sady““ jsme zakoupili i rozšíření, které dalo hře další rozměr a přidalo na zábavnosti. Celkově nás Bang! zabavil mnoho večerů.


  32. Jedinečná, naprosto originální karetní hra, která si zaslouží velkou pochvalu. Autor Emiliano Sciarra se nechal inspirovat westernem, kovbojkami a Divokým západem.
    Hlavní postavou je zde Šerif, na jehož bedrech leží úkol chránit a bránit město a odhalit všechny bandity. Aby na to nebyl sám, má zde svoje Pomocníky, kteří za něho položí i život, protože Bandité mají jediný cíl. A ještě je tady Odpadlík – ten musí šikovně manévrovat, přebíhat ze strany na stranu a pomáhat oběma stranám tak, aby nejdříve vyřadil všechny Pomocníky a Bandity a nakonec se postavil Šerifovi tváří v tvář při finálním duelu.
    Hra má poměrně složitá pravidla, protože zde hrají roli vzdálenosti mezi hráči, dostřel, speciální postavy a modré karty.

    Jak vysvětlit vzdálenosti a dostřely? Dejme tomu, že právě hraje pět lidí. Jakýkoli hráč beze zbraně dostřelí na vzdálenost 1, tedy na první hráče po své pravé a levé ruce. Jakmile má zbraň Schoefield, Remington, Revolver Carabine nebo Winchesterovku, tak se dostřelí na hráče vzdálené až o pět míst. Vzdálenost, na jakou dostřelíte, se nazývá dostřelová vzdálenost. A co když si hráč vedle vás (vzdálenost 1) vyloží Mustanga? Je to, jako kdyby existovali dva imaginární hráči po jeho pravé a levé ruce. Takže pokud nemáte zbraň, nedostřelíte na něho. Mustang platí jen pro jeho osobu, tedy ho vidíte na vzdálenost 2, a hráče vedle něj zase na vzdálenost 2, a toho dalšího na vzdálenost 3.
    Obecná vzdálenost při jejímž používání nelze využít zbraň. Při použítí karty Panika, která vám dovoluje vzít si od hráče, který je na vzdálenost 1, kartu ze stolu nebo z ruky nelze přičítat hodnotu zbraně. A jak tedy dosáhnout na hráče se vzdáleností 1, když má Mustanga? Musíte získat Silvera, kterým dorovnáte vaši vzdálenost.

    Jaký je tedy rozdíl mezi vzdáleností a dostřelem? K dostřelu si můžete přičítat zbraně a koně (Mustanga a Silvera), kdeřte k vzdálenosti pouze koně.

    Každý hráč si na začátku hry vylosuje dvě z 16 karet, která mají na druhé straně pět nábojů. Z nich si jednu vybere a druhou použije jako počitadlo životů. Karta, kterou jsi vybral, je jeho speciální postava oplývající zvláštní schopností, kterou ji nemůže žádný jiný hráč zrušit.

    VÁŠ TAH
    Každý váš tah se skládá ze tří fází:
    1)Vezmete si dvě karty z lízacího balíčku. To je myslím, jasné. Vezmete si dvě karty z balíčku uprostřed stolu a dáte si je do ruky.
    2)Zahrajte libovolný počet karet. Můžete vyložit libovolný počet modrých karet (pozor, nemůžete mít vyloženy dvě stejné modré karty!) a zahrát libovolný počet hnědých, normálních karet.
    3)Odhoďte přebytečné karty. Na konci tahu nemůžete mít v ruce více karet, než máte právě životů. Takže přebytečné karty zahrajte nebo odhoďte. Tímto váš tah končí.

    Design hry je velmi originální a přesně vykresluje prostředí Divokého západu. Grafika se Alexovi Pierangelinimu opravdu povedla.

    Verdikt
    Dávám pět hvězdiček z pěti, protože tohle je skvělá hra. Dalším plusem je, že pokud se vám hra zalíbí, tak si k ní můžete koupit ještě dvě rozšíření Město duchů a Fistful. Navíc je hra v pěkné krabičce, takže se dá snadno přenášet. Celkový obsah je 110 karet. Věřím, že když si ji koupíte, určitě nebudete litovat!


  33. Výborná hra pro větší počet lidí. Ale taky s vyskou mírou náhody 🙁

    Průšvih nastane, když je náhoda krutá a někomu vysloveně nepřeje – je vyřazen během prvních kol a naopak přeje posledním dvoum, kteří pak válčí desítky minut.

    Ale i tak ji rozhodně doporučuji si ji vzít na dovolenou, je to fajn odpočinek a odreagování 🙂

    Rozšíření vřele doporučuji, povedlo se 🙂


  34. Bang! je hra, kterou už znám a hraju několik let a ještě stále mě neomrzela. O jejích kvalitách svědčí mimo jiné i to, že je rozšířena prakticky po celém světě. Na internetu jsem potkal hráče ať už z různých evropských zemí, tak třeba z Číny a z Taiwanu.
    Zhruba před dvěma rokama mě napadlo, že by bylo skvělé zahrát si tuto hru online na počítači. Sice hraní přes internet nemůže nahradit onu atmosféru, kdy se lidí domluví a sejdou na partičku Bangu, ale na druhou stranu si tak člověk může zahrát kdykoli má chuť s lidmi z celého světa.
    Krátce nato jsem se pustil do vývoje takového programu a nedávno jsem se dopracoval k použitelné verzi. Můj projekt se jmenuje KBang a je open-source. V současné době je možné hrát pouze základní Bang! bez rozšíření, což se snad v budoucnu změní.
    KBang najdete zde: https://code.google.com/p/kbang/


  35. budu se drzet osnovy pro recenze:

    1) myslenka hry: pomerne originalni, karetni RPG z prostredi divokeho zapadu. Tato hra je zalozena na komunikaci a presvedcovani, ze opravdu jste vice a nechcete zabit serifa a ve skutecnosti jen cekate, az nektery z vasich partaku banditu bude dost silny na to,abyste serifa spolecnymi silami obrali o vsechny zivoty.

    2) pravidla: no rozhodne nikterak jednoducha. Kazdy tah ma nekolik fazi a nektere schopnosti vyzaduji vyklad pravidel. Nicmene s pomoci webovyych stranek zamerenych na tuto hru lze vsechny sporne momenty vyresit. Po nekolika hrach prejdou pravidla do krve.

    3) design: velmi pekny, vcelku naivisticky, ale skvele se hodici k takove hre.

    4) vlastni pripominky: tato hra je vyborna, poskytuje mnoho moznosti k vytvareni vlastnich pravidel a modifikaci (o 2 z nich jsem psal v diskusi).

