Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hraCarcassonne: Věž (4. rozšíření)

Carcassonne: Věž (4. rozšíření)

Originální název:
Carcassonne: Der Turm
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 11943 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Další z řady rozšíření ke hře Carcassonne. Hráči mají nyní také příležitost stavět do výšky – stavět věže. S tím se samozřejmě pojí také funkce strážných, kteří z věže dohlížejí na dění v okolí. Je také možné zajímat protiháčovy figurky a držet je ve vězení. Pozdějí je možno vězně vyměnit za určité výhody či požadovat výkupné.
Hra nabízí nové taktické možnosti, které jistě uvítají všichni příznivci Carcassonne.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

124 komentářů: “Carcassonne: Věž (4. rozšíření)”

  1. Čtvrté rozšíření základní hry Carcassonne, které je celkem povedené a přináší do hry „škodící“ prvek. Obsahuje 18 kartiček krajiny se základy věží a 30 dřevěných dílků věží. Kartičky se přikládají do krajiny klasicky a může se na nich stavět věž, která podle počtu dílků ovlivňuje počet kartiček v okolí a může tak uvěznit figurky spoluhráčů. Vězni se pak vyměňují nebo vykupují za body.

  2. Věž je vhodná pro ty, co rádi druhým škodí. Lehce se díky nim dají druzí hráči vystěhovat z velkých měst, klášterů, no prostě míst, kde by získali plno bodů. Bohužel mému hernímu kolektivu škodící prvky ve hře nevyhovují, záleží totiž na tom, s jak zdatnými hráči hrajete 😉
    Pro nás toto rozšíření tedy přineslo výhodu ve větší zásobě kartiček a zásobníku na kartičky 🙂


  3. Toto rozšíření je prozatím poslední, které ke hře mám, a jsem s ním velmi spokojen. Za tu cenu dostanete docela dost. Slušná porce karet se základy věže (některé opravdu zajímavé), krásně zpracované dřevěné dílky věže a pořadač na kartičky, kterým můžete nahradit sáček.
    Podstata věží tkví v zajímání figurek protihráčů. Při každém tahu ma hráč mimo dřívějších možností (nejdůležitější je postaveni figurky na přiloženou kartičku) další:
    1) postavit dílek věže na libovolné základy
    2) zvýšit některou z věží
    3) zablokovat panáčkem stavbu věže
    Při postavení dílku věže tento hráč může vzít do vězení figurku protihráče z blízkosti věže. Podrobněji v pravidlech samotných. Tito zajatci se pak navzájem vyměňují či vykupují za body.
    Možná se Vám bude ze začátku zdát, že věže jen ničí celou hru. Není tomu tak! Když si zvyknete na to dávat při umisťování figurek pozor, zda není vedle věž, určitě se Vám rozšíření zalíbí. Je to ideální možnost jak vyklidit někoho z místa, kde se vám nelíbí;-)
    Vřele doporučuji nákup, užívejte s radostí:-)


  4. Toto rozšíření zvedá Carcasonne do výšky (podle krabice je to čtvrté, ovšem tedy nepočítáme-li „“řeku““, „“hraběte““, „“katary““ a „“krále a zvěda““).
    Do hry se přidává několik kartiček se základy věže (plus pár navíc „“obyčejných““ jako bonus). Na nich můžete stavět věž. Každý, kdo postaví jedno patro věže, může vzít zajatce (figurku, včetně stavitele a prasátka) ve vodorovném nebo svislém směru od věže, diagonály jsou „“bez dohledu““. To znamená další změnu strategie: umístit figurku, nebo postavit další patro věže? Čím víc pater, tím delší „“rozhled““. Je to způsob, jak se zbavit nepohodlných rytířů, sedláků a lupičů z desky. Kdo rád škodí, přijde si na své. V kombinaci s „“princeznou a drakem““ to je i docela výhodné, zvětšuje se tak počet míst, která lze obsadit pomocí tajných chodeb. Například klášterů.

    Rozšíření lze doporučit hlavně při více hráčích, čím míň lidí tím míň zábavy (stejně jako „“Princezna a drak““). Materiálové provedení je jako vždy skvělé. Slušný bonus představuje lepenková věž coby zásobník na kartičky. Řeší problém – jak zamezit odlišení starých, otlapkaných kartiček z původní verze od novějších, krásných a ještě neošmátraných kartiček z různých rozšíření.

    Zbývá jedna výtka: podle pravidel není jasné, zda věž „“vidí““ i do krajiny, která je přerušena chybějící kartičkou.

Napsat komentář