    Jedina opravdu velika chyba je OBROVSKA nevyvazenost charakteru. Je nebetycny rozdil mezi tim, hrat billa noface a brat dve karty a mit 3 zivoty a zadnou dalsi schopnost a byt napriklad Ellena fuente a mit 3 zivoty, brat 2 karty ale mit svoji schopnost! Nebo napriklad charakter, ktery ma jako schopnost modifikaci vzdalenosti a 3 zivoty. To je vysmech. Oproti tomu takovy slab the killer je naprosto imbalanced.. O pixiem petovi a tom chlapikovi co za kazdou discardlou modrou kartu dostane 2 karty ani nemluvim… Ale jinak 5 bodu.


  36. Máme s kamarády herní klub, chodíme hrávat celkem pravidelně a pomalu rozšiřujeme i počet her. Začalo to právě BANG!em, postupně se přidalo Portorico, Citadela, Královské rošády, Poštovní kurýr, Sankt Petersburg, Transamerica a momentálně zkoušíme Caylus. A musím říct, že ze všech těch her hraju BANG! nejméně rád. Za největší mínus považuji vysoký podíl náhody, když člověku nepřijdou karty, je ve druhém kole mrtvý, aniž by měl možnost cokoli ovlivnit. Stačí sedět šerifovi někde po pravé ruce, tím pádem hrajete mezi posledními, a než přijdete na řadu, soupeři vypálí indiány, kulomety, někdo vám sebere kartu, a najednou jste v situaci, ze které se už těžko vyhrabete. Ve druhém kole vás pak někdo dorazí, a další hodinu jen sedíte a pozorujete ostatní, což na náladě taky nepřidá. A Město duchů je jen slabou útěchou. Kladně hodnotím jen design a originalitu hry, to ale k dobrému pocitu ze hry nestačí.
    Na závěr bych dodal, že můj pocit někteří mí kamarádi nesdílí, a tak musím jeden Bang! přetrpět téměř na každé naší seanci, než se vrhneme na něco rozumnějšího ;o)


  37. Říká vám něco: „“My nehodláme řešit tvý problémy. My mluvíme pistolí.““ A co takové: „“Chybí nám jeden kůň.““ „“Ne, máte dva navíc.““? Pokud vaše dobrodružné srdce u podobných hlášek zaplesá, možná jste ti praví na hru Bang! – a pokud ne, tak možná taky :o). Tato karetní hra z prostředí divokého západu se totiž líbí snad všem.

    Hledáte-li dobrou párty hru, u které je sranda a když k tomu vypijete pár piv, určitě si užijete. Cena je navíc skutečně lidová a hra za těch asi 250 korun skutečně stojí.

    Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: https://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/bang.aspx .


  38. Výborná hra, když hrajete se zkušenými a vtipnými hráči, tak má hra spád a je u ní legrace. Bohužel vysvětlování je poněkud složité a první 2 hry s nováčky jsou nudné, ve hře se moc taktizovat nedá, ale pouze o náhodě také není. Když vám nejde karta neuděláte nic a hra tudíž pro vás končí.


  39. Tato hra mne ze zacatku velmi chytla. Byla svizna a tak jsem se pravidla naucil behem nekolika kol, coz jiste patri k jejim velkym plusum. Horsi je to vsak tehdy, mate-li vysvetlovat pravidla novackum, kterych je vetsina, v takovem pripade si zahrajete prvni poradnou hru nejdrive po dvou hodinach trpeliveho osvetlovani. Tot k zacatkum!
    Co se tyce hratelnosti, je solidni, po 8 hodinach v kuse se vzdycky nasel nekdo, kdo si rad zahraje dalsi hru. Jedine, co muze trochu kazit pocit z hrani je, kdyz ve 3 hrach po sobe neprezijete prvni kolo, a pak cekat pul hodiny, nez se dohraje. Resenim je rady nastavba High Noon, hodne urychli hlavne zdlouhave konce.
    Vyhodou a zaroven nevyhodou je pocet hracu, kteri ji mohou hrat… je jich az 8, coz je obrovsky pocet, a vsichni si solidne zahraji, pokud uz maji nejake zkusenosti, aby se hralo svizne. Problemem muze by to, ze ne vzdy sezenete potrebne 4 hrace, coz je hratelne minimum a (rekneme si to uprimne) trochu nudne, kdy hned v peti a vice hracich se zvysuje zabavnost exponencialne.
    Takze shrnuti… neni nad to si pribalit male karticky do batohu, kdyz se vydavate na turu se spoustou pratel, vecery budou hodne zabavne, zvlaste po nejakem mensim dopingu nekolika vin a vy budete moci uvolnit vsechny sve city na komunikaci se hraci, o cemz tato hra ostatne je. Ani do hospudky bych si nevzal jinou (snad krome Citadely), nemusite se trapit nejakym velkym hernim planem.
    Po secteni plusu a minusu mi stale vychazi krasnych 4, coz je solidni nadprumer, jářku 🙂


  40. Musím podpořit hráčku LADY a souhlasit, že hra v pěti je ideálním, nikdo nepřebývá, nikdo nechybí. Hra má spád a lze si i zablafovat, což ve čtyřech jaksi není možné (chybí pomocník šerifa, tudíž se odpadlík za něj nemůže vydávat). Jsem BANGem naprosto nadšen, tahle hra opravdu nemá chybu. Pravidla a taktika se dá vychytat během pár kol a pak už jen stačí ukázat, kdo je tady šéf 🙂


  41. Dnes již klasická hospodská karetní hra z prostředí divokého západu vhodná jak pro začátečníky tak i zkušenější hráče.
    Hráčům jsou na začátku hry náhodně přiděleny role (při maximu hráčů) – šerif (1x), zástupce šerifa (2x), bandita (3x) a odpadlík (1x), tyto role určují, co bude cílem daného hráče, například bandité mají zabít šerifa. Dále si každý hráč vylosuje charakter – postavu z divokého západu – kde každý z nich má nějakou zvláštní schopnost ovlivňující průběh hry. Poté už každý dostane několik karet do začátku a hra může začít. Samotná hra probíhá po směru hodinových ručiček, každý hráč si lízne na začátku svého kola 2 karty a vynese libovolný počet karet z ruky. Jednotlivé karty symbolizují například výstřel, nájezd indiánů, přestřelku (duel), apod. Většina karet má za úkol poškodit nebo ubrat život hráči, na kterého byla zahrána. Ten může účinek karty vyrušit některými svými kartami. Vše probíhá tak dlouho, než je splněn cíl hry některé role.
    Průběh jedné hry bangu má v zásadě dvě části – v první části nikdo neví, kdo hraje jakou roli, jediný odkrytý hráč je šerif. Během několika kol už je ovšem podle chování hráčů jasné, kdo je kdo a začíná nefalšovaná přestřelka. Přijdou si tak na své taktici i akčnější typy.

    Počet hráčů: Hra je určena pro 4 – 7 hráčů. Čím méně hráčů hraje, tím více je hra akčnější. Při 4 hráčích je prakticky hned jasné kdo proti komu stojí. Dle mého názoru je nejlepší hrát v minimálně 5 hráčích, aby byli ve hře zastoupeny všechny 4 role.

    Vysvětlení pravidel nováčkům: Max. 10 minut. Základní princip hry není těžký a nováček většinou hned pochopí, co má dělat. Horší už je to s významem jednotlivých karet – do teď jsem nepochopil, proč není význam uveden přímo na kartách – i když vše nováčkovi vysvětlíte, bude mu trvat pár her, než mu význam karet vejde do krve.
    Doba hry: Hodně záleží na strategii hráčů. Pokud se banditi prozradí hned v prvním kole, může se sehrát jedna partie do několika minut. Při taktizování to může být desítky minut. Samotnou kapitolou je bohužel někdy „závěrečná přestřelka“ mezi posledními dvěma či třemi hráči, která může trvat pekelně dlouho a ostatní jen smutně přihlížejí.

    Podíl náhody: Náhoda hraje v Bangu poměrně velkou roli, zkrátka vám musí přijít karta, přesto se dá dobrým hraním hodně změnit.

    Hratelnost: Bang je prostě ideální hra do hospůdky k pivu. Není potřeba u ní nijak extra přemýšlet, dá se hrát v dost lidech a ještě jsem neviděl nikoho, koho by omrzela po první partii.

    Design: Na karetní hře není moc co zkazit, obrázky na kartách jsou hezké a příjemně dokreslují atmosféru hry.

    Plusy a minusy
    + dostupnost a cena v ČR
    + vhodné pro nováčky i zkušené hráče
    + oddychovka
    – některé partie mohou být šíleně zdlouhavé

    Verdikt:
    Pokud chcete nenáročnou a zábavnou hru do hospůdky k pivu, rozhodně šáhněte po Bangu. Dávám 90%


  42. Nedá mi to a musím reagovat na poslední příspěvek k této hře. Nesouhlasím s názorem, že nejlepší je hrát hru v 7 lidech. Mi hrajeme BANG vždy když je příležitost. Už to snámi hraje i několik sousedů :-), ale musim říct, že hra je nejlepší v 5 lidech. 4 jsou málo a 6 už zase moc. 5 je akorát. Hraje-li víc než 5 hráčů, tak hra ztrácí spád a hráči kteří už vypadli jsou hodně dlouho mimo hru. Souhlasím s tím, že rozšíření vnese do hry nový rozměr. BANG je určitě hra pro nadšence. Pro lidi, kteří jí chtějí hrát dravě a nebrání se případným diskuzím. Mě BANG naprosto nadchl. Všem ho jedině doporučuji 🙂


  43. Myslím si že Bang! je povedená hra,zvlášť když ji hrajete s více rozšířeními. Já Bang! někdy hraju s kamarády ve škole,kteří jsou na Bangu úplně závislí. Nechápu,že je baví hrát tak často…
    Zde je pár nápadů jak si upravit pravidla:
    1. měnění-každý hráč si v tahu 2 může vyměnit 1 libovolnou kartu ze stolu či ruky za jinou z vrchu balíčku.
    2. nrozdávání postav – na začátku hry rozdejte všem o pár postav víc – není větší zábava být chuck wengam než rose doolan?


  44. Bang! je zábavná karetní hra, ale před zakoupením jsem si myslel, že bude ještě lepší…jak jsem četl ty různé recenze. Jsem vášnivý hráč společenských, sběratelských her. Grafika hry je ze začátku stupidní, ale časem se stává zábavnou a ponoří vás do své atmosféry. Hra má působit lehce humorně…povedlo se. Cena je tak akorát 280Kč až 320Kč. Nesouhlasím s názory, že je to boží hra a vrážejí hodnocení *****. Po týdnech hraní vám Bang! příjde příliš jednoduchá (vše se začne opakovat…známé karty) a koupíte si rozšíření ke hře, které hru velice obohatí. Každopádně ti co dávají pět hvěz Bangu neznají karetní hry jako jsou Magic: The Gathering, tam se dá mluvit o naprosté genialitě. Bang! hrajte v co největším počtu lidí(7)!


  45. Musím přiznat, že mě Bang uchvátil hned během první hry. Hra zaručně zabaví skupinu lidí. Pamatuji se, jak jsme chtěli tuto hru hrát pořád dokola, někdy to bylo až do zblbnutí. Rozšíření do hry přináší spoustu skvělých nápadů a možností. Nutno podotknout,že výběr postavy ovlivní hru. Ten kdo si vybere „“tříživoťáka““, si moc nezahraje. Největší slast je hrát za Jozefa Delcada.


  46. O hre BANG! som čo to čital a zdalo sa mi to celkom zaujimavé. Preto som to riskol, kupil som si ju a k nej hned aj MĚSTO DUCHŮ. No, oplatilo sa. Je to úplná namotávačka, pravidla sú primitívne lahké, po dvoch odohraných hrách sa vám dostane BANG! do krvy ako uplná samozrejmosť, doniesol som hru do školy a není prestavky kedy by sme nerozpútali jednu partičku. Je jasné, že čím viac hráčov, tým lepšie. Jediné, co hre vytýkám, je malá rôznorodost kariet v lízacom balíku, co ale môže z velkej časti napraviť práve vylepšenie MĚSTO DUCHŮ.


  47. Nachází se zde mnoho nadšených recenzí. Ta následující bude kritická. S Bangem i s jeho dvojím rozšířením Dodge City a High Noon mám dost zkušeností. Bang jsem hrál už mnohokrát, z počátku nadšeně, nyní, pokud mohu hrát něco jiného, Bang rád oželím. Co mi na Bangu vadí:
    1. Hráč se může nedožít druhého kola a pak čeká půl hodiny i déle, než si znovu zahraje. V porovnání s jinou karetní hrou – Citadelou v tomto kriteriu Bang prohrává. Radši budu hrát hry, kde mám jistotu, že všichni hráči ji prožijí pospolu od začátku až do konce. Sice mrtvé hráče Město duchů vrací do hry – ale vytažení této karty se nemusí ani dožít.
    2. Velké množství nevyrovnaně silných postav jsme se rozhodli vyřešit tím, že si každý hráč vytáhne místo jedné karty postavy 2 karty a jednu z nich si vybere (tu „“lepší““).
    3. Vysvětlení pravidel Bangu je opravdu velice složité a může zabrat i desítky minut. Každá hra se nejlépe pochopí při hře – to platí i pro Bang. Ale první hry s nováčky vypadají spíše tak, že zkušený hráč hraje za sebe a vysvětluje hru nováčkovi, za kterého rovněž hraje. Nováček pak nemusí mít tak dobrý pocit z první hry. Když se však hráči rozhodnou hrát další hru, pak je jistá pravděpodobnost, že se nováček už bude trošičku chytat.
    4. Pokud si koupíte Bang a nemáte kolem sebe nikoho, kdo by Vám jej vysvětlil, pak několik prvních her budete hrát podle různých pravidel a vždy po hře si znovu radši projděte pravidla, abyste se opět přesvědčili, že nějaké pravidlo jste špatně pochopili, nějakou vlastnost nějaké postavy jste špatně využívaly apod. Výklad pravidel mi připomínal právničinu – pravidla potřebují prostě „“lidskou““ interpretaci.
    5. Poslední výtka se týká Dodge City – karet se zeleným okrajem. Málokdy jsme se odhodlali hrát s těmito kartami. Představují další desetiminutovku vysvětlování pravidel. Při hře samotné vytvážejí velký rozdíl mezi hráčem, který měl štěstí a táhl si zelené karty a díky nim se obrnil a hráčem, který hraje jen z ruky. Rozšíření High noon jsou oproti Dodge City (karty se zeleným okrajem) opravdu zajímavé a hezky ovlivňují hru. Navíc jejich vysvětlení stejně jako aplikace není nijak složitá.

    Bang je určitě zajímavá hra, ale radši ji budu hrát ve 3 nebo ve 4 než ve více hráčích. Čekání mrtvol na zmrtvýchvstání nebo na konec hry opravdu narušuje hezký prožitek ze společně stráveného večera při hře a víně.


  48. Kdo váháte a nevíte pro co (jakou hru) se rozhodnout, určitě sáhněte po BANG!u.. Tato hra vás určitě pobaví. Jen tak Vás bavit nepřestane. A kdyby náhodou, doporučuji zakoupit rozšíření k této hře – Město duchů. To vnese do hry velmi dobré možnosti, postavy a jejich schopnosti. Navíc se hráč, který již přestal hrát, nemusí dále zabývat srovnáváním odhazovacího balíčku „“žijícím““ hráčům.


  49. 4,5 som dala preto, lebo je to výborná hra pri, ktorej sa zabaví celá naša rodina. Bang sme dostali spolu s bratom na vianoce 2005, ale už predtým sme ju poznali od kamaráta a velmi sa nam zapáčila, tak sme boli velmi radi, keď sme ho našli pod stromčekom. Skvelé je aj rozšírenie Město duchů hru to skvelo oživilo. Už sa nevieme dočkat kedy bude preložené dalšie rozšírenie Bang – A fistful of Cards.Jedinú výtku mám k obalom kariet, ktoré su z príliš mäkkého materiálu a lahko sa zničia.

  50. Bang je zabavna hra pro 4 až 7 hráču. Na začatku hry se rozdaji role a pak postavi.
    Su tu 4 role:
    Sherif (šerif), Vice (pomocnik), Fuorilegge (bandita), Rinnegato (odpadlik)
    Jde tu o to aby Sherif odstrelil bandity a odpadlika, banditi zas šerifa, pomocnik nahrava šerifovi a odpadlik čeka na konečný duel zo Sherifom.

    Sú tu aj postavy. Každý hráč diky postave získa nejakou vlastnost a určitý počet životú. Jedine šerif má o jeden život více než jeho náhodne vybraná postava.

    Teras neco ku hre:
    Hráči sedí do kruhu a tak sa medzi nimy vytvorili vzdálenosti. Na začátku má každý hráč imanigárny colt, který dostrelí na vzdálenost 1. Počas hry si hráči berou karty s uprostred stolu. Sú tam karty so hnedým a modrým okrajem. Modré karty väčšinou upravují vzdálenosti (zbrane a kone). Hnedé karty su vystreli, uhyby, karty co doplnují životy …..atď. Tuto hru odporučuji všem hračum, které baví hry na bandity a šerifi.


  51. Bang hrajeme stále, ačkoliv máme velké množství i jiných her. Neobehrál se za dva roky a stovky partií. Je levný, vejde se do kapsy, pochopí ho i malé děti (i když tam hra tak profesionála neuspokojí) a je velmi komunikativní a zábavná. Nevýhoda je, že pokud někdo zemře na začátku, může se docela načekat, než-li si zase zahraje. Dá se hrát téměř všude. A bez rozšíření má spád. U nás patří mezi nejlepší hry, opravdu doporučuji.


  52. Bang!!!!! Je to prekvapivo veľmi dobre premyslená hra, ktorú si na svojich začiatkov obľúbi každý. Pravidlá pozná každý, ale keď spoznáte Osadníkov z Katanu, radšej vyberete túto druhú hru. Nehovorím, že táto hra je zlá, ale pdľa mňa každý upredňosňuje radšej STOLNÉ HRY ako hry kartové, dávam hodnotenie iba 3, lebo každý, kto spozná ďalšie hry, tak opustí Bang.


  53. Výborná hra, jejíš plný potenciál poznáte až při sedmi, osmi hráčích. Dá se v ní výborně bluffovat, taktizovat, ovšem abyste si hru opravdu vychutnali, musíte k sobě najít ty správné lidi, kteří hru nezdržují zbytečně dlouhým přemýšlením a naopak využívají alespoň trochu rozum a nestřílí od pasu kam se zamane, jako střeštěnej kovboj.
    Jakmile si osvojite svou taktiku, hra se stává velice chytlavou a težko se od ní odtrhnete. Jediné mínus vidím v celku vysokém podílu náhody. Když máte smůlu, tak si prostě nezahrajete. A pak čekáte dlouhé minuty než ostatní dohrají…
    Hra se dá hrát i v méně lidech, ale pak už je mnohem jednodušší odhadnout role postav a hra ztrácí sve kouzlo v bluffovaní a na řadu po chvíli přichází hlavně štěstí na kartičky.


  54. Tuto hru mohu jen doporučit. Souhlasím tu snad se všemi pozitivními ohlasy. S těmi, kteří tvrdí, že se vůbec nejedná o strategicky zajímavou hru souhlasit prostě nemohu. Hrát se dá s jakýmikoliv kartami, jde jen o to, aby si ostatní mysleli, že střílet do vás by prostě neměli. Ty strategicko taktické schopnosti uplatníte nejen moudrým plánovaním, co, kdy a na koho zahrát, co odhodit, co „“sušit““ atd. ale hlavně je to hra o diplomacii a bluffování. Vyhrát se dá s jakýmkoli pistolníkem s jakýmikoli kartami, záleží jen na Vašich vyjednávačských schopnostech. Hrajete-li dobře, vaše příští oběť Vás má za spojence i těsně před tím, než mu pošlete poslední kulku… A jste-li desperado se šerifem v konečném duelu, určitě jste si ho tam nepustili za barelem, na koni s plným počtem životů a hafem zelených karet, že ne?


  55. Bang mám asi čtvrt roku a opravdu tuhle hru zbožňují moji kamarádi i já (museli si zvyknout na mé rozčilování a metání karet:))) ) Brzo po její koupi mě přilákalo rozšíření, které je taky bezva. Při téhle hře se nebudete nudit (pokud nejste mrtví), ale pak přichází možnost to vašemu vrahovi oplatit jako duch. Schrnuto – pokud si chcete pořídit karetní hru, tak jedině tuhle!


  56. hru BANG! můžete hrát, jak dlouho chcete. hrajete kolo, dvě, tři, vždycky si dáte další – a můžete hrát i např. 5 hodin v kuse. Ukrývání Banditů a Renegátů, blafování, postavy a stálé zapojení hráče do hry dělají z hry jednu z nejakčnějších karetních her vůbec a ačkoliv dávám 5*, mám několik výtek.

    Hlavně a především – hra se musí hrát minimálně ve 4 lidech, ale ještě to není ono – 5 až 7 (s Městem Duchů až 8) je optimum. Podle speciálních pravidel sice lze hrát i ve dvou i ve třech, ale to podstatně mění herní systém a hra se stává podivnou, takže pokud jezdíte často na jakékoliv akce, berte BANG! všemi deseti.

    Druhá výtka se týká nutnosti rozšíření „“Město duchů““. Musím říct, že bez něj nemá hra ten správný šmrnc – lidé umřou a pak už nic, kart je poměrně málo typů. Ale s kombinací s rozšířením se ze hry stává teprve ta pravá jízda – prostě se nedá sesednout. Takže když už kupujete BANG!, kupte i Město duchů. Viz zde.


  57. Pokusím se hru stručně zhodnotit jenom z hlediska počtu hráčů. Hrajeme to ve čtyrech nebo v pěti. Zkoušeli jsme to hrát i v šesti. Podle mě je hra nejlepší v pěti, když je hráčů míň, blbě se blufuje, když víc, potom se hrozně dlouho čeká na vlastní tah. A navíc mě moc nebavilo zemřít hned za začátku a pak čekat než ostatní dohrajou…

    V pěti je hra vyvážená a zábavná, a je to něco jako brambůrky nebo tyčinky – prostě se od toho nedá odejít.. Teda vlastně dá – vždycky nás z hospody vyhodí při zavíračce, hajzlové :).

    Koupil jsem Město duchů, hra získala na rozmanitosti, ale zároveň ztratila na přehlednosti a navíc člověk potřebuje větší stůl :). Ale řekl bych, že až v tom najdeme systém, tak to s rozšířením bude lepší a navíc to bude zábavné už ve čtyrech…


  58. Opravdu NO COMMENT! Takovouto hru už sem si fakt hodně dlouho nezahrál! Ty blafy a speciální schopnosti, říkám fakt síla! A ta detailní propracovanost! Ještě bych chtěl sehnat MĚSTO DUCHŮ, prej je to fakt super!
    Kdyby mohlo byt hodnoceni deset, fakt bych tu desitku (with*) dal! Miluju BANG! a navždy zůstanu vášnivým fandou.
    Skvěle propracované jsou i karty: Barel a Vedle! (Únik náhodně a přímo), BANG! a Kulomet (Výstřel na určenou osobu a na všechny), Pivo a Salón (Přidání života sobě a všem) nebo Panika! a Cat balou (Odebrání karty z ruky a Odebrání karty z ruky a odhození do balíčku). Fascinovali mě i karty postav: Kalamity Jane může používat Bang! místo Vedle! a naopak, Jesse Jones si první líznutou kartu může vzít z ruky některého hráče a třeba Willy the Kid může v jednom tahu hrát více kart Bang!
    Modré karty se vykládají před sebe, a znázorňují většinou zbraně, které umožňují, aby hráč měl větší dostřel.
    Takže: BANGu ZDAR!


  59. Tuhle hru jsem poprvé hrála na Silvestra 2004 a skvěle jsme se u toho pobavili. Hráli jsme ji pořád dokolečka a nemohli jsme přestat ani cestou domů, takže jsme hráli i po cestě vlakem dokud jsme nevystoupili. Vřele doporučuju pro skupiny 4 a více osob, čím víc lidí tím větší je sranda a tím je hra zajímavější.


  60. Hru Bang jsem si poprvé zahrál na jarní akci, na kterou jsem byly pozváni. Od té doby ji hraji pořád a to nejen doma. Tuto hru jsem hrál i s dětmi na táboře a ty Bang přijaly a chtěly ji hrát v každou volnou chvili.
    Zkrátka, když to chápou i 8 leté děti, hra se jim líbí a vracejí se k ní, tak je to prostě Supr.


  61. Tato karetní hra mě úplně pohltila, hru dělá skvělou blafování, nečekané zvraty a rány pod pás.
    Dobré je, že veliký podíl má náhoda, proto může hrát začátečník i s (mistrem):) .
    Velice hezké je výtvarné ztvárnění postav, obrázků na kartách a názvy postav jsou povědomé př. Calamity Janet.
    Naopak se mi nelíbí, když je nikdo zabit, že si musí počkat, než se rozdá nová hra a to nikdy trvá až 45 min. Na tuto hru se musí sejít dobrá parta, jinak hra nemá cenu !!!!! HRU DOPORUČUJU


  62. O hře bang jsem se dozvěděla až od svého bratrance. Sama už jsem měla doma hru Carcassonne a Citadelu, ale bang se mi líbyl nejvíc. jediné co mi vadí je, že když hrajete s přáteli někdo vypadne a potom nemá co dělat. Ostatní se mi velice líbí. docela se jsem se udivila, že karetní postavy znám a to se mi líbí. Zkrátka je to skvělá hra a určitě se vám bude líbit.


  63. Bang je hra, kterou můžete vzít do společnosti. Je zábavná, vcelku rychlá a není tak složitá (i když karet je tam dost). I když nezasvěcence množství karet vyděsí. Stejně tak jako i u ostatních her, ale u Bangu to platí beze zbytku, záleží na lidech, se kterými hrajete. Může to být výborná zábava, nebo také hra může být nekonečná a říkáte si, ať už to skončí. Ale většinou platí první varianta, a pak je to pěkná herní řež. Trochu mi vadí nevyváženost dle počtu hráčů. Hraje-li 5 hráčů, banditi mají jen minimální šanci. Vypadne-li někdo hned na začátku, musí čekat velmi dlouho na to, až hra skončí a kromě rozšíření z Města duchů (vrací se na jedno kolo), nezasahuje do hry. Klady však převažují a Bang si vždycky rádi zahrajeme.


  64. Velmi zábavná hra, ktorá je hlavne o hráčoch a o blufování. Pravidla sú jednoduché a rýchlo prejdu do krvi. Pre úspešné hranie je často „“social skill““ dôležitejší než to, ako chodia karty. Bang je podla mňa ideálna oddychová hra, poslúží dobre aj ako výplň času popri hraní iných (napr. zložitejších, „“serióznejších““) hier.

    Na hre mi vyložene vadí iba jedna vec – aj hra 7 hráčov sice trvá krátko, odhadom asi 30 minút, ktoré pri hre navyše velmi rýchlo utečú – ale ak niekto umrie pomerne rýchlo, musí čakat až do konca hry (na dalšiu rundu) a pre takéhoto hráča môže ostavajúcí čas hry utekat ovela pomalšie, keďže už nemá na hru žiaden vplyv.


  65. karetní hra, která dokáže nadchnout hráče jakéhokoli věku, děti již od 8 až 9 let jsou schopny hře kompletně porozumnět. Hra má velikou výhodu ve své variabilitě a neopakovatelnosti, prvé 2 až 3 hry jsou poznávací teprve později hra výrazně nabývá na zajímavosti a dramatičnosti, optimální počet hráčů 5+, hře nemohu nic vytknout, naopak v mnoha aspektech (grafická úprava, spád hry, blafování) převyšuje většinu kompletněji vybavených stolních her (mám na mysli rozpracované herní plány). Snad jedině u dynamitu bych upravil pravidlo tak, aby mohl být položen ke kterémukoli protihráči, protože dle pravidel je to pro toho, kdo dynamit zapálí, příliš veliké riziko a dynamit se příliš nevyužívá. Ideální hra pro pobavení nebo odreagování ( časová náročnost od 15 minut po 1 hodinu).


  66. Tuto hru jsem si koupil na základě komentářů a recenze tady na Hrajeme.cz (mimochodem skvělé stránky, 5 z 5!!). První hra dvě, kdy jsme se seznamovali s pravidly, byly ještě rozpačité ale pak už to člověka chytne a nepustí. Hra je velice zábavná, uplatňuje se při ní Einsteinovo pravidlo o časové kompresi – připadá vám že hrajete sotva chvilku a už jsou dvě hodiny pryč, výjimkou není že prostřílíte celý večer ani nevíte jak.

    Hra má dobrý spád, opravdu se vyplatí hrát ji v co nejvíce lidech, 7 ideální, ale i v 5 se hraje docela obstojně. 4 je málo, nedoporučuju, pouze v nouzi. Ikdyž třeba zemřete v přestřelce jako první, hra je tak chytlavá, že je velká zábava potom byť i jen sledovat další vývoj situace. Je fajn mít na Bang! dobré lidi, spíše známé. Do rodiny to moc není, ochudíte se o peprné hlášky a jiné zajímavé situace. Ideální je když je zastoupeno i ženské pohlaví.

    Na závěr dva hinty: pro atmosféru hry je dobré oslovovat se navzájem jen jmény charakterů, za které hráči právě hrají, tzn. ne Michale, Petře, Katko ale Butchi, Gringo nebo Janet. A druhá rada, pro fajnšmekry:o) kdykoli někdo dostane zásah, nestačí, že si sníží lifebar o jednu dolů, ale musí sebou předtím trhnout a zařvat, jako kdyby opravdu dostal kulku. Zkuste a uvidíte!!!

    Neoficální turnajová pravidla počítání bodů přeložena z italského serveru:
    1. Vyhraje li šerif, získává bod a s ním i všichni pomocníci, byť už byli třeba v boji předtím zabiti (protože určitě pomohli svou účastí šerifovi ke konečnému
    vítězství)
    2. Je-li zabit šerif, bod získávají všichni banditi, žijící i už mrtví.
    3. Zůstane-li odpadlík poslední ve hře a vyhraje ji, získává 2 body.
    4. Každý hráč získá 1 bod za každé 3 pistolníky, které zprovodí ze světa (bez ohledu na počet her: např.v první hře zabije jednoho a v druhé dva pistolníky, získá 1 bod), ovšem pokud se nejedná o tzv. friendly fire, zabití postavy bojující na vlastní straně.

  67. Pokud máte rádi karetní hry, ale některé vás už nudí nebo nebaví, doporučuji si koupit a zahrát si hru Bang!

    Můžete se vžít do jedné z těchto postav: odpadlík, šerif, bandita nebo pomocník šerifa. Každý má jiný úkol:
    – šerif: Zabít všechny bandity a odpadlíka
    – odpadlík: Zabít všechny postavy a zůstat jako poslední ve hře
    – banditové: Zabít šerifa
    – pomocník šerifa: Ochraňovat šerifa a pomáhat mu odstranit jeho nepřátele.

    Hráči si také vybírají, za jakou známou či neznámou postavu chtějí hrát. Každá má své výhody a nevýhody. Potom dostanou životy.

    A průběh hry? Je poměrně vtipný. Hráči po sobě střílí, uhýbají kulkám, chodí do hospody pro pivo, čímž se vyléčí. Nebo můžou zajít do hokynářství, což si může hráč vybrat, jakou kartu chce. Vítězem je nakonec ten, kdo splní svůj úkol ( viz výše. )

    Tuto hru bych chtěl doporučit všem, kteří se chtějí pobavit a zároveň si zahrát.


  68. Po několika odehraných partiích této karetní hry musím říci, že jí nemohu přijít na chuť. Výklad pravidel nováčkům zabere poměrně dost času (v našem případě to bylo dobrých 20 minut) a i tak se musela pravidla neustále dovysvětlovat v průběhu hry. Trošku za to určitě mohly karty v cizím jazyce.
    Zapomeňte na své schopnosti, protože zde hraje velkou roli náhoda, a tak se klidně může stát, že sebezkušenější hráč vypadne hned v prvním kole. Jedinou schopností, kterou v této hře můžete uplatnit, je blafování. Ale i to vám k vítězství asi moc nepomůže.
    Karty jsou velmi pěkně namalované a cena se mi zdá rozumná.
    Hru mohu doporučit pouze jako zábavnou oddechovku a myslím si, že náročnějšího hráče jen těžko uspokojí.
    Raději se podívám na dobrý western v televizi, než abych hrál BANG.

  69. Bang je hra, kterou můžete hrát kdekoli: ve škole, v hospodě, na louce; s kýmkoli: přátelé, rodiče, neznámí lidé; a celou hru schováte kamkoli: do tašky, do kapsy, do ledvinky.

    Po celou dobu, pokud žijete, jste zapojeni do hry. I když nejste na tahu, ostatní mohou po vás střílet, posílat Indiány, zvát do Salónu či do Hokynářství. Při hře máte postavu o kterou se staráte: léčíte ji, sháníte zbraně či koně a zajišťujete dostatek nábojů. Cíl vaší hry je ukryt u ostaních hráčů, tudíž se jim musíte věnovat (nejlépe olovem) a ne si hrabat pod sebe a čekat, že na konci hry vyhrajete. V této hře jsou spojenectví, úskoky a všemožné škodění ostatním hráčům podstatou hry.

    Jediná nevýhoda je pokud zemřete a musíte čekat. Na druhou stranu je velmi napínavé pozorovat hutnou přestřelku, kdy doufáte, že váš téměř mrtvý šerif toho odporného banditu zabije a vy můžete mít radost, že jste mu jako pomocník byli k ruce. Navíc, pokud si seženete rozšíření High Noon, můžete se jako duch vrátit do města a pomstít se. Tím i vyřazení hráči mají, byť krátkou, možnost comebacku. Navíc, vám toto rozšíření odstraní nekonečně dlouhé partie a můžete se zakrátko s chutí pustit do další hry. Druhé rozšíření Dodge City pak hru prohlubuje, redukuje náhodu a tím vám poskytne více místa k taktizování.

    Sporná místa v pravidlech by měla být objasněna v návodu. Naštěstí na oficiálních stránkách výrobce naleznete alespoň v angličtině potřebné odpovědi(FAQ).

    Jedna dobrá rada na závěr: Na začátku hry při rozdávání postav, nerozdávejte jednu postavu, ke které salší kartu budete mít jako ukazatel životů. Místo toho rozdejte rovnou dvě a nechte hráče si vybrat se kterou chce hrát a která bude sloužit jako ukazatel životů. Tím zmenšíte náhodu a přidáte trochu rozmýšlení.


  70. Ke hře Bang! jsem se od Shadowrunu, AD&D, MTG, a MMORPG, sice dostal jako slepý k houslím, nicméně jsem byl hrou docela nadšen, mám rád hry, kde se dá nepřátelům pořádně „“zavařit““ a škodit jiným ve svůj prospěch či vnášet trochu chaosu a zmatku do uvažování ostatních a potom strhnout hru na svou stranu a proměnit ve vítězstvi.

    Ale po týdenním hraní Bangu už si nejsem tak jistý a nadšený a hra má některé mouchy a slabiny. Rozhodně doporučuji větší počet hráčů (5 minimum) nejlépe 7. Hráči si musí uvědomit, že celá hra je maximálně stavěná na nevědomosti druhých, a pokud je mezi hráči ten, který příliš přesvědčivě již od začátku hraje svou roli, a záhy v návaznosti jsou role ostatních vydedukovány, hra se strhává v řež, ve které není moc času na extra taktiku a hodně je dílem náhody (karty jdou ve většině případů za kolo 2, navíc moc variabilních karet není). Hra má hlavně slabinu v tom, že po 10 hodinách průměrného hrani vám začne vadit, že ve hře není obsažena ta a ta karta, různorodost karet není příliš velká a tak se tato hra stává v rukou zkušených stává nudnou a nekombinační.

    Rozhodně doporučuji zainvestovat do rozšířujícího card-packu HIGH NOON, hra aspon dostane trochu štávu, sice podíl náhody se ještě zvýší, ale např se mohou do hry alespoň zapojit na jedno kolo hráči dříve vypadlí !!!!!!

    Celkově je to docela dobrá hra do hospody….


  71. Na Festivalu Fantazie v Chotěboři se mi do ruky dostaly karty z této hry. Naprosto mně uchvátila myšlenka této hry. Kombinace zlých, hodných a černobíláka je perfektní a umožňuje maximální strategické možnosti, blufování a samozřejmá je „“sranda““ při hraní. Moc jsem se pobavil. Díky za ni. Hra umožňuje bavit protihráče uhýbnými manévry. Černobílá postava má za úkol chránit šerifa a nakonec ho skolit ve svůj prospěch, geniální. Pomocník šerifa „“Vice““ má za úkol chránit šerifa za každou cenu, ale stalo se, že se nechtěl prozradit a sám na šerifa zaútočil a narevanš. Nebo šerif neznaje úlohy svých spoluhráčů balancuje na špičce jehly, koho má sejmout a koho ne „“co když je to Vice““. Černí mají svoji úlohu jasnější, ale zase na začátku taky nevědí, kdo je bílý a kdo černý….
    Zkuste si to zahrát. Já děkuji skupince ALBI, která působila na FF a umožnila nám si tuto hru zahrát. Ještě jednou díky.
    Pavel


  72. Jen bych dodal k předchozm recenzím, že hra je sice dobrá, svižná a zábavná ve velkém počtu lidí, ale jde v ní hlavně o náhodu. Jakmile je alespoň přibližně jasné, kdo je kdo, hráč může být skvělý taktik, ale nebude mu to moc platné, neboť je limitován tím, co dostal. Množství jak strategických, tak taktických možností je žalostně malé, takže zkušenější hráči si spíše Bang zahrají jako přestávku mezi hrami, které dokáží zaměstnat mozek více. Každopádně uznávám, že jako hra do společnosti, či pro příležitostné setkání přátel je Bang ideální i právě z toho důvodu, že nezkušený hráč může dosáhnout relativně slušných výsledků.


  73. Ťažko napísať niečo iné, než čo je v titulku. Pravidlá sú jasné a jednoduché, hoci na začiatok sa môže zdať, že tých kartičiek je tam príliš mnoho. Ale… túto hru som vysvetlil svojim známym po niekoľkých pohároch vína krátko po polnoci, a hrali sme bez problémov. A hrali sme VEĽMI dlho.

    Pravidlá popisovať nebudem, v recenziách už sú predstavené. Hra je rýchla, takže aj hráč, ktorý vypadne ako prvý, sa o pár minút vráti späť do novej hry. Nie je o taktizovaní a strategickom premýšľaní, je to skôr o blafovaní, a keď sú role jasné, tak aj o šťastí. Ale tak je to dobre, lebo hra je pohodová, a môže vyhrať ktokoľvek. A aj v situácií, ktorá niekedy vyzerá beznádejne, sa môže hra prekvapivo zvrtnúť.

    Špeciálne kartičky pridávajú hre zvláštnu atmosféru – hráči zatajujú dych, keď majú pred sebou dynamit, škodoradostne sa šklebia, keď vytiahnu indiánov alebo väzenie.

    Na stránkach BoardGameGeek sa dajú nájsť aj turnajové pravidlá resp. počítanie. Tie spočívajú v tom, že za každú hru dostanú hráči určité body (alebo doláre 🙂 ), pričom za šerifa si postupne zahrá každý. Ak hráte piati, odohrá sa 5 partíí, a výsledok sa vyhodnotí. Alebo… si zahráte ďalších 5 partií (čo je pravdepodobnejšie), a potom hru vyhodnotíte… ehm… zahráte si ďalších 5 partií… a keď vám kolega po pravici náhodou rozleje červené víno, tak si uvedomíte, že je už pol piatej ráno, a mohli by sme ísť aj spať 🙂 Ale veď dáme ešte jednu na noc… 🙂


  74. Přiznám se, že strategie spočívající pouze v blafování mě neuchvacují, ať už jde o jakýkoliv typ her, tedy ani v případě této nepovedené karetní náhrady za známou hru Na mafiány. Hra, kde bez ohledu na schopnosti hráče, lze vypadnout již v prvním kole prostě není pro mě.


  75. Bang! je opravdu výborná hra a nevím co jí vyčíst. Pročetl jsem zdejší recenze a musím s nimi souhlasit, snad jen k těm negativním dodám, že pokud si někdo chce tříbit svoje strategické myšlení, tak ať si zahraje šachy či jinou hru k tomu určenou.

    Nesouhlasím ani s tvrzením, že hra se okouká, protože není dost variabilní, já hraju Bang! hlavně s lidmi a ti dělají hru, karty jsou jen prostředek.

    Síla Bangu je ve výborné hratelnosti a zábavě kterou přináší, výhodou může být i to, že partie nejsou moc dlouhé a u stolu se může vystřídat více hráčů, i když si nedovedu představit, že někdo odejde dobrovolně :-). Pokud hledáte hru, u které se budete především dobře bavit, pak Bang! je to pravé. Praktické balení v malé krabičce je také výhodou.


  76. Pro mne jedna z nejlepších deskových her, i když vlastně ani desková není.

    Hlavní devizou této hry je čistá, koncentrovaná ZÁBAVA. Jistě, jsou hry, kde lépe uplatníte své strategické schopnosti, plánování postupu či propočítávání variant, kde se víc vyžijete v odhadu soupeřových plánů či v blafování. Bang to ale vyvažuje relativně jednoduchými pravidly, krátkou dobou hry a hlavně jakýmsi nepojmenovatelným kouzlem, které nutí hráče okamžitě po dohrání partie začít novou. Málokdy se také vidí, aby ze hry vypadlí hráči se zaujetím přihlíželi, jak partie dopadne, stejně tak jako nebývá zvykem početný dav přihlížejících, kteří průběh partie odborně komentují a v koutku duše doufají, že se pro příští partii uvolní aspoň jedno místo.

    Na rozdíl od třeba Ohne Furcht und Adel se při Bangu stále něco děje, všichni hráči jsou neustále zataženi do hry a prakticky neexistují hluché chvilky. Pro svou skladnost je Bang ideální předmět na dovolenou, do hospody či na návštěvu u přátel.

    Jedinou drobnou muškou je vhodný počet hráčů. I když se Bang dá hrát i ve čtyřech (a existují dokonce pravidla pro dva či tři hráče, i když hra v tomto počtu je už spíš o něčem jiném), nejlépe se Bang hraje v šesti či sedmi hráčích. Nicméně maximální počet hráčů není vyžadován, takže nemusíte s Bangem skončit, když po několika hodinách hraní někdo odejde. A pro tři či čtyři hráče existuje spousta jiných výborných her…

  77. Bang! Mancato! Bang! Duel! Bang! Bang! Pivo! Ne, nebojte se, recenzent se nezbláznil, jen, jako už mnoho jiných, propadl kouzlu nové hry Bang! od prakticky neznámé italské firmy DaVinci.

    Přiznám se, že má první dvě setkání s hrou mne příliš nenadchla. Předem jsem byl ale vystaven pění velké chvály na Bang! ze strany brněnských příznivců deskových her. Proto jsem na něj nezanevřel a třetí test přišel na řadu o vánocích na Šumavě. Tentokrát jsem již neměl šanci odolat a hra si mne i mé spoluhráče zcela získala. Proč až na napotřetí? Poprvé a podruhé jsme hráli jen ve čtyřech a to zdaleka není ono. Čím víc lidí hraje, tím je hra zábavnější!

    Většina z vás asi zná Mafii, Bang! s ní má dost společného. Hráči si na začátku vyberou pistolníka, kterého představují, a vylosují své role. Můžete se stát šerifem nebo jeho pomocníkem či naopak budete stát na straně zla jako desperát či dokonce odpadlík, který bojuje proti všem. Na rozdíl od Mafie, Bang! je karetní hra určená pro 4-7 hráčů.

    Každý hráč má 3-4 životy podle toho, kterého pistolníka z bohatého výběru (např. Calamity Jane, Jesse Jones, El Gringo, Black Jack) představuje, šerif o jeden více. Hráč, který si vylosoval kartičku šerifa, se veřejně přihlásí a celou hru zahajuje. V prvních několika kolech většinou není příliš jasné, kdo je kdo. Jakmile ale desperáti (mají jediný cíl – jakkoliv zlikvidovat šerifa), zahájí palbu, situace se vyjasní. Jenže ono to není tak jednoduché, pálit na šerifa nebo kohokoliv jiného mohu pouze, pokud na něj dostřelím. No a na začátku hry ze své malé pistolky mohu zasáhnout jen své dva sousedy.

    Základní dvě karty ve hře jsou Bang! a Mancato!. Bang! hraje převážně pistolník, karta symbolizuje střelbu. V rámci jednoho tahu může hráč zahrát jen jedinou kartu Bang!. Existují výjimky, které jsou v pravidlech popsány. Druhá (Mancato!) říká, že střelec minul a je samozřejmě oblíbenou reakcí napadeného hráče. Pokud už vám soupeři ubrali nějaký ten život, s radostí zahrajete kartu Birra (předpokládám, že nemusím překládat :-)), která vám jeden život vrátí. Dalších karet je již v balíčku méně, ale jsou velmi vhodně vybrány a hru skvěle dramatizují. Nezřídka se stává, že se pistolník ve zdánlivě bezvýchodné situaci díky vhodně dolíznutým kartám nečekaně obživne a naopak hráč, který se cítí téměř nesmrtelný, umře během jednoho kola.

    Bang! je typická „“party game““, zábava je především v překvapivých zvratech, výsledek není důležitý. Ke hře patří také povídání, ať už třeba blafování, ukecávání soupeřů, komentáře ozvláště povedených akcí spoluhráčů nebo i jiná vážná i lechtivá témata nikterak nesouvisející se hrou. Samotná hra je svižná a tak zřídka zůstane u jediné partie…

    Osobně mám rád především dva druhy her. Strategické složité hry ala Portoriko, ve kterých je minimum náhody a vyhrává většinou skutečně ten lepší a naopak odlehčené hry, kde kouzlo hry nespočívá ve vítězství nebo alespoň zisku nějakých těch vítězných bodů, ale ve hře samotné, drobných fintách a tricích, ať už je hraju já nebo jsem naopak jejich cílem. V této kategorii u mne Bang! jasně vede.

    Ve srovnání s jinou výbornou hrou z této kategorie Bez bázně a urozenosti je Bang! živější, i v sedmi hráčích se stále něco děje. Prakticky neexistují nudné pasáže hry. Skvěle vymyšlený herní princip dává příležitost k překvapivým zvratům. Italské názvy karet a pistolníci inspirovaní známými postavami divokého západu skvěle dokreslují atmosféru hry. Prostě Bang! nemá chybu.

    Úplně na závěr se ještě zmíním o rozšíření k základní hře, které se jmenuje High Noon. Ještě jsem je sice nevyzkoušel, ale již od pohledu to vypadá, že o zábavu a nová překvapení při hře rozhodně nebude nouze…

Napsat komentář